sikovnica
09.09.08,20:52
Ahojte,

prave nam prisla "ruzova" karticka, kde nas zaregistrovali ako platcov DPH od 8.9.2008 (dobrovolna registracia). Prosim, poradte, ako mame postupovat pri fakturacii nasich sluzieb, kedze fakturujeme cely mesiac na konci (ide o programovanie a ine sluzby). Dat to radsej na 2 faktury - jedna od 1.do 7.9 bez DPH a druha od 8.9. s DPH?
Dalej, rovnaka otazka sa tyka uplatnovania na vstupe. Mame si pomerne rozratavat DPH na dni (napr. za internet od 1. do 30.9. 2008)?
Dakujem za odpoved
Silvia
Petra29
09.09.08,19:58
Ahojte,

prave nam prisla "ruzova" karticka, kde nas zaregistrovali ako platcov DPH od 8.9.2008 (dobrovolna registracia). Prosim, poradte, ako mame postupovat pri fakturacii nasich sluzieb, kedze fakturujeme cely mesiac na konci (ide o programovanie a ine sluzby). Dat to radsej na 2 faktury - jedna od 1.do 7.9 bez DPH a druha od 8.9. s DPH?
Dalej, rovnaka otazka sa tyka uplatnovania na vstupe. Mame si pomerne rozratavat DPH na dni (napr. za internet od 1. do 30.9. 2008)?
Dakujem za odpoved
Silvia
Pri Vašej fakturácii: budete sa riadiť dňom dodania služieb, kedže bude 30.9., v tento deň už ste platcami dph, vašu faktúru navýšite o dph.
Pri došlých faktúrach sa budete riadiť dňom dodania, ktorí uvádzajú vaši dodávatelia, t.zn. deň dodania od 8.9. /vrátane = vzniká nárok na odpočet dph.
nič pomerne nerozpočítavate.
sikovnica
10.09.08,09:22
Dakujem velmi pekne, moc ste mi pomohli, pekny den!
sikovnica
23.09.08,10:35
Zasa ja. Niekto sa ma pytal, co vsetko je potrebne k dobrovolnej registracii pre DPH. Bohuzial, este nemozem odpovedat cez sukromne spravy, tak pisem takto, snad si odpoved najde adresata ;)
Cize, pred registraciou sme navstivili danovy urad (my sme BA III) a tam nas velmi "mila" pani "ochotne" poucila, ze dobrovolnu registraciu treba dobre zdovodnit a podlozit. Dodali sme nasledovne:
1. vyplnenu ziadost o registraciu pre DPH - tlacivo sa nachadza na webke DRSR
2. vyplneny dotaznik z DU BA III. Tento dotaznik ma asi kazdy dan. urad svoj, ale ziadaju zakladne info o dovode registracie a pod. Mam ho aj v elektronickej podobe, ak mate niekto zaujem, poslem ho e-mailom (dajte mi to do sukromnej spravy).
3. kopia najomnej zmluvy na nebytove priestory
4. kopia zmluvy s odberatelom (davali sme len 2 odberatelov)
5. kopia zmluvy s dodavatelmi (na internet, a tak)
6. kopia splnomocnenia pre zastupovanie v danovom konani.
Samostatne sme napisali list, kde sme odovodnili, preco ziadame o dobrovolnu registraciu. Zaregistrovali nas do 7 dni, nepytali si ani danovu kontrolu, ale pani na danovom povedala, ze zrejme pridu na prve priznanie.
To je tak vsetko. papa
linko1
23.09.08,10:43
my sme sa stali tiež dobrov. platcami a od nás chceli len vypísanú žiadosť o registráciu... nič viac, tak neviem:rolleyes::)
Zaciatocnicka
14.10.08,11:32
Chcela by som pripojit moju otazku. Firma je registrovanym platcom DPH od 10.09.08. Faktura za upratovacie sluzby od platcu DPH je s datumom vystavenia 17.8. a splatnosti 22.9.08. Narok na odpocet nevznika, spravne?
Dakujem
Anja111
14.10.08,11:35
Chcela by som pripojit moju otazku. Firma je registrovanym platcom DPH od 10.09.08. Faktura za upratovacie sluzby od platcu DPH je s datumom vystavenia 17.8. a splatnosti 22.9.08. Narok na odpocet nevznika, spravne?
Dakujem
Správne...