brato
09.09.08,20:26
Caves.
Chcem na našom poschodovom dome vymenit sklobeton za plastove okno.Firma ktora mi bude montovat plastove okno nerobi na sklobeton demontaž , pretože pred nedavnom že vraj malï dost nepekny uraz.Takže si to budem musiet urobit sam.Vie mi niekto poradit ako to mam čo najbezpečnejšie vyburat?

Dik ZA RADU!
Chobot
09.09.08,19:47
Caves.
Chcem na našom poschodovom dome vymenit sklobeton za plastove okno.Firma ktora mi bude montovat plastove okno nerobi na sklobeton demontaž , pretože pred nedavnom že vraj malï dost nepekny uraz.Takže si to budem musiet urobit sam.Vie mi niekto poradit ako to mam čo najbezpečnejšie vyburat?

Dik ZA RADU!

Rebrík, prípadne lešenie + búracie kladivo a pekne postupne zhora postupovať dole.
brato
10.09.08,03:26
dik za rada, ale skor som myslel nieco take ako tie kocky dostat von bez poskodenia.
Martin Mocko
10.09.08,04:45
dik za rada, ale skor som myslel nieco take ako tie kocky dostat von bez poskodenia.

AK to je murované starou dobrou komunistickou maltou..tak bez poškodenia ich veľa nevyberieš. My sme prednedávnom búrali doma cca 10m vysoký pás a máloktorá kocka išla celá von. Problém je v tom, že kocka je z vnútra dutá a v dutine je podtlak. Takže sa môže nepekne roztrhnúť pri búraní a porezať. Odporúčam hrubé kožené rukavice a ochranné okuliare. Mne to osobne najlepšie išlo tak, že som najprv do kocky ťukol, aby sa do nej urobila dierka a nasala vzduch. Ale to treba vyskúšať.. Možno až tak dobre nedržia, ako tie naše.
duves
10.09.08,05:24
Rebrík, prípadne lešenie + búracie kladivo a pekne postupne zhora postupovať dole.
To kladivo radsej nie. U nas menili pri zatepleni bytovky v svetliku nad vchodom sklobeton tiež (http://www.porada.sk/t43239-p9-fotogaleria-obnovy-domov-v-svbckach.html#post813314 ). Jeden šikovny majster to cely den rozoberal. Začal hornym radom. Trdym predmetom - napr.starym šrubovakom treba rozrypavat tu spajaciu maltu. Je to piplačka, ale chlapik neurobil žiadny bordel.
brato
10.09.08,06:49
Presne ako pises stara dobra tvrda malta.....
Rozmyslal som ci by nebolo lepsie narezat karboskou okraje tej kocky kde je sparovana......mozno by to pomohlo....
Inak dik za rada cez weekend idem na to uz sa tesim .hihihhi
Martin Mocko
10.09.08,06:57
Presne ako pises stara dobra tvrda malta.....
Rozmyslal som ci by nebolo lepsie narezat karboskou okraje tej kocky kde je sparovana......mozno by to pomohlo....
Inak dik za rada cez weekend idem na to uz sa tesim .hihihhi

No veď uvidíš. Ten náš sklobetón bol už popraskaný od zimy a dažďa. Takže preto sme sa s tým veľmi nehrali. Keď vyberieš prvý rad..ihneď uvidíš, či to pôjde ľahko ďalej, alebo nie. Stačí to iba správne načať..
Chobot
10.09.08,07:13
To kladivo radsej nie. U nas menili pri zatepleni bytovky v svetliku nad vchodom sklobeton tiež (http://www.porada.sk/t43239-p9-fotogaleria-obnovy-domov-v-svbckach.html#post813314 ). Jeden šikovny majster to cely den rozoberal. Začal hornym radom. Trdym predmetom - napr.starym šrubovakom treba rozrypavat tu spajaciu maltu. Je to piplačka, ale chlapik neurobil žiadny bordel.

mimotemyTy kokso, no na to by som asi nemal nervy...:rolleyes:
Martin Mocko
10.09.08,07:16
mimotemyTy kokso, no na to by som asi nemal nervy...:rolleyes:

Tiež si myslím. Ja som to urobil s jedným plochým, jedným špicatým sekáčom a také stredné kladivko. Čo sa môže poškodiť padajúcim sklom obložiť starými handrami alebo kartónom... rukavice, okuliare a poďme ho.
Milan.Žiška
10.09.08,07:20
Dôležité je chytiť prvý rad, potom to už ide. Bacha "niektoré" väčšie ploch bývajú aj armované.

Veľa zdaru:)
Milan.Žiška
10.09.08,07:21
Dôležité je chytiť prvý rad, potom to už ide. Bacha "niektoré" väčšie plochy bývajú aj armované.

Veľa zdaru:)
duves
10.09.08,07:24
mimotemyTy kokso, no na to by som asi nemal nervy...:rolleyes:
Ja som ho tiež obdivoval. Len si myslim, že zaciatok je najťažší. Potom to už pojde lahsie. Jeden den to daval dolu, druhy den vymuroval novy sklobeton.
brato
10.09.08,07:27
Ja som ho tiež obdivoval. Len si myslim, že zaciatok je najťažší. Potom to už pojde lahsie. Jeden den to daval dolu, druhy den vymuroval novy sklobeton.


Tak na to by som uz nemal nervy....plastove okno to isty:)
iriska
10.09.08,07:35
Aj my sme vymenili sklobetón za plastové okno - a bohužiaľ ani jedna kocka sa nezachovala :(
brato
10.09.08,07:37
Aj my sme vymenili sklobetón za plastové okno - a bohužiaľ ani jedna kocka sa nezachovala :(

O tie kocky mi tak ani nejde .....ide mi hlavne o to aby som nemusel sklo zbierat po celom dvore.
:mad:
Milan.Žiška
10.09.08,07:50
Ten systém s rezaním karboškou v špárach je celkom zaujímaví. Možno by sa dali aj na väčšie bloky ( podľa možností ).
duves
10.09.08,07:50
O tie kocky mi tak ani nejde .....ide mi hlavne o to aby som nemusel sklo zbierat po celom dvore.
:mad:
Spravne si to vystihol.
brato
10.09.08,08:19
Ten systém s rezaním karboškou v špárach je celkom zaujímaví. Možno by sa dali aj na väčšie bloky ( podľa možností ).


Skusim a potom napisem
220870
10.09.08,18:41
Ak môžem poradiť nerozoberajte to odvrchu ale odspodu. je to rýchlejšie , aj ked to tak nevyzerá.
chandler
11.09.08,08:29
O tie kocky mi tak ani nejde .....ide mi hlavne o to aby som nemusel sklo zbierat po celom dvore.
:mad:

takze moj napad s malickou vybusninou neprichadza do uvahy :)

vela trpezlivosti zelam, tu budes potrebovat najviac. ja by som to skusil vybrat cele naraz. po obvode vysekat omietku - aj tak ju das prec kvoli oknu.