HankaS
10.09.08,08:07
Dobrý deň,
prosím o radu, dosť často počas roka bývam nachladnutá, najprv nos,potom hrdlo, kašeľ, Máte niekto vyskúšaný recept, ktorým sa dá pomôcť hneď na začiatku. ? Ďakujem
Marína
10.09.08,06:15
Pomáha preplachovanie nosa slanou vodou (http://www.post.sk/forum/showthread.php?threadid=33758).
alikam
10.09.08,06:43
Nám sa v rodine veľmi osvedčili homeopatiká. Len pri nádché CORYZALIA, za pol dňa je po nej, keď sa užíva poctivo každú hodinu, potom stačí menej. Pri chrípkových stavoch OSCILOCOCCINUM podľa návodu a plus PARAGRIPPE.
durisovad
10.09.08,06:51
Ja mam vyskusanu prevenciu - vzdy na jesen uzivam 5-6 tyzdnov echinaceove kvapky IMMUNAL a chripku ani nadchu som, chvala Bohu, nemala najmenej 15 rokov.
HankaS
10.09.08,09:29
Ďakujem
dusansl
19.09.08,08:18
Váš problém sa volá strata imunity. Treba urobiť všetko pre jej opravu a,, prechladnutia" spolu s ich nepríjemným prejavom zmyznú.
Možno Vás poteším informáciou, na Slovensku majú tento problém dvaja ľudia z troch. Zvláštne je , že to nikomu z postihnutých nijakoko zvlášť neprekáža?
peter mindzi
05.10.08,20:07
treba uzivat penicilin alebo antibiotika zalozene na peniciline,..napriklad aj ospen,..pouziva sa tiez ako prevencia napriklad pred roznymi operaciami,...jednoducho ak mas v tele penicilin ktory je velmi setrny k telu a ma naozaj minimaaaaaaaaaaaaalne vedlajsie ucinky,..nemozu v tvojom tele vznikat ziadne zarodky bakterii,..nemaju na to prostredie,..samozrejme ze je vhodne brat aj probiotika,,ale tiez dobre je koloidne striebro
velvet
06.10.08,09:37
ahoj
soplíkov máš toľko že nemôžeš dýchať? v hrdle žiletky? kašeľ ako starý tuhý fajčiar? :-)...potvrdil Ti aj lekár že si chorá a dal Ti lieky? alebo si si vždy naordinovala lieky sama, a po čase zistila že už nič nepomáha...?...
Ja som bola tiež taký prípad. Až raz sa to nedalo už vydržať, a išla som na pohotovosť. Tam ma lekár dobreže nevyhodil, že čo simulujem...po žiadnom zápale ani stopy...ani v hrdle, ani na prieduškách nič...tak som navštívila imunologičku...odkedy nejedávam to na čo som alergická, nemám žiadny problém :-)
Ak k lekárovi chodíš, a aj tak si každú chvíľu chorá, začni s posilňovaním imunity, a môžeš si dať aj mandle krčné vybrať ;-)
BXLmiami
06.10.08,12:25
treba uzivat penicilin alebo antibiotika zalozene na peniciline,..napriklad aj ospen,..pouziva sa tiez ako prevencia napriklad pred roznymi operaciami,...jednoducho ak mas v tele penicilin ktory je velmi setrny k telu a ma naozaj minimaaaaaaaaaaaaalne vedlajsie ucinky,..nemozu v tvojom tele vznikat ziadne zarodky bakterii,..nemaju na to prostredie,..samozrejme ze je vhodne brat aj probiotika,,ale tiez dobre je koloidne striebro
:) Prepáč Peter,toto bola rada za všetky drobné.Jediné,čo touto metodikou môžeš dosiahnuť je,že si v tele vypestuješ kolonu bakterií rezistentných na PNC ,prípadne následné premnoženie plesní v organizme vplyvom nadužívania ATB.
kajasla
06.10.08,13:27
Ja mam vyskusanu echinaceu. Vyborne posilnuje imunitu. Je vhodna ako prevencia aj ako urychlovac liecenia.
kablika
06.10.08,15:46
tiez si myslim, ze toto vsetko je najcastejsie problemom imunity.. myslim, ze nie je od veci zasada dr.bukovskeho - denne strucik cesnaku, jedno jablko, jeden citrus, hrst orieskov (tak nejako to bolo) a je v tom zakladny balik vitaminov a prvkov na prevenciu - ta je riesenim. Uz ked pride nadcha, uz len liecit....alebo preckat....
peter mindzi
06.10.08,19:46
:) Prepáč Peter,toto bola rada za všetky drobné.Jediné,čo touto metodikou môžeš dosiahnuť je,že si v tele vypestuješ kolonu bakterií rezistentných na PNC ,prípadne následné premnoženie plesní v organizme vplyvom nadužívania ATB.

nie je to celkom pravda,.ja tu nehovorim o silnom uzivani ako pri chorobe,..ja tu vravim o pravidelnom uzivani v istych dekadach alebo pri silnom vykeve pocasia alebo zmeny teploty,..napriklad september/oktober,..koniece jesene a zaciatok zimy alebo este lepsie pri uplne prvych ale naozaj pri prvych priznakoch nachladnutia, anginy,..uzivat prvu jednorazovu davku silnu a potom napriklad stvrtinku pocas tyzdna,,nie viac,..na penicilin su velmi citlive aj streptokoky,,aj streptokok aurus,..najsilnejsie bakterie a uz pri zanedbatelnych davkach penicilinu umieraju,..dat si ,,trocha,,/presna dvka po dohode s imunitologom/ penicilinu napriklad pred futbalovym zapasom ktory budem hrat po dazdi,..alebo pre prvych priznakoch oslabenia imunity nie je zle. Som lekar a viem co hovorim,.mam s tym dobre skusenosti a s tou rezistentnostou je to tak ze si ju vytvoria az po istom ,,suboji ,, s ATB,,kedze penicilin je na nich velmi agresivny tak je tam minimalna moznost rezistencie, samozrejme ze to netreba prehanat a treba striedat atb zalozene na peniciline,..je mnoho ATB ktore sa pouzivaju ako prevencia. napr ospen:cool:
BXLmiami
07.10.08,09:24
Takže stret dvoch lekárov a dvoch názorov.Akceptujem pri zvýšenom ASLO,pri problémoch s obličkami a so srdcom,ale absolutne neakceptujem u zdravých ľudí.Zbytočné bratie ATB z môjho pohľadu.A vyradenie PNC liekov pri dalšom,možno podstane vážnejšom probléme,napr.pneumonia streptokoková,atd...:)
milagros208
07.10.08,09:36
Tiež som skúšala všetko možné. Dcéra mala často nádchy, syn zas neustále angíny. V jeden rok mal syn angínu možno aj desať krát, zápal stredného ucha a ešte candidu v tráviacom trakte. Žiadala som testy na imunitu a tie mal dobré. Bola som už zúfalá z toho ako často je chorý. Pritom do 3,5 roka vôbec chorý nebol a to už jeden rok chodil do škôlky. Skúšala som imunoglukán, ten mu pomohol načas. Iná lekárka navrhovala vybrať mu krčné mandle. Mne sa však zdalo, že ešte neurobili dosť. Veď vybratie mandlí som považovala za poslednú možnosť, ak už všetko ostatné zlyhá. A urobilo sa len jedno. Neustále antibiotiká.
Nie som lekár, vlastne o tom ani neviem veľa, ale myslím si, že krčné mandle sú na to, aby zachytávali rôzne baktérie. A oni to robili. Ak sa mýlim, opravte ma, rada sa dozviem niečo nové. A hlavne od odborníkov.
Minulý rok som mu začala dávať actimel. Každé 2-3 mesiace 2-3 týždne. Asi je to len náhoda, možno už z angín vyrastol, má 8 rokov, ale odvtedy, je to už viac ako rok chorý nebol. Ale klopem na drevo, nerada by som aby sa to zmenilo.
Lila
08.10.08,05:59
Keďže sme s týmto problémom bojovali od synčekovych troch rokov, tak
jemu zabralo dlhodobé užívanie IMUNOGLUKÁNu / 6-7 mesiacov /, vit. C /1 tbl 250 mg denne mu dávame bez ohľadu nato, či na neho niečo ide alebo nie/
Sterimar morská voda v spray a otužovanie. Pravidelne chodíme plávať, máme šťastie, že tu v okolí máme termálne kúpele, tam chodíme od minulého roka
10/07 , v zime beháme po snehu a šup do termálnej vody, skutočne to zabralo , tento rok ešte ATB neužíval. V sept. mal 7 rokov a nebudem spomínať na predošlé roky, lebo to boli horory / časté laryngitídy, kašle a neustále problémy s noštekom a zetekaním sekrétu v hrdle/.
Navyše mával spánkové apnoe /zástavy dýchania/ kvôli veľkým krčným mandliam, tie sme poriešili po 4 rokoch trápenia novou metódou -ide o zmešenie mandlí zvnútra čiže žiadne vybratie, ani žiadne rezanie laserom, manle zostanú celé a funkčné, len ich zvnútra pomocou el. impulzu zmenšia. Ide o rádiofrekvenčnú metódu. Nevieme si to vynachváliť.
Píšem to preto, ak Vaše dietky majú toto spánkové apnoe, ktoré zabraňuje celkovému prekrveniu životne dôležitých orgánov, pouvažujte nad touto metódou, lebo tu ide o mechanickú zábranu.
V prípade angín, by som radšej počkala s nejakým vyberaním mandlí, to je naozaj to posledné. Radšej otužujte. Ale majte na pamäti, že to nejde zo dňa na deň, je to dlhý proces. Držím palce.
motylik7
08.10.08,20:15
Tiež som skúšala všetko možné. Dcéra mala často nádchy, syn zas neustále angíny. V jeden rok mal syn angínu možno aj desať krát, zápal stredného ucha a ešte candidu v tráviacom trakte. Žiadala som testy na imunitu a tie mal dobré. Bola som už zúfalá z toho ako často je chorý. Pritom do 3,5 roka vôbec chorý nebol a to už jeden rok chodil do škôlky. Skúšala som imunoglukán, ten mu pomohol načas. Iná lekárka navrhovala vybrať mu krčné mandle. Mne sa však zdalo, že ešte neurobili dosť. Veď vybratie mandlí som považovala za poslednú možnosť, ak už všetko ostatné zlyhá. A urobilo sa len jedno. Neustále antibiotiká.
Nie som lekár, vlastne o tom ani neviem veľa, ale myslím si, že krčné mandle sú na to, aby zachytávali rôzne baktérie. A oni to robili. Ak sa mýlim, opravte ma, rada sa dozviem niečo nové. A hlavne od odborníkov.
Minulý rok som mu začala dávať actimel. Každé 2-3 mesiace 2-3 týždne. Asi je to len náhoda, možno už z angín vyrastol, má 8 rokov, ale odvtedy, je to už viac ako rok chorý nebol. Ale klopem na drevo, nerada by som aby sa to zmenilo.
Pri prvých prejavoch nedostatočnej imunity lekar väčšinou nasadí antibiotiká, ktoré narusia črevnú mikrofloru, ktora sa zapaja do procesu trávenia a do procesu tvorby a budovania imunity. Zloženie mikroflory v čreve sa zmení a prerastajú škodlivé a patogénne mikroorganizmy a plesne. Tie potom zapríčinia nielen poruchu trávania, ale predovšetkým produkciu toxických látok, jedov, ktoré zasiahnu celý organizmus. Dieťa potom reaguje reaguje roznymi príznakmi, ktoré vobec nedávame do súvislosti s možnou alergiou. Stráca sa odolnosť proti infekčným chorobám, rozvíja sa začarovaný kruh stále sa opakujúcich infekcií. Kedže sú orgány vnútorného vylučovania už pretažené, presúva sa problém na miazgovo-lymfatické tkanivo v oblasti hlavy a krku, konkrétne utrpia mandle a Eustachova trubica, ktorá spája nosové prieduchy so stredným uchom, čo je doležité pre vysvetlenie opakovaných zápalov stredného ucha. Charakteristická je tu zdurená sliznicová výstelka a platí to i o prínosových dutinách a horných dýchacích cestách. Takéto tkanivá sa stávajú vhodným prostredím pre škodlivé mikroorganizmy, ktoré následne sposobujú opakované alebo chronické zápaly. Nosné mandle sa zduria a sú odstránené bez toho, aby sa odstránila príčina tohto problému. Stručne povedané: stretnutie disponovaného človeka so svojím potravinovým alergénom vo veku, ked ešte nie je dostatočne vyvinutý imunitný systém, znamená vývoj mnohých chorobných príznakov, z ktorých najčastejšie bývajú chronické alebo recidivujúce ochorenia horných dýchacích ciest, prínosových dutín, mandlí a zápal stredného ucha. Tieto choroby mozu v urcitom veku zdanlivo ustupovat, avšak problém sa presúva k doležitým vnútorným orgánom.
Tieto alergie majú súčasne vplyv dokonca i na správanie – nesústredenosť, nepokoj – hypertaktivita, únava atd. Veľmi zjednodušene sa dá povedat že takmer všetky zdravotné problémy majú svoj povod v črevnom trakte (dôležité je samozrejme i myslenie, ale to je zase iná kapitola :)).
Ivan8
08.10.08,23:20
Treba užívať čaj z Echinacei purpurovej je účinná proti prechladnutiu,
chrípke a angíne ... Účinnosť sa nemusí dostaviť ihneď . (semená môžem zaslať zadarmo), prípadne kombinovať s Vilcacorou ( kôra z tropickej liany), alebo iné imunitu posilňujúce bylinné prípravky. Imunitu Vám môže znižovať nejaká látka
v jedle, alebo v kozmetických prípravkoch, alebo nejaká látka s ktorou
prichádzate do styku. Nepoužívajte kozmetické prípravky ktoré obsahujú
parabeny ( metylparaben, butylparaben - sú aj pod inými názvami ).
Su to karcinogeny, alergeny.
Netreba vôbec operovať mandle.
Marek777
22.12.08,19:35
zdravim, mozem povedat po vlastnej skusenosti ,ze koloidne striebro je ozaj dobry prostriedok ako proti nachladeniu ,tak aj na rozne zapaly,proti bakteriam ,virozam,plesniam atd.Vrelo odporucam. :)
syrik
27.12.08,14:28
veeeeľa cesnaku =)
Ekonomka-SR
12.05.11,18:38
Ja mam vyskusanu prevenciu - vzdy na jesen uzivam 5-6 tyzdnov echinaceove kvapky IMMUNAL a chripku ani nadchu som, chvala Bohu, nemala najmenej 15 rokov.
áno, s tou echinaceou immunal súhlasím. aj mne zabrala, ale už ked organizmus si na to zvykol, tak prestala zaberat.
osky
12.05.11,19:26
Ja mam vyskusanu echinaceu. Vyborne posilnuje imunitu. Je vhodna ako prevencia aj ako urychlovac liecenia.

presne tak,ak uz lieky nezaberaju,treba siahnut po bylinkach a prirodnych preparatoch.
a nezlakni sa,ak z toho budes dlhsiu dobu naozaj velmi chora-telo sa bude ocistovat a to chvilu trva.

uz som to tu v inej teme pisala-pocas studia na strednej som si myslela,ze to budem musiet nechat,lebo som bola permanentne prechladnuta a pri profesii ktoru som studovala,to bol zavazny problem..okrem toho mi uz antibiotika nezaberali.nemala som horucky,ale zavalene celne ,nosne dutiny,hroznu nadchu a hrdlo bez hlasu......alergiu mi nezistili ziadnu.
tak potom cez letne prazdniny som sa dala na byliny,prve tyzdne boli hrozne,ale potom si telo zvyklo.dodnes chodim k lekarke len preto aby ma nechala doma,ale liecim sa potom sama.musim byt ozaj velmi chora,aby som vzala antibiotika alebo aspirin.
lofr
12.05.11,20:16
Moja skusenost je taka, ze vacsina zapalov hornych dychacich ciest a s tym spojena nadcha, vznika vtedy ,ked sa telo nestiha zbavovat kyselinotvorych latok, najma hlienov, ktore vznikaju v crevach. Vtedy ich vytlaca do hornych dychacich ciest, odkial ich cez hlieny, ktore sa vykaslavaju a vysopluju, uvolnuje.
Cize, absolutne prvy krok je ocistit si creva. Akonahle na teba nieco lezie, okamzite prestan jest. Najucinnejsie je pit zasadotvorne zeleninove a ovocne stavy. Vsetko, co rozpusta hlieny, je tiez velmi ucinne. Tu je myslim cislo 1 chren a cibula. Ak mas cerstvy chren, nastruhaj ho, zalej citronovou stavou, zamiesaj na taku kasicku, daj do ladnicky.. vydrzi par dni. Kazdy den si 3-4 krat daj tak trochu na cajovu lyzicku. Uvidis, ako sa ti vzdy ulavi, ten stiplavy zavan ti prejde do vsetkych sliznic, aj v crevach, aj v nose.
Dalsia ucinna vec na rozpustenie hlienov, je cibula. A to bud vo forme kasicky z cibule a medu, ktory asi poznas od starych materi, alebo, este viac ucinnejsia je uhorkovo-cibula stava. Zaroven neuveritelne zhadzuje krvny tlak... uhorka vyrazne odkyseli, a cibula rozpusti hlieny.
Odkyselenie je tiez velmi dolezite, prave kvoli prekyseleniu, ktore vznika pohybom hlienov do hornych dychacich ciest, klesa imunita v tychto slizniciach a narastaju vhodne podmienky pre rozne patogeny... najlahsie sa tu zakorenia virusy. Pokial nemas prekyselene sliznice, a oslabenu imunitu v tychto slizniciach, nemozes nic chytit ani od tazko nakazeneho kychajuceho cloveka. Preto, ked je niekto s chorym clovekom, niekto ochorie a niekto nie. Kto si udrzuje crevo ciste a nieje zakyseleny ani zahlieneny, neposkytuje virusom vhodne podmienky, a tak ani pri priamom kontakte s chorym, napriklad ked je na neho kychnute, neochorie. Naopak, kto sa prekyselil, staci aby ho trochu "ofuklo", a uz sa na neho virusy nalepia.
Pokial splnis predpoklad cislo jedna a zacnes sa odkyselovat, rozpustat hlieny , a vycistis creva, mozes dalsiu liecbu neuveritelne urychlit.
Klystir si robi malokto, ale kto to dokaze, tak vie, ze je to najrychlejsia ulava, od prechladnutia. Ak niekto nedokaze klystir, tak ako som pisal, najuciinejsie je ostat pit zeleninove stavy, a robit si caje, a nic nejest. Vysledok sa dostavi za cca pol dna, az den, kym sa vsetko v crevach stravi a zacne postupne vylucovat. Prave tu by velmi pomohol klystir.
Dalsia ucinne pomocky, ktore liecbu urychlia je kloktanie slanej vody a vyplach nosnych dutin, ale to funguje dobre, len ked je prvy predpoklad splneny. Takisto pomaha kloktanie vlastnej moci pre zastancov urinoterapie. Je to ucinnejsie, nez kloktat slanu vodu, ak clovek nema predsudky.

Dalsia z ucinnych veci, ktora zabera doslova po niekolkych hodinach, je umely vitamin C vo velkych davkach. Jeho ucinok sa umocnuje zmiesanim bioflavoidov. Najucinnejsie je kupit si praskovu kyselinu askorbovu (predavaju ju vinari, alebo DM drogeria market modry 100g kelimok Gesuntheit Plus). Kupit si kilo-dve pomarancov, kilo citronov, a vzdy si vytlacit jeden pomaranc, do neho polku citrona, a zamiesat do neho 2g praskoveho vitaminu C. Vypit, a popripade zapit vodou, zalahnut a potit sa (pitie lipoveho caju, alebo caju z nastruhaneho cerstveho zazvoru podporuje potenie). Kazde dve hodiny si odstavit dalsi pomaranc, a dalsie 2g vitaminu C. Tymto postupom casto zmizne prechladnutie doslova behom par hodin. Je to trochu otravne lezat a odstavovat si kazde 2 hodiny pomaranc, ale zase ked sa tym vyliecim za 1 den z choroby, co normalne trva 3-4 dni neprijemneho soplenia a bolesti hrdla, radsej volim to prve. Zoberem si na 1 den PN, idem k lekarovi, vypocujem si nejake keci jednym uchom dnu, druhym von, poprosim ho, nech mi da PN len na 1 den, ze viac si nemozem dovolit nepracovat... ak mi PN nechce dat, vykaslem sa na to, a zoberem 1 den dovolenku, doliecim sa touto taktikou, a mam pokoj.
Na druhy den jem len velmi opatrne, najlepsie iba ovocie, a stale berem vitamin C, ale uz nemusim lezat a potit sa. Na treti den uz mozem jest normalne, ale vyvarujem sa kyselinotvornych potravin... chrenovu kasicku si stale davam 3x za den, kym ju celu nedojem.
Najviac zahlienujuce potraviny su pasterizovane mliecne vyrobky, najma tvaroh, syry a mlieko... zakysane velmi nezahlienuju, hlavne ak su domace nepasterizovane. Dalej vajcia, a hladka muka, hlavne chleby z nej. Tieto veci nedoporucujem jest v dobe, ked hrozi prechladnutie (zmena sezon, vykyvy pocasia, vela chorych ludi okolo).

Ak si teda niekto chce vyskusat tento ucinny postup na sebe, tak tu zhrniem kroky do prehladneho postupu, co robit:
1.den (ked na mna nieco lezie a citim, ze uz budem chory... snazim sa nenechat chorobu prepuknut naplno)
- zajst do zelovocu, kupit 2 kila pomarancov, kilo citronov, 1 cerstvy chren, alebo cibulu, uhorku.
- zajst do DM, kupit 1 kyselinu askorbovu (2 eura) - takto vyzera ten kelimok http://www.yopi.de/prd_4246718. Najlepsie mat doma zasobu, kedze sa nekazi.
- okamzite prestat jest, hlavne cukor, sladkosti, mlieko, vajcia, chleba... najlepsie nic nejest. Pockat 3-4 hodiny, nech sa stravi vsetko v zaludku.
- prijst domov, poriadne sa napit vody, kludne aj liter, voda bude potrebna a pomaha odkyselovat. Najlepsie vypit tolko vody, aby sa vyvolala stolica. Kto moze, spravi si klystir.
- Navarit si lipovy caj, alebo/a zazvorovy, aj 2 litre do termosky.
- Vyrobit si chrenovu kasicku podla postupu vyssie.
- Pit, pit, a pit, a zalahnut.
- Ked je clovek hladny (cca 4 hodiny po poslednom jedle), tak odstavit si
pomaranc, citron, a zamiesat do tejto stavy 2g vitaminu C. Vypit a lezat dalej. Pri postely mat pomarance, citrony, vitamin C, aj termosku s cajom. Priebezne pit caje a potit sa.
- Po dvoch hodinach posledny krok opakovat. Nic nejest! A lezat.
- Uz po par hodinach by mala prijst ulava v nosnych dutinach a hrdle. Postup ale neprerusovat aspon 6 hodin a lezat. Potom podla pocitov pokracovat bez lezania, ale stale nejest. Prvy den cely den nejest! Iba pit tu stavu.
Ak by nedoslo prvych 6 hodin k ulave, je mozne zintenzivnit davky, brat vitamin C a odstavovac pomaranc kazdu hodinu. Kludne sa da zobrat aj 30 gramov vitaminu C za den.

2.den.
- Najlepsie jest len ovocie, alebo lahke jedla, ktore nezakyseluju a nezahlienuju. Vitamin C stale brat niekolko krat za den, ak je to mozne odstavovat si pomaranc a klokat slanu vodu/moc. Vitamin C takych 15 gramov za den.

3.den
- Nejest zakyselujuce jedla, neprejedat sa, vitamin C este tento den brat, cca 15 gramov denne.

Trufam si tvrdit, ze kto dodrzi tento postup na 100%, hlavne nepodceni prvu fazu, teda ocistu creva, vylieci sa hned prvy den na 99% zo zacinajuceho prechladnutia a usetri si niekolko neprijemnych dni. Bez klystira to funguje tiez velmi dobre, aspon na 90%, no ak sa nepodari crevo dobre ocistit (nevyvola sa stolica), treba vybrat o to viac vitaminu C a nastup ulavy bude pomalsi. Vacsinou by vsak v najhorsom cez prvu noc malo dojst k prelomu.
Este ma napada ako alternativa, zohnat si chlorid horecnaty (alebo Epsomsku sol, ta sa zozenie lahsie - pytat v lekarni Siran Horecnaty - MgSo4*7H2O http://en.wikipedia.org/wiki/Magnesium_sulfate) a vyvolat si hnacku, ktora dobre ocisti crevo. Robi sa to tak, ze sa zamiesa 30 gramov chloridu horecnateho (alebo Epsomskej soli) do 400 ml vody, a aspon takych 6 hodin po poslednom jedle sa vypije tento roztok na dva krat... najprv 200ml, a po dvoch hodinach dalsich 200ml. Radsej by som to robil ale az na druhy den, rano nalacno, ked je uz vsetko dobre stravene a ulozene v konecnych castiach creva. Po vypiti tohto roztoku treba pit vela cistej vody, aj liter za hodinu, a pockat, az hnacka vycisti cele crevo. Mala by odchadzat spodom len cista voda. Ak sa tak zacne diat, tak pockat pol hodinu, nic nepit a potom sa najest jablka a bananu. Ako dalsie jedlo si dat rozvarenu ryzu s trochou masla, alebo s bananom. To by malo zastavit hnacku. Potom pokracovat podla navodu, teda pit stavu z pomaranca, s vitaminom C, a cajiky.
Prajem Vam vela usetrenych neprijemnych dni soplenia, a pevne zdravie. Pitie stavy s vitaminom C mozete pouzit aj ako prevenciu v chripkovom obdobi a sychravom pocasi, a mozete chodit s usmevom medzi stadom chorych a kychajucich ludi, ktori sa svojej zakyselujucej a zahlienujucej stravy nehodlaju vzdat za ziadnu cenu.
neva19
13.05.11,04:26
Ja z vlastnej skúsenosti nedám dopustiť na grepové tabletky a tiež kvapky. V chrípkovom období ich beriem preventívne (1 denne), hneď ako cítim, že ma niečo obchádza tak ich zvýšim na dve a funguje to. Kvapky sa mi osvedčili ako ochrana pred herpesom.
Synovec, ktorý v septembri nastúpil do školy bol od septembra do decembra chorý každý mesiac, vždy musel brať antibiotiká. Od vianoc mu tiež dávame tieto tabletky s probiotikami a musím si zaklopať. Funguje to, odvtedy nebol chorý.
Letko
13.05.11,04:44
Jednoznačne otužovanie! Raz v týždni sauna (samozrejme aj s bazénikom so studenou vodou na ochladenie), šport za každého počasia (minimálne svižné prechádzky), ovocie, zelenina. Sprchu alebo kúpeľ zakončiť chladnou vodou, neprekurovať byt,... - mne to všetko pomáha :)
lienkam
14.05.11,15:04
pomahaju vysoke davky vitaminu C
220870
14.05.11,15:33
Pomáha domáca slivovica+ vitamíny+ med+ čaj.S tým odkyselením to vyskúšam hneď ,ako dostanem najbližšie nádchu(štinu chlochtať nebudem).V posledných pár rokoch ma nádcha trápila o trochu viac.Predtým deň dva a bolo po spoli ,ale padlo három deci slivky.
lienkam
14.05.11,15:41
a samozrejme dostatok tekutin
JanaBenaty
13.12.16,09:30
Keď som prechladnutá, tak najčastejšie siaham po zázvoru, medu a citrónu. To je pre mňa jedna z najlepších kombinácií. Na upchatý nos mi zas dobre pomáha Vincentka alebo žltý Olynth - ten je podľa mňa asi najlepší. Inak dobrá je taky šalvia a čaj z nej, pomáha na bolesť v krku. Osvedčila sa nám doma taky rascou tinktúra alebo na kašeľ nakrájaná cibuľa zasypaná cukrom a potom sa užíva šťava, ktorú cibuľa pustí. Je toho naozaj veľa. Inak tým, že bývam cez zimu taky koľkokrát prechladnutá, tak sa snažím chorobám predchádzať a začala som užívať probiotiká od Valosunu a snažím sa zdravšie jesť a musím povedať, že je to lepšie ako napríklad minulý rok a cítim sa aj lepšie.