zuzuch
10.09.08,09:18
dobry den, omylom som zahran.firme zaplatila 212000. Peniaze nam vratili, s kurzovým rozdielom 12000, cize nam vratili 200000. Spravne som zauctovala:
212000 SK: ucet 379/221
200000 SK: ucet 221/379?
nemala som zauctovat aj tej kurzovy rozdiel?
dakujem
Tweety
10.09.08,07:24
dobry den, omylom som zahran.firme zaplatila 212000. Peniaze nam vratili, s kurzovým rozdielom 12000, cize nam vratili 200000. Spravne som zauctovala:
212000 SK: ucet 379/221
200000 SK: ucet 221/379?
nemala som zauctovat aj tej kurzovy rozdiel?
dakujem
Áno, mala.
durisovad
10.09.08,07:53
Kurzovy rozdiel v kazdom pripade zauctovat, aby bol vyrovnany ucet 221, ale nie som si ista, ci to bude danovy naklad, ked sa jedna o omyl.
Gabi03
10.09.08,07:56
Kurzovy rozdiel v kazdom pripade zauctovat, aby bol vyrovnany ucet 221, ale nie som si ista, ci to bude danovy naklad, ked sa jedna o omyl.

Aby bol vyrovnaný účet 379, nie 221.
Tweety
10.09.08,08:03
Kurzovy rozdiel v kazdom pripade zauctovat, aby bol vyrovnany ucet 221, ale nie som si ista, ci to bude danovy naklad, ked sa jedna o omyl.
Účtovanie KR : 563AE/379.
dosi
10.09.08,08:14
Ahote
12.000 kurzový rozdiel ?
Nie je to priveľa ?
Ja by som to konzultovala so zahraničnou spoločnosťou či neposlali spät menej.

E.
durisovad
10.09.08,13:36
Aby bol vyrovnaný účet 379, nie 221.
Ano, mas pravdu, urobila som preklep.
zuzuch
11.09.08,07:09
dakujem vam vsetkym za odpoved. Ste zlati.
Tweety
11.09.08,07:10
dakujem vam vsetkym za odpoved. Ste zlati.
Skús si ešte prejsť, či ten KR si vypočítala správne. Pozri si, koľko CM uhradili.
zuzuch
22.09.08,16:56
zaplatili sme vyse 216 000 a vratili nam 204 000
JM1968
23.09.08,15:23
zdravím všetkých, dúfam, že som sa dobre zaradila, prosila by som poradiť, či je správny tento postup :
1.SZČO/platca DPH, účtuje JÚ, kúpi tovar, uplatní si dph, príjemkou ho prijme na sklad a určí mu predajnú cenu
2.predá tento tovar SROčke/platca DPH, v ktorej je tento SZČO spoločník+konateľ za určenú predajnú cenu(spriazn.osoba), odvedie DPH a SRO si DPH uplatní.
3. SRO prijme tovar za svoju nák.cenu(čiže predajná SZČO)504,343/321 a predá ho ďalej zákazníkovi s navýšením o 1,-Sk 311/604,343(aby zákazník "nepocítil"zmenu ceny)
V podstate ide o to, aby sa SZČO postupne zbavovala skladových zásob a potom ukončila živnosť. Myslím, že takto je to v poriadku, len či náhodou sa niekde niečo neporuší. Niečo sa mi marí, že nemusí SROčke predať tovar ako zákazníkovi, ale len za svoju nák.cenu a potom to cez DP dodaní.
Ďakujem pekne
Jana Acsová
23.09.08,15:40
1.SZČO/platca DPH, účtuje JÚ, kúpi tovar, uplatní si dph, príjemkou ho prijme na sklad a určí mu predajnú cenu
2.predá tento tovar SROčke/platca DPH, v ktorej je tento SZČO spoločník+konateľ za určenú predajnú cenu(spriazn.osoba), odvedie DPH a SRO si DPH uplatní.

To by bolo dobre.


3. SRO prijme tovar za svoju nák.cenu(čiže predajná SZČO)504,343/321 a predá ho ďalej zákazníkovi s navýšením o 1,-Sk 311/604,343(aby zákazník "nepocítil"zmenu ceny)
Výška marže 1,- Sk je dosť neštandardná a neobvyklá, ak s.r.o. "podniká". Ak zákazník nemá pocítiť zmenu ceny, tak nevidím dôvod predávať ho z s.r.o. ak bola doteraz dodávateľom SZČO, však jediné, čo sa zmení bude odberateľ, nakoľko zásoby plánujete tak či tak odpredať.


V podstate ide o to, aby sa SZČO postupne zbavovala skladových zásob a potom ukončila živnosť. Myslím, že takto je to v poriadku, len či náhodou sa niekde niečo neporuší. Niečo sa mi marí, že nemusí SROčke predať tovar ako zákazníkovi, ale len za svoju nák.cenu a potom to cez DP dodaní.
Ďakujem pekne
Zo zadania nie je vôbec jasné, prečo SZČO neodpredá zásoby sama - nezmení ceny zákazníkovi - nebude problém s maržou 1,- Sk - nebude problém so zbavením sa zásob, ak tieto budú odpredané. Veď ich plánuje predať, nie likvidovať, ani inak ovplyvňovať ich úbytok. Tak ak predať, prečo nie zákazníkovi ale "sprostredkovateľovi" ak to teda nemá iný hlbší, či inak skrytý význam?
JM1968
23.09.08,15:52
Zo zadania nie je vôbec jasné, prečo SZČO neodpredá zásoby sama - nezmení ceny zákazníkovi - nebude problém s maržou 1,- Sk - nebude problém so zbavením sa zásob, ak tieto budú odpredané. Veď ich plánuje predať, nie likvidovať, ani inak ovplyvňovať ich úbytok. Tak ak predať, prečo nie zákazníkovi ale "sprostredkovateľovi" ak to teda nemá iný hlbší, či inak skrytý význam?[/quote]

Ďakujem pekne,
nemá to hlbší význam, ale ten tovar sa zvyčajne použije na opravu vozidiel a k tomu sa účtuje aj práca. Takže aby zákazník nemal jednu faktúru od SZČO a druhú od SRO. A prácu chceme učtovať na SRO kvôli záruke. Okrem toho som myslela, že potom vlastne SRO zaplatí SZČO za tovar a tá si to bude môcť vybrať ako osobnú spotrebu.
Ešte raz vďaka
Jana Acsová
23.09.08,16:03
Ďakujem pekne,
nemá to hlbší význam, ale ten tovar sa zvyčajne použije na opravu vozidiel a k tomu sa účtuje aj práca.Tak potom nehovorme o kúpe tovaru v s.r.o. ale o kúpe materiálu. Tak problém s maržou odpadá. Nejedná sa o predaj tovaru v nezmenenom stave, ale kalkulovanú cenu služby s dodávkou materiálu.


Okrem toho som myslela, že potom vlastne SRO zaplatí SZČO za tovar a tá si to bude môcť vybrať ako osobnú spotrebu.
Áno. Ale to si môže vybrať aj v prípade, že by za tovar zaplatil zákazník. Je jedno od koho prijme úhradu.

P.S.:
Ale druhú odpoveď berte v kontexte doplneného zadania. Teda, že sa nejedná o nákup tovaru, ale nákup materiálu v s.r.o.. U SZČO to samozrejme bude predaj tovaru (ak je to dodávka v nezmenenom stave).
JM1968
23.09.08,16:11
Tak potom nehovorme o kúpe tovaru v s.r.o. ale o kúpe materiálu. Tak problém s maržou odpadá. Nejedná sa o predaj tovaru v nezmenenom stave, ale kalkulovanú cenu služby s dodávkou materiálu.

Áno. Ale to si môže vybrať aj v prípade, že by za tovar zaplatil zákazník. Je jedno od koho prijme úhradu.

P.S.:
Ale druhú odpoveď berte v kontexte doplneného zadania. Teda, že sa nejedná o nákup tovaru, ale nákup materiálu v s.r.o.. U SZČO to samozrejme bude predaj tovaru (ak je to dodávka v nezmenenom stave).

Ďakujem za rady. Pekný večer.