nettka
10.09.08,08:50
Dobrý deň
Naša firma kupuje autorské práva na vydávanie kníh z rôznych štátov EU, kde s IČ DPH na faktúrach som doteraz nemala problém. Teraz nám prišla faktúra zo USA a neobsahuje IČ DPH, keďže sa nejedná o tovar, tak neviem či si ho mám od danej firmy vypýtať, alebo je táto faktúra správna.
Prosím poraďte mi. Ďakujem
nettka
10.09.08,07:07
Sme mesačný plátcovia DPH a teraz neviem či mám robiť samozdanenie a vypýtať si od nich IČ DPH, alebo nie.:confused:
Rozalka
10.09.08,16:39
Sama si si už našla odpoveď:

§ 69
Osoby povinné platiť daň správcovi dane
(3) Zdaniteľná osoba je povinná platiť daň pri službách podľa § 15 ods. 8, ktoré jej dodala zahraničná osoba z iného členského štátu alebo z tretieho štátu.


§ 15 ods. 8) Službami, pri ktorých sa určí miesto dodania podľa odseku 7 vrátane ich sprostredkovania v mene a na účet inej osoby a prijatia záväzku zdržať sa vykonávania týchto služieb, sú

d) prevod alebo postúpenie autorských a im príbuzných práv, poskytnutie práv na predmety priemyselného vlastníctva a poskytnutie podobných majetkovo využiteľných práv,
ALBO
11.09.08,06:37
Dobrý deň
Naša firma kupuje autorské práva na vydávanie kníh z rôznych štátov EU, kde s IČ DPH na faktúrach som doteraz nemala problém. Teraz nám prišla faktúra zo USA a neobsahuje IČ DPH, keďže sa nejedná o tovar, tak neviem či si ho mám od danej firmy vypýtať, alebo je táto faktúra správna.
Prosím poraďte mi. Ďakujem

zdaňujete voči každému z tretích krajín. Ich id. čislo na Fa nie je v tomto prípade podstatné