aňuša
10.09.08,10:37
Ahojte,
ako mám postupovať ak počas pracovnej cesty vl.motorovým vozidlom sa stala dopravná nehoda, pri ktorej som bola zranená a ošetrená v nemocnici a momentálne som PN. Prac.cestu som mala schválenú. Zranenie mi spôsobil iný vodič, ktorý do mňa vrazil. Ako majú postupovať v práci, aby niečo nezabudli a vyhli sa prípadným možným problémom napr. inš.práce? A ako mi bude vyplácaná mzda v prvých dňoch? Bude to hradiť zamestnávateľ alebo ten kto mi to spôsobil ?
VERONIKA6
10.09.08,08:46
Ahojte,
ako mám postupovať ak počas pracovnej cesty vl.motorovým vozidlom sa stala dopravná nehoda, pri ktorej som bola zranená a ošetrená v nemocnici a momentálne som PN. Prac.cestu som mala schválenú. Zranenie mi spôsobil iný vodič, ktorý do mňa vrazil. Ako majú postupovať v práci, aby niečo nezabudli a vyhli sa prípadným možným problémom napr. inš.práce? A ako mi bude vyplácaná mzda v prvých dňoch? Bude to hradiť zamestnávateľ alebo ten kto mi to spôsobil ?
Je potrebné spísať "Záznam o registrovanom pracovnom úraze". Tento sa posiela na: inšpektorát práce, do soc. poisťovni, zdravotnej poisťovni a 1 x mzdová učt. a pracovník. Ak PN trvá viac ako 10 dní, DPN sa odovzdáva
na sociálku spolu s kópiou "Záznamu o reg. prac. úraze".
aňuša
10.09.08,08:58
.......a nevieš mi povedať kto to hradí?
VERONIKA6
10.09.08,09:02
.......a nevieš mi povedať kto to hradí?
Prvých 10 dní zamestnávateľ, potom sociálka a keď je to pracovný úraz, sociálka potom pošle tlačivo: "Oznámenie poistnej udalosti" na základe toho Ti po skončení DPN z úrazového zaplatia stratu na zárobku.
aňuša
10.09.08,09:10
....malo by mi to byť jedno kto mi zaplatí PN, ale zdá sa mi to voči môjmu zamestnávateľovi nefér. Veď on ma poslal na školenie a nejaký blázon, mi spôsobil ujmu na zdraví a všetky trovy má znášať zamestnávateľ?
A on si kľudne bude ďalej zrážať iných ľudí bez ujmy?
VERONIKA6
10.09.08,09:12
....malo by mi to byť jedno kto mi zaplatí PN, ale zdá sa mi to voči môjmu zamestnávateľovi nefér. Veď on ma poslal na školenie a nejaký blázon, mi spôsobil ujmu na zdraví a všetky trovy má znášať zamestnávateľ?
A on si kľudne bude zrážať iných ľudí bez ujmy?
Zamestnávateľ neznáša všetky trovy, iba prvých 10 kalendárnych dní.
Sociálna poisťovňa si určite bude vymáhať náhradu od toho, kto dopravnú nehodu zavinil.
Marína
10.09.08,09:15
Zamestnávateľ neznáša všetky trovy, iba prvých 10 kalendárnych dní.
Sociálna poisťovňa si určite bude vymáhať náhradu od toho, kto dopravnú nehodu zavinil.
Možno by nebolo od veci, ak by si ju vymáhal aj zamestnávateľ.
aňuša
10.09.08,10:24
....a ako by si to mohol vymáhať? Mne sa to totiž vôbec nepáči. Asi som príliš nahnevaná na toho šoféra. Nechcem teraz vytĺkať peniaze od neho, ale jeho nepozornou jazdou ma dostal do situácie z ktorej nemám radosť. A vôbec sa nezaujíma čo spôsobil. Jednoducho po havárii pokračoval vo svojej ceste. A pritom vedel, že ma odviezla sanitka do nemocnice. Druhému vodičovi spôsobil nepojazdnosť auta - ani nechcite vedieť aký bol rozzúrený.
Danila
10.09.08,10:59
....a ako by si to mohol vymáhať? Mne sa to totiž vôbec nepáči. Asi som príliš nahnevaná na toho šoféra. Nechcem teraz vytĺkať peniaze od neho, ale jeho nepozornou jazdou ma dostal do situácie z ktorej nemám radosť. A vôbec sa nezaujíma čo spôsobil. Jednoducho po havárii pokračoval vo svojej ceste. A pritom vedel, že ma odviezla sanitka do nemocnice. Druhému vodičovi spôsobil nepojazdnosť auta - ani nechcite vedieť aký bol rozzúrený.Tebe by som doporučovala venovať sa svojmu zdraviu. A zamestnávateľovi, aby sa venoval Tvojmu pracovnému úrazu. A samozrejme aj vymáhaniu spôsobenej škody zodpovednou osobou. Ak uzná za vhodné, že získa viac, ako vynaložil.:)