sway
10.09.08,11:00
Poradíte?

prešla som príspevky na túto tému, aj ZP a stále hľadám koľko dní po sebe môže mať zamestnanec paragraf podľa § 141 Dôležité osobné prekážky v práci:

... má nárok 7 dní na seba ,7 dní na sprevádzanie člena rodiny , či môže mať 3 či 4 dni po sebe platené voľno ak prinesie od lekára potvrdenia.

moc dík za ohlasy.
Martin Mocko
10.09.08,09:09
Poradíte?

prešla som príspevky na túto tému, aj ZP a stále hľadám koľko dní po sebe môže mať zamestnanec paragraf podľa § 141 Dôležité osobné prekážky v práci:

... má nárok 7 dní na seba ,7 dní na sprevádzanie člena rodiny , či môže mať 3 či 4 dni po sebe platené voľno ak prinesie od lekára potvrdenia.

moc dík za ohlasy.

Myslím, že sme sa o tom už bavili. Zákonník práce určuje iba ročný nárok.. Čo sa spôsobu čerpania zákonník práce upravuje iba klauzulou, že ide o: "pracovné voľno s náhradou mzdy sa poskytne na nevyhnutne potrebný čas"
A to už je na zvážení zamestnávateľa - čo je to nevyhnutne potrebný čas.
Tweety
10.09.08,09:10
Poradíte?

prešla som príspevky na túto tému, aj ZP a stále hľadám koľko dní po sebe môže mať zamestnanec paragraf podľa § 141 Dôležité osobné prekážky v práci:

... má nárok 7 dní na seba ,7 dní na sprevádzanie člena rodiny , či môže mať 3 či 4 dni po sebe platené voľno ak prinesie od lekára potvrdenia.

moc dík za ohlasy.
ZP nerieši, či tie dni môžu byť po sebe alebo nie, ale ak sú tie prekážky potvrdené príslušnými dokladmi, je to možné.
sway
10.09.08,09:33
Vďaka za potvrdenie :)

krásny deň prajem ;)