Luna
04.05.05,08:23
Prosím Vás nemá niekto tlačivo DoVP,potrebujem ho súrne.Viem,že 1 je už tu na Porade prilepené ale to sa mi nedá otvoriť.

1,Potom mám otázku. Dňa 1.5.2005 som zamestnancovi spravila pracovnú zmluvu a aj som ho prihlásila do Soc.poisťovne.Teraz bol za mnou majiteľ ,že spomínaný zamestnanec nechce robiť na HPP ale na DoVP.
Mám to ísť nahlásiť do Soc.poisťovni,že sa zmenil tento pracovný pomer,alebo to mám nechať tak?

2.Kamoška nastúpila na miesto ženy,ktorá išla na MD,v prac.zmluve má doba trvania pracovného pomeru: do návratu pracovníčky na MD.
Môže to mať takto napísanú dobu,alebo v PZ musí mať presne dátum do kedy trvá prac.pomer?
myrha
04.05.05,06:55
Ad 1. treba nahlasit na SP nakolko sa konci PP odhlaska a nova nahlaska na vzniknutu dohodu.
Ad 2. v pracovnej zmluve musi byt presne zadefinovany cas trvania, §48 ZP PP je dohodnuty na neurcity cas ak nie je vyslovne urcena doba jeho trvania ... Ale co je doba jeho trvania, je to jeden rok alebo cas do navratu pracovnicky z MD? Z mojho pohladu je to nespravne uzatvorena zmluva, nakolko nie je presne vymedzenie trvania pracovneho pomeru, doporucujem poziadat zamestnavatela o vyspecifikovanie presnej doby trvania PP.
Dufam, ze vam tato priloha pomoze a hlavne pojde otvorit.
Marika x
04.05.05,07:04
Pokiaľ ja viem na registračný list FO píšeš pri dohodároch iba poznámku - dohoda. Takže žiadnu "odhlášku a nanovo znova prihlášku"
Luna
04.05.05,07:16
Ďakujem,príloha pomohla,ide mi otvoriť. Ozaj ešte jedna otázka: môže mať dohodár podpísanú hnotnú zodpovednosť?
K tej pracocníčke na zastupovanie,myslela som si že je to tak.
misurka
04.05.05,08:05
1.Ja už som sa stretla s takymto vymedzením trvania pracov. pomeru a myslim, že kludne to môže byť stanovené práve takto: do návratu z MD - nech sa ale ešte vyjadria aj skúsenejší...

2.Ja mám tiež s osobou na DoVP podpísanú hmotn. zodpovednosť, myslim, že je to tiež OK.
Jana Motyčková
04.05.05,08:11
Ad:Kamoška nastúpila na miesto ženy,ktorá išla na MD,v prac.zmluve má doba trvania pracovného pomeru: do návratu pracovníčky na MD.
Môže to mať takto napísanú dobu,alebo v PZ musí mať presne dátum do kedy trvá prac.pomer?
Doba môže byť takto napísaná, ak je v pracovnej zmluve meno zamestnankyne, ktorá je na materskej - aby to nemohlo byť zamenené za inú zamestnankyňu. Upozorňujem, že materská dovolenka (trvá 28 týždňov) nie je to isté ako rodičovská dovolenka (do 3 rokov veku dieťaťa) viď § 166 ZP a nasledujúce. V takom prípade je to vhodné špecifikovať v pracovnej zmluve.
Luna
04.05.05,08:15
Ďakujem,pozerala som zákonník práce,tam nie nič spomenuté,že by dohodár nemohl mať podpísanú dohodu o hmotnej zodpovednosti.

Veď práve nech sa vyjadria skúdenejšie mzdárky,ja mzdy robím len chlapom.Ide mi o to,že pokiaľ je v zmluve nie presný termín ukončenia PP,tak zamestnávateľ môže s tým špekulovať. Mňa tiež napadlo že MD je len 28 týždňov ostatné je RD.