rime
10.09.08,17:46
Zdravim, chcel by som sa s Vami poradit ako najjednoducsie zasalovat betonovu plochu ktora bude mat tvar elipsy s rozmerami cca 3 x 5 metrov. Cast tejto elipsy by mala byt nad urovnou terenu a nasledne oblozena, takze potrebujem aby betonovy zaklad bol co najpresnejsi.

Poradte aky system salovania pouzit. Dakujem
Zitulda
10.09.08,16:19
Upresni načo má slúžiť?! Má to byť základ pod nejaký objekt, alebo to má byť bazén?!
Ktorá časť a prečo má byť nad terénom?
rime
10.09.08,16:52
ma to byt vyvyseny veniec okolo bazena. Bazen a 30 cm vysoka obruba - veniec bude cca 20 cm nad okolitym terenom, oblozena obkladom.
Zitulda
10.09.08,17:14
Ak chápem dobre, máš bazén v tvare elipsy nie?! Akú máš hĺbku bazéna t.j. hľbka vody cca sa robí 1,5 m. Spodok-dno bazénu bude mať od terénu asi v hlbke podľa mojej predstavy 1,2m v zemi. Ako chceš robiť steny a dno - čiže konštrukciu samotného bazéna - ten musí byť izolovaný, musí mať základy a z vnútornej steny obložený a ako -kde uvažuješ vtsup do bazéna ?? Chceš ho robiť svojpomocne alebo dodávateľsky firmou? Kde ho staviaš?! vo vnútri, alebo vonku? Počítaš s odsuvným prekrytím? alebo len budeš naťahovať plachtu?! Je veľmi veľa otázok a ešte viac možností ako urobiť pekný,dobrý,funčný bazén A veľa závisí od financií, ktoré chceš investovať.
rime
10.09.08,17:21
Vidim ze si v tejto oblasti zbehly. Vsetky otazky ohladom bazena mam vyriesene. Ja fakt len potrebujem poradit ako idealne zasalovat veniec okolo toho bazena ktoreho cast bude nad terenom a bude mat tvar elipsy.
unitvp
10.09.08,17:34
Navrhujem Ti použiť plech, ktorý tafixuješ kolíkmi po obvode.
220870
10.09.08,18:36
Je to pomerne zolžitá záležitosť.Dalo by sa povedať že celé vnútro elipsy musí byť niečo ako nosný rám debnenia v tvare požadovanej elipsy. Je to veľmi zložité vysvetliť, a nie ešte písať.Ak máš 5 metrové dosky tak ich musíte vedťa seba naukladať tak aby mali šírku 3 m ,potom musíš na tieto dosky nakresliť tú požadovanú elipsu , ale o 2,5 cm menšiu ako požadovaný rozmer potom nakresliť dalšiu elipsu o cca 25 cm menšiu ako tá prvá.vyrezať tieto dve elipsy a pozbíjať dokopy klincami tak aby to celé držalo pokope. Teraz by si mal mať de facto šablonu podľa ktorej môžeš začať šalovať vnútornú stranu elipsy.
Zitulda
11.09.08,06:44
Vidim ze si v tejto oblasti zbehly. Vsetky otazky ohladom bazena mam vyriesene. Ja fakt len potrebujem poradit ako idealne zasalovat veniec okolo toho bazena ktoreho cast bude nad terenom a bude mat tvar elipsy.
Ja som presvedčená o tom, že nielen veniec, ktorý budeš mať nad terénom, ale aj samotné steny bazéna musia mať tvar elipsy a zákonite tieto steny musia vyčnievať nad terénom. Ináč len toľko, že mnohé z bazénov nielen eliptického tvaru, ale aj iné, ktoré sme v našich PD navrhovali, ich steny sme navrhovali zo základových betónových tvaroviek od Betoxu. Tie sú rôznych hrúbok(od 20 do 40 cm),šírok (25 a 50cm) a výšky 25 cm. zalievajú sa betónom s výžtužou zvislou a vodorovnou. Takto -z týchto dielcov vytvorenú stenu môžeš vytiahnúť do výšky nad terén a obložiť. Ináč tieto tvarovky sa používajú aj ako základové pásy pre stavby ako aj suterénne murivo.
chandler
11.09.08,08:25
Je to pomerne zolžitá záležitosť.Dalo by sa povedať že celé vnútro elipsy musí byť niečo ako nosný rám debnenia v tvare požadovanej elipsy. Je to veľmi zložité vysvetliť, a nie ešte písať.Ak máš 5 metrové dosky tak ich musíte vedťa seba naukladať tak aby mali šírku 3 m ,potom musíš na tieto dosky nakresliť tú požadovanú elipsu , ale o 2,5 cm menšiu ako požadovaný rozmer potom nakresliť dalšiu elipsu o cca 25 cm menšiu ako tá prvá.vyrezať tieto dve elipsy a pozbíjať dokopy klincami tak aby to celé držalo pokope. Teraz by si mal mať de facto šablonu podľa ktorej môžeš začať šalovať vnútornú stranu elipsy.

presne tak... musis si vlastne spravit z dreva tvar toho betonu (v podoryse) a k tomu potom nabijas zvisle dosky.