Monika9
10.09.08,19:22
Naša MŠ je jednotriedna a navštevuje ju 20 detí z toho 3-dvojročné. Na koľko prevádzkových pracovníkov máme nárok a na koľko hodín môžu mať pracovný úväzok? Nevie niekto kde by sme to mohli nájsť?
judita1971
10.09.08,17:31
neviem, aby bolo niekde striktne dané, na koľko prevádzkových zamestnancov nárok. Z vlastných skúseností viem, že to niekedy /keď MŠ ešte nepatrili pod obce/ sa odvíjalo od upratovacej plochy. Bolo to zakotvené vo vnútornom mzdovom predpise. Od roku 2000 je na stránke MŠ zverejnený metodický pokyn. Či sa podľa toho niekto riadi neviem, lebo to bolo orientačné. Možno pomôže, ale určite si podľa toho nemôžete nárokovať, že vám to patrí.


tu sa ten metodický pokyn nachádza :

http://www.minedu.sk/data/USERDATA/OsobnyUrad/RPaIM/20060529_normativy_spotreby.pdf
Melnick
10.09.08,17:46
Čerpané z metodického pokynu:
http://www.uips.sk/sub/uips.sk/images/JC/VYKAZY/POKYNY/SMER1.doc


V triedach MŠ, ktoré navštevuje viac ako 5 detí zo sociálne znevýhodneného prostredia, môže riaditeľka MŠ ustanoviť profesiu asistent učiteľa. (Metodický pokyn MŠ SR č.1631/2002-sekr.vydaný 26.8.2002). Asistent učiteľa sa podieľa na utváraní podmienok nevyhnutných na prekonávanie jazykových, zdravotných a sociálnych bariér dieťaťa, pri zabezpečovaní výchovno-vzdelávacieho procesu. MŠ môžu mať špeciálneho pedagóga, ak sú v triedach individuálne integrované deti.


3 dvojročné deti nespĺňajú podmienku na pridelenie ďalšieho prevádzkového pracovníka.
judita1971
10.09.08,17:54
vidíš, monika 9, akých prevádzkových pracovníkov máš na mysli ? Lebo my na škole za tzv. prevádzkových považujeme : upratovačky, kuchárky, administratívu a školníka- údržbára. Asistent učiteľa ma nenapadol, lebo je to pedagogický zamestnanec. Takže dúfam, že ti to pomohlo, ak nie, upresni to.
Melnick
10.09.08,18:06
Čerpané z internetovej stránky

http://portal.gov.sk/Portal/sk/Default.aspx?CatID=39&etype=1&aid=1865

Ak sa do triedy zaradí dieťa mladšie ako tri roky, zníži sa najvyšší počet detí o jedno dieťa.
Do samostatnej triedy s deťmi mladšími ako tri roky sa zaraďuje najmenej 5 detí a najviac 10 detí. Ak je v triede s deťmi mladšími ako tri roky viac ako desať detí, ich výchovu a vzdelávanie zabezpečujú striedavo traja učitelia.

V odôvodnených prípadoch môže riaditeľ so súhlasom zriaďovateľa a Štátnej školskej inšpekcie prekročiť počet detí v triede o tri deti.



Takto by to malo byť , ale častokrát to tak nie je. Trvajte však na pridelení asistenta , prípadne tretej učiteľky, pretože takéto vekové zloženie detí je náročné na prácu učiteľky, o bezpečnosti ani nehovoriac. Ale to si kompetentný uvedomujú spravidla až keď je neskoro.
V každom prípade by som si vyžiadala písomné stanovisko, že tretiu pracovnú silu nepridelia.Deti sú nevyspytateľné. :)
Fany1000
17.09.08,15:42
Ahoj. Teraz vyšiel nový školský zákon. Klikni si na stránku ministerstva školstva a tam sú všetky, aj vzdelávacie programy. Ak tam nič nenájdeš, tak sa ozvi a pozriem sa u nás v škôlke. Ahoj.
marber
24.08.09,12:50
Chcela by som sa opýtať, či sa znižuje počet detí v triede MŠ o jedno, ak sa do nej zaradí dvojročné dieťa. Budem mať v triede 4 dvojročné deti /3 roky dovŕšia v máji 2010/ a bolo mi povedané, že sa počet nezníži, pretože to platí iba v tom prípade, keď by tie deti nedovŕšili tri roky počas celého šk. roka.Vraj sa tak nejako počíta štatistika... Vie mi niekto poradiť či je to naozaj tak? Na vyššie uvedenom portáli sa hovorí len všeobecne o deťoch mladších ako tri roky.
Fany1000
29.08.09,18:58
Kde sa píše o tom, že to platí len pre deti, ktoré nedovŕšia tri roky počas celého školského roka?
marber
30.08.09,18:24
Neviem, kde sa to píše, ale do štatistiky sa podľa veku zaraďujú deti narodené od 1.1.-31.12. príslušného roku.