jesenka
10.09.08,21:20
Dobry den,

rada by som sa poradila o tom, co je najvyhodnejsie pre lekara-zivnostnika, uctujuci v JU, ktory ma splatene auto na leasing, v podnikani cca 3,5 roka - stale odpisuje. Prechadza na s.r.o. a chce kupit dalsie 2 auta a stare vyradit.

Ako by to bolo v pripade, ak by kupil auta uz teraz? Ma cakat na vytvorenie s.r.o.? Co je vyhodnejsie, a ako to bude z uctovneho a danoveho hladiska?

Keď ukončí živnosť, prechadza majetok živnostnika automaticky do s.r.o.?

Dakujem za radu.
jesenka
11.09.08,22:59
nenajde sa nikto, kto by vedel poradit?
liba2
12.09.08,03:37
Dobry den,

rada by som sa poradila o tom, co je najvyhodnejsie pre lekara-zivnostnika, uctujuci v JU, ktory ma splatene auto na leasing, v podnikani cca 3,5 roka - stale odpisuje. Prechadza na s.r.o. a chce kupit dalsie 2 auta a stare vyradit.


Ako by to bolo v pripade, ak by kupil auta uz teraz? Ma cakat na vytvorenie s.r.o.? Co je vyhodnejsie, a ako to bude z uctovneho a danoveho hladiska?
Tu je veľa otázok ktorých zodpovedanie si vyžaduje "slohové cvičenie".
Okrem toho na porada.sk sú tieto otázky už viackrát vysvetlené , stačí trošku pohľadať :) . Pre každého je výhodnejšie niečo iné, preto treba poznať obidve možnosti a medzi nimi sa rozhodnúť.

Keď ukončí živnosť, prechadza majetok živnostnika automaticky do s.r.o.?
Automaticky nie; majetok môže previesť do osobného užívania (teda na seba), ale môže ho aj novej s.r.o. predať (lenže prečo by to robil keď chce staré vozidlo vyradiť....)

Dakujem za radu. odpoveď v texte zadania.
jesenka
12.09.08,20:25
dakujem za radu, idem teda znovu hľadať