fufno
10.09.08,20:56
Chcel by som poziadat o radu.Mam kombinovanu chladnicku,dole mrazak 100l a hore chladnicka 220l.
Termostat mam na maxime a v chladnicke je 15 stupnov a v mrazaku -28.
Neviem cim to je ,ze mrazak vlastne mrazi na plno a chladnicka nechce chladit.
Chobot
10.09.08,19:12
Chcel by som poziadat o radu.Mam kombinovanu chladnicku,dole mrazak 100l a hore chladnicka 220l.
Termostat mam na maxime a v chladnicke je 15 stupnov a v mrazaku -28.
Neviem cim to je ,ze mrazak vlastne mrazi na plno a chladnicka nechce chladit.

Ja viem, čo je s tým.....


... je pokazená chladnička!:D:D:D:D:D

Vážne - chyba môže všelikde. Máte jednomotorovú alebo dvojmotorovú chadničku? Ak jednomotorovú, tak môže byť pokazený termostat v chladničke. Ak dvojmotorovú, tak môže byť zase termostat, alebo mohla uniknúť chladiaca kvapalina, alebo môže byť kompresor vadný, alebo...

Zavolaj opravára, ten zistí chybu raz-dva.
fufno
10.09.08,19:20
Je jednomotorova.Chcel by som radu,ci by som to mohol opravit ja,alebo musim kupit novu.Lebo som v zahranici a tu je ten servis trochu komplikovany.
Tanče
10.09.08,19:39
a nemáš to kombináciu varnej kanvice a mraziaku?
fufno
10.09.08,19:41
zatial to vyzera na mikrovlnku s mrazakom.
marymka
10.09.08,19:47
Je to smutné ale ja som dnes zistila že mi nemrazí poriadne mrazák v jednej časti asi odchádza. Mám tiež kombinovanú chladničku takže môžeme to dať dokopy a máme po starostiach. Ja som už zisťovala ceny chladničiek a bolo mi dosť horúco.:cool:
arizona
10.09.08,19:55
Zhora všetko prehoď dolu, aby sa Ti to nepokazilo...:D
Chobot
10.09.08,20:14
Je jednomotorova.Chcel by som radu,ci by som to mohol opravit ja,alebo musim kupit novu.Lebo som v zahranici a tu je ten servis trochu komplikovany.

Tak to tipujem, že je v háji buď chladiaci okruh alebo termostat odišiel do teplých krajín. Ani jednu ani druhú vec sám neopravíš. Teda tá prvá sa opraviť ani nedá a termostat by si musel vymeniť. Ale tatko na diaľku je ťažké určiť, kde je chyba.
misomiso
10.09.08,20:27
A co tak zavolat opravara?
endrju
10.09.08,20:41
A co tak zavolat opravara?
Načo. Veď je tu porada.sk - fórum, na ktorom sa diaľkovo riešia aj onakvejšie problémy v porovnaní s takým bagateľom, ako je nejaká pokazená chladnička niekde v zahraničí s komplikovaným servisom. Opravár by aj tak po chvíli bezradného premýšľania sadol k netu a založil by novú (duplicitnú) tému na Porade. :D
P.S.
Na výpomoc pri záchrane potravín pred pokazením som ochotný vyslať jednočlennú záchrannú "čatu" s mojim pesom v úlohe veliteľa čaty. :cool:
feron
11.09.08,06:32
Možno bude dobre začať od jednoduchých vecí ako kontrola tesnosti dverí, či sú zatvorené, či za chladničkou je dosť miesta na ochladzovanie zadnej mriežky, myslím, že ostatné bežný laik ťažko opraví bez servisu. Veľa zdaru.
Taserda
03.02.12,20:02
Ako je to dnes v čase krízy, stojí aj dnes oprava 3/4 ceny novej chladničky.5 ročná kombi Candy s jedným motorom mi prestala chladiť a mraziť. Kde sú tie časy keď Calexka šla 20 rokov. Vie niekto seris na Candy v okolí Košíc?
bjuty smis
04.02.12,10:58
ked ti chladí v mrazáku, tak nemáš pokazené chladenie.....skús ju tak na 10 minút vytiahnuť z elektriky a zapnúť, ak ti nenaskočí , tak opravár...bude to ten termostat, to nie je velká položka..
Rozalka
04.02.12,11:05
Aj moja 20ročná Calexka začala tento týždeň štrajkovať - v chladničke všetko zmrzlo, vložila som teplomer s vonkajším senzorom: -4°C, čiže sa chcela stať mrazákom.
Zavolala som známeho chladiara, keď počul, že Calex, hneď vedel, kde je chyba - upchatý odvod na zadnom paneli chladničky. Prišiel, odtiahli sme chladničku, fúkol do akejsi hadičky a do chladničky mi nafúkal kopec sajrajtu - nevadí! chladnička funguje ďalej.
Keď som mu naznačila, že som jej už odpustila všetky hriechy a hádam ju aj vymením, veď to už nie je žiadna mladica, pokrútil hlavou, zakrútil očami a naznačil, aby som to zatiaľ nerobila.
Tak som (zatiaľ) ušetrila.
Taserda
05.02.12,12:11
ked ti chladí v mrazáku, tak nemáš pokazené chladenie.....skús ju tak na 10 minút vytiahnuť z elektriky a zapnúť, ak ti nenaskočí , tak opravár...bude to ten termostat, to nie je velká položka..
Nechladí a ani nemrazí ani po hodinovom odpojení od elektriny.
lujza.j
05.02.12,12:16
Aj moja 20ročná Calexka začala tento týždeň štrajkovať - v chladničke všetko zmrzlo, vložila som teplomer s vonkajším senzorom: -4°C, čiže sa chcela stať mrazákom.
Zavolala som známeho chladiara, keď počul, že Calex, hneď vedel, kde je chyba - upchatý odvod na zadnom paneli chladničky. Prišiel, odtiahli sme chladničku, fúkol do akejsi hadičky a do chladničky mi nafúkal kopec sajrajtu - nevadí! chladnička funguje ďalej.
Keď som mu naznačila, že som jej už odpustila všetky hriechy a hádam ju aj vymením, veď to už nie je žiadna mladica, pokrútil hlavou, zakrútil očami a naznačil, aby som to zatiaľ nerobila.
Tak som (zatiaľ) ušetrila.
mimotemy ja ked som menila calexu /fungujúcu/ za novú tak som ušetrila na spotrebe elektriky;) calexka žrala toľko, že som si myslela, že sused na mňa tahá elektriku.
Ľubomír
05.02.12,15:24
Chcel by som poziadat o radu.Mam kombinovanu chladnicku,dole mrazak 100l a hore chladnicka 220l.
Termostat mam na maxime a v chladnicke je 15 stupnov a v mrazaku -28.
Neviem cim to je ,ze mrazak vlastne mrazi na plno a chladnicka nechce chladit.

Pomôže ti iba servis. Nepoteším ťa. Mal som podobný problém a musel som vymeniť chladničku.
misoft
05.02.12,17:42
Málo chladiva v okruhoch - keďže je jednomotorová - jedine povolať servisáka, aby skontroloval tesnosť okruhu a doplnil chladivo (kur*wsky drahé), alebo si pridaj zopár € navyše a kúp novú (ekonomickú s nižšou spotrebou) - starú šup do zberného dvora.
Taserda
13.02.12,07:48
Nechladí a ani nemrazí ani po hodinovom odpojení od elektriny.

Neriešil som to zatiaľ, nevolal som servis a nechal ju prázdnu zapojenú v el. sieti ale stalo sa že sa párkrát zapla. Žeby sa aj sama opravila keď sa sama pokazila:D. Chladnička jedna:D!
lujza.j
13.02.12,07:55
Neriešil som to zatiaľ, nevolal som servis a nechal ju prázdnu zapojenú v el. sieti ale stalo sa že sa párkrát zapla. Žeby sa aj sama opravila keď sa sama pokazila:D. Chladnička jedna:D!
možno mi to ušlo, ako je stará?
Taserda
13.02.12,08:00
4 možno 5-ročná.
najag
13.02.12,11:09
Chcel by som poziadat o radu.Mam kombinovanu chladnicku,dole mrazak 100l a hore chladnicka 220l.
Termostat mam na maxime a v chladnicke je 15 stupnov a v mrazaku -28.
Neviem cim to je ,ze mrazak vlastne mrazi na plno a chladnicka nechce chladit.

Ak je jednomotorova, tak to vypada, ze je problem so skrinou chladnicky, teda s vyparnikom. V podstate kompresor odobera teplo iba z mraznicky, z chladnicky nie. Je mozne, ze je vadny regulacny ventil...treba ale servisaka, vymena termostatu asi nepomoze.....aj ked snimac termostatu je prave v chladnicke, takze podla teploty by mal makat kompresor naplno.....
peterkos2
13.02.12,16:56
Ak je jednomotorova, tak to vypada, ze je problem so skrinou chladnicky, teda s vyparnikom. V podstate kompresor odobera teplo iba z mraznicky, z chladnicky nie. Je mozne, ze je vadny regulacny ventil...treba ale servisaka, vymena termostatu asi nepomoze.....aj ked snimac termostatu je prave v chladnicke, takze podla teploty by mal makat kompresor naplno.....:D
najag
14.02.12,04:17
:D


neviem, co som napisal az take smiesne...co ta tak pobavilo.....
peterkos2
14.02.12,05:19
neviem, co som napisal az take smiesne...co ta tak pobavilo.....No kedysi si ma "dusil" v takej podobnej téme,vtedy bol podľa teba na vine škrtiaci ventil,potom to bol prepšťací ventil,teraz je to regulačný ventil-pritom tieto termíny nemajú absolútne nič spoločné s chladničkou.Vtedy som sa nechal uniesť,teraz mi to je smiešne-prepáč ak som sa ťa dotkol.
bjuty smis
14.02.12,07:08
No kedysi si ma "dusil" v takej podobnej téme,vtedy bol podľa teba na vine škrtiaci ventil,potom to bol prepšťací ventil,teraz je to regulačný ventil-pritom tieto termíny nemajú absolútne nič spoločné s chladničkou.Vtedy som sa nechal uniesť,teraz mi to je smiešne-prepáč ak som sa ťa dotkol.


a to ti ešte unikla skrina chladničky - teda výparník :)
najag
14.02.12,09:05
a to ti ešte unikla skrina chladničky - teda výparník :) Samozrejme, ak skrinou chladnicky myslis skrinu chladnicky a nie vyparnik......
najag
14.02.12,09:08
No kedysi si ma "dusil" v takej podobnej téme,vtedy bol podľa teba na vine škrtiaci ventil,potom to bol prepšťací ventil,teraz je to regulačný ventil-pritom tieto termíny nemajú absolútne nič spoločné s chladničkou.Vtedy som sa nechal uniesť,teraz mi to je smiešne-prepáč ak som sa ťa dotkol.

Skrtiaci ventil, alebo regulacny ventil......alebo prepustaci...ak nieco skrti, tak vlastne prepusta a vlastne aj reguluje.......nemaj strach, mna sa to nedotklo, len sa divim, ze k teme si nenapisal nic, mimo tohto......
najag
14.02.12,09:31
No kedysi si ma "dusil" v takej podobnej téme,vtedy bol podľa teba na vine škrtiaci ventil,potom to bol prepšťací ventil,teraz je to regulačný ventil-pritom tieto termíny nemajú absolútne nič spoločné s chladničkou.Vtedy som sa nechal uniesť,teraz mi to je smiešne-prepáč ak som sa ťa dotkol. Aspon ako priklad.
peterkos2
14.02.12,12:34
Ak je jednomotorova, tak to vypada, ze je problem so skrinou chladnicky, teda s vyparnikom. V podstate kompresor odobera teplo iba z mraznicky, z chladnicky nie. Je mozne, ze je vadny regulacny ventil...treba ale servisaka, vymena termostatu asi nepomoze.....aj ked snimac termostatu je prave v chladnicke, takze podla teploty by mal makat kompresor naplno.....
Reagoval si na tému starú cca 3,5 roka;)
najag
14.02.12,12:47
Reagoval si na tému starú cca 3,5 roka;)


To nie je moja chyba, ale admina, ze nie su uzatvorene temy, ktore uz nie su aktualne. Hlavne, ze sa uzatvaraju zive temy, ak sa ich priebeh nepaci adminovi. Ak to takto pojde dalej, u nebude treba chodit, ani na Poradu.