timmartin
11.09.08,09:43
Dobry den,
neviem, ci som sa zaradil do spravnej kategorie, ale potrebujem pomoc. Ak zamestnanec ide na sluzobnu cestu sluzobnym autom a auto nie je nanho pisane (ale napr. na zametnavatela), ake dokumenty treba vyplnit, aby bol zamestnanec poisteny v pripade nehody alebo kradeze, alebo inej veci. Ake dokumenty treba, aby bolo vsetko v poriadku a zamestnanec mohol ist s kludnym vedomim na sluzobnu cestu. Velmi pekne dakujem.
Tweety
11.09.08,07:49
Dobry den,
neviem, ci som sa zaradil do spravnej kategorie, ale potrebujem pomoc. Ak zamestnanec ide na sluzobnu cestu sluzobnym autom a auto nie je nanho pisane (ale napr. na zametnavatela), ake dokumenty treba vyplnit, aby bol zamestnanec poisteny v pripade nehody alebo kradeze, alebo inej veci. Ake dokumenty treba, aby bolo vsetko v poriadku a zamestnanec mohol ist s kludnym vedomim na sluzobnu cestu. Velmi pekne dakujem.
Za vyslanie na pracovnú cestu zodpovedá zamestnávateľ, postačí teda príkaz na ňu- vypísaný cestovný príkaz s vyznačením použitia druhu dopravy, v tvojom prípade služobného MV.
timmartin
11.09.08,08:14
dakujem za rychlo odpoved, ale stale neviem ako je to s poistenim, ked je auto poistene, tak nemusi byt aj zamestnanec...keby sposobil nejaku skodu
Tweety
11.09.08,08:15
dakujem za rychlo odpoved, ale stale neviem ako je to s poistenim, ked je auto poistene, tak nemusi byt aj zamestnanec...keby sposobil nejaku skodu
Zamestnanec nemusí, ale môže.
halúzka
11.09.08,08:20
V prípade , že zamestnávateľ nepoistil svojích zamestnancov, môžeš tak urobiť ty ako zamestnanec a to kompl. cestovným poistením....Skús navštíviť poisťovňu UNION, som s nimi spokojná!
adi11
11.09.08,08:33
My máme urobenú ročnú zmluvu s poisťovňou Union na zamestnanca, ktorý často vykonáva služobnú cestu do zahraničia.Vychádza to asi 738,- Sk, jednorázova sl.cesta asi 300,- Sk.
Chobot
11.09.08,08:39
Dobry den,
neviem, ci som sa zaradil do spravnej kategorie, ale potrebujem pomoc. Ak zamestnanec ide na sluzobnu cestu sluzobnym autom a auto nie je nanho pisane (ale napr. na zametnavatela), ake dokumenty treba vyplnit, aby bol zamestnanec poisteny v pripade nehody alebo kradeze, alebo inej veci. Ake dokumenty treba, aby bolo vsetko v poriadku a zamestnanec mohol ist s kludnym vedomim na sluzobnu cestu. Velmi pekne dakujem.

Záleží od toho, aké riziká chceš poistením vykryť. Ak ťa trápi poistenie auta, tak to je vecou zamestnávateľa, či má autá poistené len povinne, alebo či má aj havarijné poistenie.

Ak ťa trápi poistenie teba, ako osoby, tak v prípade zahraničnej cesty si uzatvor cestovné poistenie.

Ak ťa zaujíma náhrada mzdy v prípade úrazu - havárie, tak ak si nebol ty vinníkom, tak je to pracovný úraz, kde máš nárok na náhradu mzdy.

Takže treba konkretizovať otázku - rizík a poistení je strašne veľa.
Tweety
11.09.08,08:40
Záleží od toho, aké riziká chceš poistením vykryť. Ak ťa trápi poistenie auta, tak to je vecou zamestnávateľa, či má autá poistené len povinne, alebo či má aj havarijné poistenie.

Ak ťa trápi poistenie teba, ako osoby, tak v prípade zahraničnej cesty si uzatvor cestovné poistenie.

Ak ťa zaujíma náhrada mzdy v prípade úrazu - havárie, tak ak si nebol ty vinníkom, tak je to pracovný úraz, kde máš nárok na náhradu mzdy.

Takže treba konkretizovať otázku - rizík a poistení je strašne veľa.
Odkiaľ si prečítal, že ide na zahraničnú PC?:cool: Ja to v príspevku nikde nevidím.
Chobot
11.09.08,08:42
Odkiaľ si prečítal, že ide na zahraničnú PC?:cool:

To som uviedol len ako alternatívu (v prípade zahraničnej...), lebo pisateľ neuviedol, či ide do zahraničia alebo bude len v tuzemsku.
timmartin
11.09.08,11:19
dakujem za odpovede. Chcem sa este opytat, co znamena opatrenie Min. prace o sumach zakladnej nahrady za pouzivanie cestnych motorovych vozidiel pri pracovnych cestach, ze suma zakladnej nahrady za kazdy 1 km jazdy pre osobne cestne motorove vozidla je 5,50 Sk. Znamena to, ze ked zametnanec soferuje vlastne auto, tak mu preplatia za km tuto sumu, alebo ked soferuje sluzobne auto. dakujem
JankaO
11.09.08,11:22
dakujem za odpovede. Chcem sa este opytat, co znamena opatrenie Min. prace o sumach zakladnej nahrady za pouzivanie cestnych motorovych vozidiel pri pracovnych cestach, ze suma zakladnej nahrady za kazdy 1 km jazdy pre osobne cestne motorove vozidla je 5,50 Sk. Znamena to, ze ked zametnanec soferuje vlastne auto, tak mu preplatia za km tuto sumu ÁNO, alebo ked soferuje sluzobne auto. NIE dakujem
.................
veronikasad
11.09.08,11:22
dakujem za rychlo odpoved, ale stale neviem ako je to s poistenim, ked je auto poistene, tak nemusi byt aj zamestnanec...keby sposobil nejaku skodu
Pokial auto používa častejšie, je dobré uzatvoriť v komerčnej poisťovni Poistenie zodpovednosti za škodu pri výkone povolania