ergo
11.09.08,10:20
Prijali sme zamestnanca na úväzok 0,20% s tým že pracuje jeden deň v týždni 8 hodín. Neviem ako mu mám viesť nárok na dovolenku keďže z toho mi vychádza že pri štandartnom nároku 25 dní by mohol byť takmer pol roka na dovolenke.
Priznávam neviem sa v tej evidencii pri takomto type úväzku zorientovať.
Ako si to vediete vy?
veronikasad
11.09.08,10:35
Prijali sme zamestnanca na úväzok 0,20% s tým že pracuje jeden deň v týždni 8 hodín. Neviem ako mu mám viesť nárok na dovolenku keďže z toho mi vychádza že pri štandartnom nároku 25 dní by mohol byť takmer pol roka na dovolenke.
Priznávam neviem sa v tej evidencii pri takomto type úväzku zorientovať.
Ako si to vediete vy?
nesúhlasím. Nárok na dovolenku je v kal. týždňoch, ak jeho výkon práce je 1 deň v týždni, pri základnej výmere má nárok na 4 x 1 deň dovolenky.
ergo
11.09.08,11:31
nesúhlasím. Nárok na dovolenku je v kal. týždňoch, ak jeho výkon práce je 1 deň v týždni, pri základnej výmere má nárok na 4 x 1 deň dovolenky.
to znamená že by mal pri nároku 25 dní na 5 týždňov kalendárnych dovolenky, chápem to správne?
veronikasad
11.09.08,11:33
to znamená že by mal pri nároku 25 dní na 5 týždňov kalendárnych dovolenky, chápem to správne?
5 kal. týždňov je u neho možnosť vyčerpať si 5 kal. dní dovolenky
Marína
11.09.08,16:00
Pre výpočet dovolenky môžeš použiť aj tabuľku, stiahni si ju tu http://www.porada.sk/319206-post4.html
Ak má odpracovať 53 zmien/rok(čo je počet týždňov), nárok na dovolenku bude 5,1(viď výpočet v tabuľke), t.z. 5 dní.