Sinkl
11.09.08,11:22
Dobrý deň. Potrebovala by som poradiť. Registrovaný súd mi odmietol zapísať spoločnosť do obchodného registra z dvoch dôvodov.
a, že mi chýbala listina ktorou sa preukazuje užívacie právo k nehnuteľnosti. ( nájomnú zmluvu som mala)
b, že nemám v spoločenskej zmluve udanú výšku predpokladaných nákladov na založenie spoločnosti.

Týmto vás prosím, poraďte, čo teraz s tým. Treba podať odvolanie? a ak áno neviete kde by som našla aspoň nejaký ten vzor odvolania.

ďakujem za odpoveď
zalobaba
11.09.08,10:23
Dobrý deň. Potrebovala by som poradiť. Registrovaný súd mi odmietol zapísať spoločnosť do obchodného registra z dvoch dôvodov.
a, že mi chýbala listina ktorou sa preukazuje užívacie právo k nehnuteľnosti. ( nájomnú zmluvu som mala)
b, že nemám v spoločenskej zmluve udanú výšku predpokladaných nákladov na založenie spoločnosti.

Týmto vás prosím, poraďte, čo teraz s tým. Treba podať odvolanie? a ak áno neviete kde by som našla aspoň nejaký ten vzor odvolania.

ďakujem za odpoveď

Čo znamená, že "nájomnú zmluvu som mala???" Predložila si ju v prílohe registrovému súdu?? Boli na nej uvedené správne zmluvné strany?? Vyžaduje registrový súd k nej aj príslušné LV ??? ........nerozumiem
Údaj, ktorý ti chýbal v Spoločenskej zmluve, treba doplniť, tzn. celú Spoločenskú ešte raz nanovo a podpísať pred notárom.
Registrovému súdu podať v lehote do 15 dní od prevzatia Odmietnutia Námietky + prílohy (doklady, ktoré vyžaduje).
hanelie
11.09.08,10:55
Vyžaduje registrový súd k nej aj príslušné LV ??? ........nerozumiem

LV musí byť súčasťou- v každom prípade / uzatvorenia nájomnej zmluvy
zalobaba
11.09.08,10:58
LV musí byť súčasťou- v každom prípade / uzatvorenia nájomnej zmluvy

hanelie..... mám inú skúsenosť a ver mi, že nie jednu. Každý registrový súd sa k tomu stavia individuálne, napr. BA nepotrebuje LV ak predložíš Náj.zmluvu alebo Súhlas vlastníka, NR potrebuje, TN potrebuje, ZA potrebuje. Je to síce nepochopiteľné, ale je to realita.
JankaO
11.09.08,11:06
Dobrý deň. Potrebovala by som poradiť. Registrovaný súd mi odmietol zapísať spoločnosť do obchodného registra z dvoch dôvodov.
a, že mi chýbala listina ktorou sa preukazuje užívacie právo k nehnuteľnosti. ( nájomnú zmluvu som mala)
b, že nemám v spoločenskej zmluve udanú výšku predpokladaných nákladov na založenie spoločnosti.

Týmto vás prosím, poraďte, čo teraz s tým. Treba podať odvolanie? a ak áno neviete kde by som našla aspoň nejaký ten vzor odvolania.
ďakujem za odpoveď


V termíne, ktorý je uvedený na odmietnutí, treba podať námietku a doplniť chýbajúce doklady.
Napr:

Vec: Podanie námietky č. k. ..............

Na základe oznámenia zo dňa ........o odmietnutí vykonať zápis údajov do obchodného registra, podávam námietku a v prílohe Vám zasielam požadované......... Žiadam, aby súd po preskúmaní podanej námietky návrhu na zápis spoločnosti do Obchodného registra, námietke vyhovel a spoločnosť zapísal.
Sinkl
11.09.08,16:46
LV je list vlastníctva? Ak áno je to list vlastníctva prenajímajúceho a aký starý musí byť?