alenita
11.09.08,13:31
Dobrý deň. Už sme si vybrali firmu, ktorá nám urobí hrubú stavbu. My pripravíme základy, oni postavia múry a strechu, urobia omietky vonkajšie aj vnútorné, dodajú dvere, okná, okenice. Toto všetko urobia za dva týždne makačky. Ale čo ďalej? Neviem si ani len predstaviť ako budeme potom vnútri robiť rozvody vody, kúrenie a elektriku? Bolo mi povedané, že ľahko. Robil to už niekto z vás? Viete mi podrobnejšie popísať ako sa presne postupuje, ak už stojí dom aj s omietkami a strechou? Teda vlastne čo presne by aj malo zároveň so základmi stáť pripravené k montáži domu?
alenita
11.09.08,11:33
a ešte jedna otázka. ak máte montované domy, aké vykurovanie sa vám najlepšie osvedčilo? Čo hovoríte na krb v obývačke s prieduchom do deckej a hosťovskej v kombinácii s elektrickým kúrením v radiátoroch? Ako je to s komínom z krbu v montovanom dome? Chce to nejaké špeciálne izolácie?
lakon
12.09.08,04:33
Dobrý deň. Už sme si vybrali firmu, ktorá nám urobí hrubú stavbu. My pripravíme základy, oni postavia múry a strechu, urobia omietky vonkajšie aj vnútorné, dodajú dvere, okná, okenice. Toto všetko urobia za dva týždne makačky. Ale čo ďalej? Neviem si ani len predstaviť ako budeme potom vnútri robiť rozvody vody, kúrenie a elektriku? Bolo mi povedané, že ľahko. Robil to už niekto z vás? Viete mi podrobnejšie popísať ako sa presne postupuje, ak už stojí dom aj s omietkami a strechou? Teda vlastne čo presne by aj malo zároveň so základmi stáť pripravené k montáži domu?

Vnutorne rozvody sa robia ozaj jednoducho, ale este pred zakladmi by mala byt hotova spodna kanalizacia, a aspon priprava na pripojky (voda, elektrika,plyn) ak chcete krb, aj zaklad pod kominom by mal byt. Toto vsetko by ale malo byt riesene v projekte, ktory vam doda firma k danemu domu, alebo vam doda podklady s poziadavkami, na zaklade ktorych si date vypracovat projekt. Bez projektu nedostanete stavebne povolenie, a bez stavebneho povolenia by ste nemali zacinat stavbu.
Milan.Žiška
12.09.08,12:26
Ak chceš robiť krb, neminie ťa projekt PO.
Ale to by malo byť už v projektovej dokumentácie na základe ktorej si dostala stavebné povolenie, spolu s časťami profesií. Ak to chceš riešiť mimo projekt treba zmenu/nový projektu Požiarnej ochrany.