veronix
04.05.05,07:36
Prosím Vás, vie mi niekto poradiť? Z firmy som odhlásila všetkých zamestnancov. Mám odhlásiť aj organizáciu zo Sociálnej poisťovne a zdravotnej poisťovne? Máte niekto na to tlačivká v elektronickej forme? Alebo kde ich nájdem?Vopred ďakujem za odpovď.
dara
04.05.05,08:07
Podľa mňa je povinné odhlásiť, že nebude odvádzať poistenie za zamestnancov. Tlačivo myslím, registračný list organizácie majú uvedené aj na ich internetovej stránke.
misurka
04.05.05,08:09
Určite treba odhlásiť aj organizáciu - zamestnávateľa, pokiaľ už nezamestnáva ani jedného človeka. Aj zo SP aj zo ZP.
lenkak
04.05.05,08:12
Pre ZP som na Internete nenašla všetky odhlášky a tak som im poslala list, v ktorých ich žiadam o odregistrovanie firmy a tuším SPZP mi poslala spätne ich formulár, aby som to do toho tlačivka dopísala.
Pre SP platí registračný list zamestnávateľa.
veronix
04.05.05,08:33
ďakujem veľmi pekne.
accad
04.05.05,09:45
Túto povinnosť upravuje § 231 zákona č.461/2003 Z.z. v odseku 1, v ktorom sa píše že zamestnávateľ je povinný odhlásiť sa z registra do ôsmich dní odo dňa, v ktorom nezamestnáva už žiadneho zamestnanca.