stesynka
11.09.08,17:11
Dobrý deň. Chcela by som sa spýtať, ako je to s prihlásením sa na rade práce po ukončení rodičovskej dovolenky. Môj prípad je, že počas RD som ukončila PP so svojim zamestnávateľom podľa § 67 ZP k 31.10.2008. Viem, že nárok na podporu v nezamestnanosti nemám, pretože som nebola dobrovoľne poistená a neplatila som si počas 3 rokov príspevok v nezamestnanosti. Ale moja otázka je : mám nárok na to, aby som bola vedená v evidencii nezamestnaných v prípade, že som ukončila PP, podľa § 67 ZP, ja? A aká je max. doba byť evidovaná na úrade? Vďaka za odpoveď.
brčko
11.09.08,15:20
Dobrý deň. Chcela by som sa spýtať, ako je to s prihlásením sa na rade práce po ukončení rodičovskej dovolenky. Môj prípad je, že počas RD som ukončila PP so svojim zamestnávateľom podľa § 67 ZP k 31.10.2008. Viem, že nárok na podporu v nezamestnanosti nemám, pretože som nebola dobrovoľne poistená a neplatila som si počas 3 rokov príspevok v nezamestnanosti. Ale moja otázka je : mám nárok na to, aby som bola vedená v evidencii nezamestnaných v prípade, že som ukončila PP, podľa § 67 ZP, ja? A aká je max. doba byť evidovaná na úrade? Vďaka za odpoveď.

zaradenie do uchádzačov o zamestnanie na UP nie je už teraz závislé od spôsobu ukončenia PP. Je jedno ako si ho ukončila.
A myslím ani doba evidovania nie je obmedzená, len počas evidovania musíš plniť svoje povinnosti, aktívne sa zapájať do hladania práce ..., no to už zistíš u nich, príp. v zákone o službách zamestnanosti.

http://www.porada.sk/t21601-zakon-o-sluzbach-zamestnanosti-od-01-01-2007-a.html
Zoltán Kovács
11.09.08,15:20
Dobrý deň. Chcela by som sa spýtať, ako je to s prihlásením sa na rade práce po ukončení rodičovskej dovolenky. Môj prípad je, že počas RD som ukončila PP so svojim zamestnávateľom podľa § 67 ZP k 31.10.2008. Viem, že nárok na podporu v nezamestnanosti nemám, pretože som nebola dobrovoľne poistená a neplatila som si počas 3 rokov príspevok v nezamestnanosti. Ale moja otázka je : mám nárok na to, aby som bola vedená v evidencii nezamestnaných v prípade, že som ukončila PP, podľa § 67 ZP, ja? A aká je max. doba byť evidovaná na úrade? Vďaka za odpoveď.

Nárok na evidenciu ako uchádzač o zamestnanie samozrejme máte. Myslím si, že kým neporušíte podmienky evidencie, tak tá evidencia je na neurčito.