petmar
11.09.08,19:32
Mám akumulátorovú vŕtačku-šroubovačku známej značky s 2 zdrojmi 12V 1,2 Ah. Tesne po záruke mi odišiel jeden a po 1/2 roku aj druhý zdroj, nedrží kapacitu, tesne po nabití povŕta ale po1-2 dňoch už ani nepotočí.
Keď som pozrel do zdroja, je tam 10 ks akumulátorových šúlkov bez označenia, zrejme 10x 1,2 V spolu 12 V a predpokladám, že majú kapacitu každý 1,2 Ah teda 1200 mAh. A teraz otázka: Čo by sa stalo, keby som tam dal nabíjacie tužkové články, veď tie sú bežne k dostaniu i 2600 mAh ? Nemá niekto s tým skúsenosť? Videl som balenia po 4 ks za 340 Sk, keby som si bol istý, tak to tam dám... Poraďte prosím
ROBIN111
11.09.08,19:39
Kľudne to tak môžeš spraviť. Predpokladám, že vieš, ako sa prepájajú články do série (z elektrického hľadiska).
Problém ale asi bude s mechanickým vyhotovením toho prepojenia. Štandardne sa jednotlivé články spájajú takými plieškami, resp. vodičmi, ktoré sa o póly článkov pripevnia bodovými zvarmi.
Musíš zabezpečiť kvalitné prepojenie článkov.

Píšeš, že 4 články stoja 340SK. 10 článkov bude stáť cca 850SK. Nebude výhodnejšie kúpiť originálny akumulátor?
Chobot
11.09.08,20:54
Mám akumulátorovú vŕtačku-šroubovačku známej značky s 2 zdrojmi 12V 1,2 Ah. Tesne po záruke mi odišiel jeden a po 1/2 roku aj druhý zdroj, nedrží kapacitu, tesne po nabití povŕta ale po1-2 dňoch už ani nepotočí.
Keď som pozrel do zdroja, je tam 10 ks akumulátorových šúlkov bez označenia, zrejme 10x 1,2 V spolu 12 V a predpokladám, že majú kapacitu každý 1,2 Ah teda 1200 mAh. A teraz otázka: Čo by sa stalo, keby som tam dal nabíjacie tužkové články, veď tie sú bežne k dostaniu i 2600 mAh ? Nemá niekto s tým skúsenosť? Videl som balenia po 4 ks za 340 Sk, keby som si bol istý, tak to tam dám... Poraďte prosím

Ak si z BA alebo okolia, tak vedľa Dvoch levov na Špitálskej je jeden obchodík s batériami - Svet batérií. Oni ti za pár dní na objednávku vyrobia tú sadu batérií - teda na akumulátorové batérie privaria tie pliešky a zostavia presnú sadu akumulátorov (keď prinesieš pôvodné ako vzor). Ty si len vyberieš batérie takej kapacity, akú chceš.
petmar
12.09.08,17:34
nó, situácia sa pomaly vyjasňuje, aj v BB sú vraj dostať náhradné zdroje, musím to po sviatkoch prešmejdiť, cena bude vyššia ako moje baterky ale aspoň by to malo fungovať. Lebo tie baterky čo sú vo vŕtačke sú take širšie, a preto tie tužkové ak aj majú vyššiu kapacitu v Ah, nemusia mať možnosť okamžitého vyššieho odberu motorom ak budú na postupný odber,,,teda pôjdem sa pozrieť na dodávatreľov...ďakujem za nakopnutie. :)
eluša
14.09.08,15:14
ahoj, od soboty beží v Kauflande akcia na aku vrtačku 18 V za 349 Sk. Včara som ju kúpila, syn ju nabil a robil s ňou a hovorí, že je dobrá, skús...
petmar
14.09.08,20:11
No to by som mohol otočiť za 1 zdroj 3-4 takéto vŕtačky a mám pokoj. ROzmyslím, díky
Chobot
14.09.08,20:25
ahoj, od soboty beží v Kauflande akcia na aku vrtačku 18 V za 349 Sk. Včara som ju kúpila, syn ju nabil a robil s ňou a hovorí, že je dobrá, skús...

Už len tá cena vo mne vzbudzuje silnú nedôveru. Pre profesionála, alebo aktívnejšieho domáceho majstra sú takéto akciové veci absolútne nevhodné.

Raz som sa ulakomil na aku šraubovák za 200 a nikdy více. Veď to bol ausschuss, s ktorým som mohol šraubovať skrutky akurát tak do polystyrénu. S drevom si to vôbec neporadilo, ani len s mäkkým. :confused::confused: