mafstory
12.09.08,03:47
Dobry den,
Chcel by som Vas poziadat o radu pri naslednom probleme. Spolocnost sa nedavno stala platcom.Dostava na uhradu svojich nakladov na Slovensku dotaciu od matky (bez dokladu). Zaroven matke fakturuje za sluzby (par. 15 - bez DPH, zdanuje matka).
1.Chcem sa spytat - ma povinnost z doteraz prijmanej dotacie odvadzat DPH?
2. Navyse teraz chcu dotaciu zapocitat voci spominanej fakture a brat ju ako zalohovu platbu. Je povinnost odviest DPH zo zaloh.platby, ak fa je bez dane?

Dakujem pekne vopred za radu. Lamem si nad tym hlavu uz 2 dni.
Vladimír Ozimý
12.09.08,08:56
dotácie ako také nie sú predmetom dane pokiaľ ide o prevádzkovú alebo investičnú. ak je dotácia poskytnutá na tovar alebo službu potom je predmetom dane a vstupuje do základu dane s predmetným plnením (tovar alebo služba) prijatá záloha vopred aj pri službách ktoré majú miesto dodania mimo tuzemska je samostaným plnením a vychádzajúc z ustanovenia § 73 kde je zadefinované že aj na prijaté zálohy sme povinní vystaviť faktúru do 15 dní potom spoločnosť vystaví fa aj na prijatú dotáciu do 15 dní prijatia. Ak však bola dotácia poskytnutá ako prevádzková a následne preklasifikovaná ako hodnota do ceny služby tak povinnosť vznikne v tomto čase kedy nastal daný stav a nie kedy bola dotácia prijatá
mafstory
12.09.08,09:43
dakujem, takze platitel vystavi fakturu o prijati zalohy do 15 dni, ale pokial ide o sluzbu, ktoru zdanuje prijemca (platca v EU) tak bude faktura bez dane?Pochopil som to spravne? dakujem
mafstory
12.09.08,09:50
dakujem, takze platitel vystavi fakturu o prijati zalohy do 15 dni, ale pokial ide o sluzbu, ktoru zdanuje prijemca (platca v EU) tak bude faktura bez dane?Pochopil som to spravne? dakujem
Vladimír Ozimý
12.09.08,12:05
dakujem, takze platitel vystavi fakturu o prijati zalohy do 15 dni, ale pokial ide o sluzbu, ktoru zdanuje prijemca (platca v EU) tak bude faktura bez dane?Pochopil som to spravne? dakujem

chápete to uplne správne a dáte na Fa odkaz na základe čoho prenášate daňovú povinnosť na odberateľa...