alenka57
12.09.08,09:10
Ahojte poraďáci,
prosím o radu. Som SZČO a účtujem v JÚ.
V jan.08 som dostala dotáciu z úr. práce 70 tis.na bank. účet. Zaúčtovala som banka príjem peň.prost. a PNZD - dotácie. Vo febr. 08 som použila tieto prostriedky z úr. práce na nákup PC a SW v sume 29 tis., tak ako som to mala uvedené v podnik. pláne. Zaúčtovala som : Faktúra prijatá, teda záväzok a VOZD 29 tis.
Podľa postupov účt. od 1.1.08 však musím zaúčtovať aj záväzok 70 tis. a potom zníženie záväzku 29 tis. Ako to mám zaúčtovať v programe Pohoda?
Ďakujem.
alenka57
15.09.08,13:40
Nikto mi neporadi?
robin1
24.10.08,06:05
...posúvam
great.zv
24.10.08,06:57
Ahojte poraďáci,
prosím o radu. Som SZČO a účtujem v JÚ.
V jan.08 som dostala dotáciu z úr. práce 70 tis.na bank. účet. Zaúčtovala som banka príjem peň.prost. a PNZD - dotácie. Vo febr. 08 som použila tieto prostriedky z úr. práce na nákup PC a SW v sume 29 tis., tak ako som to mala uvedené v podnik. pláne. Zaúčtovala som : Faktúra prijatá, teda záväzok a VOZD 29 tis.
Podľa postupov účt. od 1.1.08 však musím zaúčtovať aj záväzok 70 tis. a potom zníženie záväzku 29 tis. Ako to mám zaúčtovať v programe Pohoda?
Ďakujem.
ja som toto účtovala v r.2005 takto: príjem na účet cez bankový výpis do PNZD, nákupy do VNZD a v uzávierkových operáciách som preúčtovala do VOZD versus POZV do výšky čerpania dotácie /výdavky/. takto je to pri reálnych výdavkoch, ale pri paušálnych výdavkoch treba dotáciu preúčtovať do POZD a vstupuje do základu dane.