kukino7
12.09.08,09:31
Zdravím. neviem či sa tuná dočkám odpovede, ale rád by som sa dozvedel do akej miery je možné používať vibračné valce v zastavanej oblasti.
Milan.Žiška
12.09.08,11:33
Myslím že to nieje legisôlatívne obmedzené. Len mesto alebo jeho časti stanovujú obmedzujúce časové intervaly na práce so zvýšenou hlučnosťou. Samozrejme ak dochádza k poškodzovaniu majetku v zmysle vybrácií je treba urýchlene riešiť problém s stavbou a následne stavbným úradom. Neviem či by stavbu zastavili ale za pokus to stojí.

Mimochodom, už cca dva týždne zdielam podobný problém v kancelárii. Všetko sa mi trasie a nedá sa sústrediť na robotu ale vraj sa s tým nedá nič robiť lebo je to len dočasné. Zemné práce zakladania ukončia a bude pokoj.
kukino7
12.09.08,12:24
Ono neide ani tak o hluk ako tie vibrácie. Nejaké obmedzenie tam je, ale neviem presne aké. Si zober že by ti pred domom spustil ten kolos čo robí cesty... Ved by ti chalupa spadla...
Milan.Žiška
12.09.08,12:30
Súhlas. Pod oknami mi vibruje ten " malý " stroj - na rucné ovládanie ako kočík a stačí. V kancli mi všetko hrkoce. Kolegini pukla omietka na stene.
Ten hluk má obmedzenia cez hygienické norny, treba to hľadať tam. Ťažko sa to dokazuje, treba na to merania z hygieny.
arizona
12.09.08,12:59
chandler
12.09.08,13:53
ked treba vibrovat tak treba... nepomozes si.... ak to nerobia v noci
kukino7
12.09.08,15:05
ked treba vibrovat tak treba... nepomozes si.... ak to nerobia v noci
A je to treba? Boli časy ked vibračné valce nepoužívali a bolo dobre. Ale mne neide o hluk, ale tie vibrácie. Keby mi okolo chalupy prešiel ten 9 tomový s plným výkonom tak mi spadne chalupa. teraz sú cca 50m od nás s ručným robia chodníky. nechci vediet čo robia poháre na polici. ked budú robiť cestu pod oknami, tak mi spadne luster. viem že je to nejako obmedzené, len by som chcel vedieť ako...