mirotn
12.09.08,11:09
Som SZČO od septembra. Do konca augusta som bol zamestnaný. Vykonávam remeselnú živnosť. Ak by som si chcel uplatniť paušálne výdavky, uplatním si 40% alebo 60%? Keďže na nemenovanom portále bolo uvedené, že vo výške 40% vtedy, ak som mal príjmy aj z inej činnosti- to znamená, že keď som bol časť roka zamestnaný ako zamenstnanec môžem si uplatniť len 40%? Pochopil som to správne?
lili1
12.09.08,09:21
Môžeš si uplatniť 60 % výdavky. príjmy sa berú zo SZČO
susana28
27.01.09,17:10
Dovolím si nadviazať na tému. Moja švagrina je zamestnaná v pracovnom pomere ako profesorka angličtiny na univerzite. To jest má príjmy zo závislej činnosti. V priebehu roka začala vyučovať angický jazyk aj popri zamestnaní a to formou živnosti. Má taktiež právo na 40%? A ešte otázočka ktorá je trochu mimo témy ale odpustite mi to. Otehotnela a kvôli nevoľnostiam je od oktobra na PN. Sociálna dávka teda nemocenské ktoré poberá je od dane oslobodené?
Všetkým veľmi pekne ďakujem.
Zoltán Kovács
27.01.09,17:11
Dovolím si nadviazať na tému. Moja švagrina je zamestnaná v pracovnom pomere ako profesorka angličtiny na univerzite. To jest má príjmy zo závislej činnosti. V priebehu roka začala vyučovať angický jazyk aj popri zamestnaní a to formou živnosti. Má taktiež právo na 40%? A ešte otázočka ktorá je trochu mimo témy ale odpustite mi to. Otehotnela a kvôli nevoľnostiam je od oktobra na PN. Sociálna dávka teda nemocenské ktoré poberá je od dane oslobodené?
Všetkým veľmi pekne ďakujem.

Paušál 40%. PN nie je predmetom dane.
susana28
27.01.09,17:48
Veľmi pekne ďakujem.
dracica
27.01.09,21:00
SZČO si v roku 2007 uplatnil paušálne výdavky vo výške 40 %, v roku 2008 pozastavil živnosť 30.12.2008
Otázka: môže si uplatnit paušálne výdavky aj v roku 2008 ??? par. 6 odst. 10 zákona o dani z príjmov toto nezakazuje a predpokladám, že bude musieť zvýšiť základ dane o neuhr. pohľadávky, zásoby...ako pri zrušení živnosti
aký máte názor ??