papulisko
12.09.08,11:17
Ahoj,
vedel by mi niekto poradit, ked sa poda ziadost k registracii PO k dani z prijmu, do kolkych dni ma dostat firma karticku - potvrdenie ? Je to ako pri inych danovych ukonoch do 30 dni, alebo je tam ina lehota ? A kde najdem tuto lehotu v zakone ?
Dakujem
betka
13.09.08,10:13
Správa daní a poplatkov:

31/(9) Registrácia alebo oznámenie podľa tohto zákona alebo osobitného zákona 6eb) sa predkladá správcovi dane na tlačive, ktorého vzor určí daňové riaditeľstvo alebo colné riaditeľstvo po dohode s ministerstvom, alebo sa môže podať aj elektronickými prostriedkami podpísané elektronickým podpisom6aa) alebo urobené v súlade s dohodou podľa § 20 ods. 8. Právnická osoba alebo fyzická osoba, ktorá nemá v tuzemsku sídlo, miesto podnikania alebo prevádzkareň, ktorá podniká v zahraničí a ktorá sa registruje podľa osobitného zákona, 10b) pri plnení svojej registračnej alebo oznamovacej povinnosti uvádza údaje požadované pri registrácii na registračnom tlačive, ktorého vzor určí daňové riaditeľstvo po dohode s ministerstvom.

(10) Správca dane preverí údaje oznámené daňovým subjektom pri registrácii a v prípade pochybností o ich správnosti alebo úplnosti vyzve daňový subjekt, aby údaje bližšie vysvetlil, zmenil alebo doplnil, a zároveň určí lehotu, v ktorej je daňový subjekt povinný na výzvu odpovedať. Ak dodrží daňový subjekt túto lehotu, považuje sa za dodržanú i lehota uvedená v odseku 1, ak inak k porušeniu lehoty uvedenej v odseku 1 nedošlo.

(11) Správca dane pridelí zaregistrovanému daňovému subjektu daňové identifikačné číslo a o vykonanej registrácii vydá osvedčenie, na ktorom uvedie identifikačné číslo pre konkrétny druh dane. Toto číslo je daňový subjekt povinný uvádzať na všetkých dokladoch, ktoré bude vydávať, a tiež pri styku so správcom dane. Ak sa daňový subjekt registruje podľa osobitného zákona, 6eb) na dokladoch je povinný uvádzať iba číslo, ktoré mu správca dane pridelí pri tejto registrácii. Daňovým identifikačným číslom, ak ide o fyzickú osobu, je identifikátor určený správcom dane. Fyzická osoba, ktorá nie je povinná sa podľa tohto alebo osobitného zákona registrovať, je povinná pri styku so správcom dane uvádzať rodné číslo.
JAJA11
30.10.08,06:31
Kto mi poradí ? S.r.o. bolo zapísané podľa výpisu z OR 2.10.2008. Je povinnosť sa zaregistrovať do 30 dní od tohoto dátumu? Ak áno, kedy uplynie táto doba? 31.10. alebo 1.11. :o
azla
30.10.08,07:16
Kto mi poradí ? S.r.o. bolo zapísané podľa výpisu z OR 2.10.2008. Je povinnosť sa zaregistrovať do 30 dní od tohoto dátumu? Ak áno, kedy uplynie táto doba? 31.10. alebo 1.11. :o

Registračná povinnosť je do 30 dní od od získania povolenia alebo oprávnenia na podnikanie.

§ 13
Lehoty
(2) Do plynutia lehoty sa nezapočítava deň, keď došlo k skutočnosti určujúcej začiatok lehoty.

(4) Ak koniec lehoty pripadne na sobotu, nedeľu alebo deň pracovného pokoja, posledným dňom lehoty je najbližší nasledujúci pracovný deň.
---------

... podľa môjho názoru v tvojom prípade koniec lehoty pripadá na sobotu 1.11. - čiže posledným dňom lehoty v tomto prípade by bol pondelok 3.11.

(osobne nerada čakám až do hraničných dátumov, ale sú prípady, že to ináč nejde ....):D
JAJA11
30.10.08,07:48
Registračná povinnosť je do 30 dní od od získania povolenia alebo oprávnenia na podnikanie.

§ 13
Lehoty
(2) Do plynutia lehoty sa nezapočítava deň, keď došlo k skutočnosti určujúcej začiatok lehoty.

(4) Ak koniec lehoty pripadne na sobotu, nedeľu alebo deň pracovného pokoja, posledným dňom lehoty je najbližší nasledujúci pracovný deň.
---------

... podľa môjho názoru v tvojom prípade koniec lehoty pripadá na sobotu 1.11. - čiže posledným dňom lehoty v tomto prípade by bol pondelok 3.11.

(osobne nerada čakám až do hraničných dátumov, ale sú prípady, že to ináč nejde ....):D

V tomto prípade to asi bude musieť byť do toho posledného dátumu, nakoľko sa na mňa obrátili len v stredu, a ja som zistila, že sú zaregistrovaní už od 2.10. a majú vlastne posledné dni, aby splnili všetko potrebné na registráciu. A navyše konateľ tej firmy je momentálne na cestách, takže je problém získať od neho podpisy. Potrebovala by som nejaké tlačivo na splnomocnenie pre styk s daňovým úradom. Nemáte niekto niečo také vypracované? A ešte mohol by niekto zopakovať, čo všetko treba pri registrácii doložiť k prihláške? Hlavne čo musí byť overené a čo stačí obyčajná kópia. Naposledy som registrovala firmu pred cca 6 rokmi a už si to moc nepamätám. :o Jedná sa o českého občana, ktorý založil s.r.o. na Slovensku so sídlom na Slovensku - má tu prenajaté priestory. :)
Aljok
30.10.08,10:40