Esther
12.09.08,13:50
Dobrý deň!
Som na ivalid.dôchodku (7200 Sk).
> .Venujem sa výtvarníctvu a > tak som teraz začala ponúkať svoje diela do predajní na komisný predaj. > Živnosť nemám. Keď sa niečo predá, vyplatia mi peniaze. Od akej sumy > príjmu som povinná podať daňové? Som povinná platiť odvody? Ešte mi jedna > známa poradila, že nech urobím zmluvu o komisnom predaji aj na mamu, kt.je > na starobnom dôchodku, aby sa to rozdelilo, aby som nemala ja vysoký > príjem. Na maminu zmluvu sa za posledné 3 mesiace predalo za cca 10500 Sk > z toho som mala asi 40% náklady. Akú daň bude platiť mama a má to niekde > hlásiť? Ja som jej napísala potvrdenie, že jej darúvam 10 ks obrazov,ktoré > si ona dala na komis predať.
> A ešte aby som to viacej skomplikovala, tak teraz v našom meste otvárajú > chránenú dielňu pre ZŤP a ja by som sa tam chcela zamestnať(mám podanú > žiadosť). Je možný súčasný súbeh týchto troch vecí? (inv,dôchodok,SZČO a > zamestnanecký pomer)?Na porade som totiž našla informáciu že keď sa > inv.dôch.stane SZČO, tak je to výhodnejšie.
> Uź som z tých všetkých informácii úplne popletená a potrebujem to všetko > čo najskôr zistiť aby som nemala nejaké problémy.
> Ďakujem Vám už predom za Váš čas a verím že mi odpoviete .