cvrlo1
12.09.08,14:19
Chcel by som vediet, ci je mozne aby fungovalo sucastne Spolocenstvo vlastnikov a sprava bytoveho domu bytovym druzstvom? Nie je nutne aby bol iba jeden pravny subjekt na spravu domu?

Cvrlo
Chobot
12.09.08,12:31
Chcel by som vediet, ci je mozne aby fungovalo sucastne Spolocenstvo vlastnikov a sprava bytoveho domu bytovym druzstvom? Nie je nutne aby bol iba jeden pravny subjekt na spravu domu?

Cvrlo

Stači nakuknúť do zákona o vlastníctve bytov ... § 6 ods. 3 - a tam to je:
(3) Na správu domu nesmú byť dohodnuté súčasne viaceré formy správy domu. Na správu v jednom dome môže byť uzavretá zmluva len s jedným správcom alebo len jedna zmluva o spoločenstve.
Elena Navrátilová
12.09.08,12:33
Ale SVB môže byť pod správou bytového družstva na základe mandátnej zmluvy. Klasický vzťah.
cvrlo1
12.09.08,12:38
no u nas pravdepodobne nastala dana skutocnost. Samosprava nadalej funguje - nebola zrusena a vymazana zo zoznamu a najomnici podpisali zmluvu o sprave s bytovym druzstvom (nie mandatna zmluva). Znamena to ze zmluva zo spravcom je neplatna??
Elena Navrátilová
12.09.08,12:40
Samozrejme ... ak ste SVB tak nemôžete mať zmluvu o výkone správy ... ;)
cvrlo1
12.09.08,12:46
ved to ze mame, aj aj... Samosprava nebola zrusena likvidaciou ani spojenim a obyvatelia podpisali zmluvu zo spravcom. je mozne dodatocne zrusit samospravu, kedze prebehli kroky zateplovania kde sa spisovala zmluva zo spravcom o povereni ohladom uveru ktory sa uz cerpa? Predseda bude mat zapotene celo .. :o)
Elena Navrátilová
12.09.08,12:54
ved to ze mame, aj aj... Samosprava nebola zrusena likvidaciou ani spojenim a obyvatelia podpisali zmluvu zo spravcom. je mozne dodatocne zrusit samospravu, kedze prebehli kroky zateplovania kde sa spisovala zmluva zo spravcom o povereni ohladom uveru ktory sa uz cerpa? Predseda bude mat zapotene celo .. :o)

No, teda ... veľmi divná situácia. :D Len jedna forma správy je povolená. Nakoľko nebolo SVB zrušené stále je podľa mňa jednoduchšie zmeniť zmluvu o výkone správy za mandátnu zmluvu. Záleží koho údaje boli dané do úverovej zmluvy. Ak aj správcove, stále sa dá úver splácať na údaje SVB. ;) Zmenou údajov na údaje SVB bude pokračovať v záväzku SVB. :cool:
cvrlo1
12.09.08,13:02
presne som pocital s takouto moznostou. Dakujem velmi pekne za promptne reakcie a radu. Uz sa tesim na najblizsiu schodzu ako sa budu predseda a spravca tvarit, kedze si to nedotiahli.