anka
04.05.05,11:50
Vie mi niekto poradit ak zamestnankyna prestupila do druheho zamestnania a odpracovala tam 18 dní a išla hned na matersku z ktorého zamestnania sa jej bude pocitat materska? Z prveho alebo sa moze aj z toho druheho zamestnania ? Celkovo splna podmienky na priznanie materskeho. Potrebovala by som to surne, poradte ak viete
Zuzana210
04.05.05,10:35
Bude sa jej počítať z toho druhého. Skús si pohľadať v starých témach, už to tu bolo.
anka
04.05.05,13:14
Ja si myslim tak isto, že z toho druheho ale mojej znamej tvrdili opak, ona v polovičke aprila prestupila do druhej firmy, v ktorej odpracovala len 18 dni a nastupila na matersku. V SP ju nutili, aby v žiadosti o matersku napisala, že ju žiada vyplacat z predchadzajuceho zamestnania, že vraj ak tak neurobi nemusia jej priznat matersku nakolko odpracovala iba 18 dní a nespla podmienku poistenia 270 dní a ževraj je beži z prveho zamestnania ochrana doba. Obe tieto dôvody sa mi nezdaju, pretože 270 dní nemusi splnit len u jediného zamestnavateľa a ochranna doba by bezala iba pri ukončení poistenia, čo sa podla mna nestalo, pretože plynulo prešla z jedneho prac.pomeru do druheho.
Jozef Mihál
04.05.05,13:38
V SP v tom momentálne majú chaos, už som sa k tomu vyjadroval, len stále nemám čas nato, aby som sa do toho poriadne obul. Podľa ich súčasného výkladu by sa mala materská počítať z prvého zamestnania, lebo tam je v ochrannej lehote a v druhom zamestnaní jej poistenie trvalo menej ako 270 dní.

Inak podľa toho ich výkladu má ešte "šťastie", že je v ochrannej lehote. Keby prešlo 6 mesiacov od skončenia prvého zamestnania a neprešlo 9 mesiacov v druhom zamestnaní, nárok na materskú by nemala vôbec...

S pozdravom ILSP...