ivansopko
12.09.08,15:03
Moja manželka bola v auguste 2008 dva krát po dva dni na pracovnej ceste v Rakúsku. Každý deň boli na území Rakúska viac ako 12 hodín , a dostali na jeden deň stravné vo výške 45 euro plus 5 percent vreckové ,spolu za štyri dni dostali 189 euro. Chcem sa opýtať či zamestnávateľ može tieto diety uvádzať ako príjem za mesiac a ak áno , či sa tento príjem zdaňuje. Ďakujem
Ivan Sopko
Chobot
12.09.08,13:09
Moja manželka bola v auguste 2008 dva krát po dva dni na pracovnej ceste v Rakúsku. Každý deň boli na území Rakúska viac ako 12 hodín , a dostali na jeden deň stravné vo výške 45 euro plus 5 percent vreckové ,spolu za štyri dni dostali 189 euro. Chcem sa opýtať či zamestnávateľ može tieto diety uvádzať ako príjem za mesiac a ak áno , či sa tento príjem zdaňuje. Ďakujem
Ivan Sopko

Cest. náhrady nepodliehajú dani z príjmu. Nie je to ani príjem zo závislej činnosti - sú to náhrady. Na aké účely to chce zamestnávateľ uviesť ako príjem?
veronikasad
12.09.08,13:33
Súhlasím s Chobotom, už sme to tu rozoberali, niektoré ˇUPSVaR zahrňajú diety a vreckové do príjmu pri posudzovaní nároku na dávku v hmotnej núdzi. Možno je to aj tento prípad...
andrea zilina
09.10.09,06:50
Ahojte,
na sluzobke v nemecku som mala v ramci ubyt. aj ranajky.T.z. ze narok na diety cini 45€-25%=33,75€.
Nie je mi vsak uplne jasne z ktorej sumy sa vyratava vreckove?Z plnej 45€-vej alebo z tej kratenej.

Ď za rychlu odpoved.
ivka70
09.10.09,06:55
Ahojte,
na sluzobke v nemecku som mala v ramci ubyt. aj ranajky.T.z. ze narok na diety cini 45€-25%=33,75€.
Nie je mi vsak uplne jasne z ktorej sumy sa vyratava vreckove?Z plnej 45€-vej alebo z tej kratenej.

Ď za rychlu odpoved.

Z plnej, lebo na vreckove mas narok, aj ked mas stravu zabezpecenu komplet celodennu, cize diety nemas, ale vreckove mas vzdy.
andrea zilina
09.10.09,07:54
dakujem pekne
:-)