chlap
12.09.08,19:16
Ahojte - prvý krát som sa pustil do skladačky PC. Zapojil som všetko ako má byť (aspoň dúfam - študoval som manuály asi 3 hodiny), pripojil klávesnicu a monitor a spustil PC, aby som zistil, či funguje. Všetko nabehlo - v setupe som si našiel správne rozpoznanie procesora, pamäte, disku aj DVD. Ale problém - po asi 20-30 sekundách sa počítač zrazu vypne - sám od seba.

Kde môže byť problém ?

Konfigurácia:
Case Enermax Vostok ECA3120-WS
FORTRON - ZDROJ 600W Epsilon FX600-GLN
MB ASUS -- P5K SE/EPU
Intel Core 2 Quad Q6600 - 2.4GHz BOX 8M
APACER -- DDR2 -- 2GB 667Mhz GOLD - 2x
VGA ASUS -- GeForce EN8600GT 512MB HTDP Silent
HDD SAMSUNG 500GB SATA2 16MB - HD501LJ, HD502
LOGITECH -- Cordless Desktop Wave SK
MS WINDOWS VISTA ULTIMATE SK 32-bit OEM
TV Asus MYCINEMA-P7131 dual

Má niekto nejaký nápad, prečo sa ten stroj vypína ? :eek:
chlap
12.09.08,18:14
:D :D Problém som vyriešil - chyba bola v nedotlačenom ventilátore procesora - jedna nožička bola uvoľnená, a tým pádom procesor nebol chladený a rýchlo sa prehrial a tak sa PC vyplo. Po dotlačení ventilátora PC šlape ako hodinky.

Nechávam to tu pre budúcnosť - ak by niekto mal podobný problém.
Chobot
12.09.08,21:09
:D :D Problém som vyriešil - chyba bola v nedotlačenom ventilátore procesora - jedna nožička bola uvoľnená, a tým pádom procesor nebol chladený a rýchlo sa prehrial a tak sa PC vyplo. Po dotlačení ventilátora PC šlape ako hodinky.

Nechávam to tu pre budúcnosť - ak by niekto mal podobný problém.

Tak na to by sme takto na diaľku veru neboli prišli, aj keby sme si lámali hlavy akokoľvek....:rolleyes:
Fero11
13.09.08,04:43
Aj ja som chcel prispiet, ale myslel som si, ze nebudem tu pisat take banality, aby si pokontroloval jumpery, vsetky kontakty a ci je napr, vsetko pevne vsunute, ramky atd..... ale na dialku to by bolo fakt tazke
Ninna
13.09.08,08:24
Aj ja som chcel prispiet, ale myslel som si, ze nebudem tu pisat take banality, aby si pokontroloval jumpery, vsetky kontakty a ci je napr, vsetko pevne vsunute, ramky atd..... ale na dialku to by bolo fakt tazke
Mne sa tiež občas vypina samovolne PC.Ako mám okontrolovat tie jampery?
Fero11
13.09.08,09:56
Na doske mas viac jumperov, napr. pre zapnutie PC, na kontrolky atd.... a musis ich spravne zapojit podla schemy od mainboardu, ak nebudu zapojene spravne PC nemusi, ale moze pracovat. (tak som to myslel)