pidr
12.09.08,21:21
Haj evrybady.

Chcel by som sa spytat na nieco ohladom dotacie na zivnost, ktora vyzaduje byt 3 - mesiace zaregistrovany na urade prace.

• Preco su to 3 - mesiace?
• Je nieco protizakonne, resp. trestne na tom pracovat uz dnes, v pripade, ze praca bude sfakturovana az po 3 mesiacoch a bude fakturovana v hodinach a vykonavana u klienta uz dnes, na platnost zmluvy, ktora bude podpisana az po 3 - mesiacoch, teda po zalozeni zivnosti?

- zaujima ma jedno. Ci clovek co to takto urobi, porusi zakon.
tuta
12.09.08,19:47
Haj evrybady.

Chcel by som sa spytat na nieco ohladom dotacie na zivnost, ktora vyzaduje byt 3 - mesiace zaregistrovany na urade prace.

• Preco su to 3 - mesiace? Zákonom stanovená lehota
• Je nieco protizakonne, resp. trestne na tom pracovat uz dnes, v pripade, ze praca bude sfakturovana az po 3 mesiacoch a bude fakturovana v hodinach a vykonavana u klienta uz dnes, na platnost zmluvy, ktora bude podpisana az po 3 - mesiacoch, teda po zalozeni zivnosti? áno

- zaujima ma jedno. Ci clovek co to takto urobi, porusi zakon.

Odpoveď v texte
pidr
12.09.08,20:26
Mily tuta. Vdaka za rychlu odpoved. Mohol/mohla by si mi prosim vysvetlit aj, ze co?
pidr
12.09.08,20:31
Dakujem za rychlu a jednoduchu odpoved...
Chcel som vediet, ze preco su to 3 - mesiace, ci to ma nejaky dovod...
A mohol by si mi prosim vysvetlit, preco je to protizakone, alebo v com to je protizakonne, resp. kde vznika to prestupenie zakona?

Dakujem

Boh ti zehnaj ;)
veronikasad
13.09.08,06:10
Haj evrybady.

Chcel by som sa spytat na nieco ohladom dotacie na zivnost, ktora vyzaduje byt 3 - mesiace zaregistrovany na urade prace.

• Preco su to 3 - mesiace?
• Je nieco protizakonne, resp. trestne na tom pracovat uz dnes, v pripade, ze praca bude sfakturovana az po 3 mesiacoch a bude fakturovana v hodinach a vykonavana u klienta uz dnes, na platnost zmluvy, ktora bude podpisana az po 3 - mesiacoch, teda po zalozeni zivnosti?

- zaujima ma jedno. Ci clovek co to takto urobi, porusi zakon.
Podmienky poskytovania dotácie na samostatnú zárobkovú činnosť sú stanovené v § 49 zákona o službách zamestnanosti.
Otázky, ktoré si položil na PORADe musíš položiť poslancom parlamentu ...

Počas evidencia na úrade práce môžeš pracovať na dohodu - počet hod. nie je obmedzený, príjem max. 65% platného životného minima.