koordinatorka
13.09.08,06:04
Dobrý deň, chcela by som Vás požiadať o radu. Ex manžel sa rozhodol, že mi predá dom druhú polovicu domu, keďže priateľ ho chce vyplatiť, keďže polovica domu patrí mne, tak sme spísali zmluvu kde predávajúci je môj ex a kupujúci priateľ, ex s tým nesúhlasí, iba ak tá zmluva bude so mnou, aká je potom možnosť si dom rozdeliť na 2 polovice s priateľom???ďakujem
Dáša_
13.09.08,05:22
Ak nie ste manželia, potom to nie je problém. Ty môžeš kúpiť a potom mu polovicu buď predať, alebo darovať.

Ak ste manželia a nemate rozdelené BSM, tak je úplne jedno, kto kupuje.
koordinatorka
16.09.08,13:42
priateľ tvrdí že darovacia zmluva je ľahko napadnuteľná, ale mne sa zdá veľmi praktická - vzhľadom na dane, existuje aj nejaký iný spôsob?ďakujem, Eva
Chobot
16.09.08,13:50
priateľ tvrdí že darovacia zmluva je ľahko napadnuteľná, ale mne sa zdá veľmi praktická - vzhľadom na dane, existuje aj nejaký iný spôsob?ďakujem, Eva

Kým napadnuteľná?

Ak má výhrady, môžete to urobiť aj kúpnou zmluvou - on odkúpi časť nehnuteľnosti od teba alebo od tvojho ex.
Petra Nová
16.09.08,14:07
Dobrý deň, chcela by som Vás požiadať o radu. Ex manžel sa rozhodol, že mi predá dom druhú polovicu domu, keďže priateľ ho chce vyplatiť, keďže polovica domu patrí mne, tak sme spísali zmluvu kde predávajúci je môj ex a kupujúci priateľ, ex s tým nesúhlasí, iba ak tá zmluva bude so mnou, aká je potom možnosť si dom rozdeliť na 2 polovice s priateľom???ďakujem
A máte s ex manželom vysporiadané BSM ?
koordinatorka
17.09.08,14:26
ano ale ak do 2 rokov od kúpy opat predáš, musís platiť dan
koordinatorka
17.09.08,14:26
A máte s ex manželom vysporiadané BSM ?
akurád to ideme spraviť súčastne nie cez súd, ale cez advokáta