Origos
04.05.05,13:37
... zaúčtovať???

Stala sa taká vec, že pri mojej nepozornosti pri zadávaní príkazu na platbu cez internet na uhradenie poistné do Soc. poisť. som sumu uhradil z osobného bežného účtu a nie z podnikateľského.
Môže vyskočiť nejaký problém na konci roka pri výpočte daňového základu ohľadom horeuvedených vecí??
Som živnostník, nie som platiteľom DPH, vediem JÚ v Alfe...
Ďakujem za prípadné postrehy !!
Zita5
04.05.05,11:42
... zaúčtovať???

Stala sa taká vec, že pri mojej nepozornosti pri zadávaní príkazu na platbu cez internet na uhradenie poistné do Soc. poisť. som sumu uhradil z osobného bežného účtu a nie z podnikateľského.
Môže vyskočiť nejaký problém na konci roka pri výpočte daňového základu ohľadom horeuvedených vecí??
Som živnostník, nie som platiteľom DPH, vediem JÚ v Alfe...
Ďakujem za prípadné postrehy !!
Nerob si z toho veľkú hlavu , zaúčtuj interným dokladom splátku do SP a prilož k tomu kópiu výpisu z Tvojho osobného účtu , ale musí tom byť skutočne zaplatené a preukázateľné. Na konci roka Ti nevyskočí žiadny problém , pokiaľ si to zaúčtuješ do peňažného denníka - výdaj OVZD . A druhý krát úhrady z podnikania , len z podnikateľského účtu .
Paula
04.05.05,11:42
K výd.pokl.dokladu (al.internému) pripni kópiu výpisu z osobného účtu. :)
Zita5
04.05.05,11:43
Aj to môžeš tak ako píše Paula , cez VPD si vyberieš sumu , ktorú si zaplatil z OÚ .