jan baca
13.09.08,11:59
DOBRY DEN NA NOTEBOOKU SA MI OBCASNE ZJAVUJE ZLTY TROJUHOLNIK S UPOZORNENIM,,,,,VIRTUAL MEMORY MINIMUM TOO LOW --YOU SYSTEM IS LOW ON VIRTUAL MEMORY ,WINDOWS IS INCREASING THE SIZE OF YOU VIRTUAL MEMORY PAGING FILE ,DURING THIS PROCES , MEMORY REQUESTS FOR SOME APPICATIONS MAY BE DENIED...
NECHAPEM UPLNE TOMU ..INSTALOVAL SOM SI CCLEANER PRED TYZDNOM SOM SPRAVIL NA POCITACI RESTORE TAKZE NEMAM TAM SKORO NIC MAM FREE SPACE 12,4GB Z CELKOVEHO 40GB,IDE O POCITAC ACER TRAVELMATE
4060 intel pentium M740 procesor-1,73ghz ,533 mhz fsb 2 mb l2 cache
256 mb ddr2.
taktiez mi to niekedy spomaluje stranky co predtym to nerobilo ...
VDAKA ZA HELP.
Fero11
13.09.08,11:01
No mas nedostatok pamate pre aplikacie ktore mas spustene. Pises, ze mas DDR2 265MB a to je dost malo. Pozri prosesy uloh ( Ctrl+Shift+esc) ze ktora aplikacia to vytazuje
chlap
13.09.08,18:22
To, čo ti hlási tvoj NB, je nedostatok virtuálnej pamäte. Každý PC má dva typy pamäte - RAM (tvojich 256 MB) a virtuálnu pamäť - t.j. priestor na hard disku, ktorý si Windows vyčlení pre ukladanie údajov, ktoré dočasne potrebuje a ktoré sa mu nezmestia do pamäte RAM. Tento súbor (pagefile) môže mať buď premenlivú veľkosť (ktorej veľkosť určuje systém podľa potreby) alebo môže užívateľ zadať jeho veľkosť "natvrdo" - fixne. Ako optimálna veľkosť sa odporúča 2,5 násobok RAM pamäte - t.j. ty by si mal mať okolo 630 MB.

Ako to vyzerá s tvojou virtuálnou pamäťou zistíš, ak klikneš pravým tlačítkom na "Tento počítač" - Vlastnosti - záložka "Spresnenie" - v okienku !Výkon" klikni na "Nastavenia" - záložka "Spresnenie" - dole okienko "Virtuálna pamäť".

Každopádne odporúčam meniť opatrne - nesprávne nastavenie môže spôsobiť zamrznutie počítača.
jan baca
13.09.08,19:04
Dostal som sa k tej tabulke VIRTUAL MEMORY kde uvadza =
INITIAL SIZE 372
MAXIM SIZE 780
Teraz neviem ci to mam nejako zmenit ked uvadzas ze s nespravnym nastavenim moze zamrznut pocitac.
Alebo zmenit kolonku ,,System managed size,,????
chlap
13.09.08,19:09
Nechaj to tak - tvojmu PC to musí stačiť. Skôr sa teda zdá, že máš v NB nejaký škodlivý soft, ktorý vyžaduje krátkodobo veľa tvojej pamäte. Takže skús pri najbližšom probléme prelúskať spustené procesy, tak ako ti radil Fero11.
Betka123
18.09.08,14:56
Ahoj.Ja som mala ten istý problém.Tiež som sa pravým tlačítkom cez Tento počítač dostala do Virtuálnej pamäti a tú som si oproti pôvodnému nastaveniu zväčšila pri Počiatočnom stave a Maximálnom stave o 200MB.Problémy sa stratili.