peterbernath
13.09.08,14:36
Pekny den vsetkym.
Mam takyto problem. Nadácia ma dostat peniaze na ucet od zahranicneho partnera, aby za tie peniaze financovala spolocny projekt. Partner nam chce poslat peniaze na zaklade faktury, v ktorej budu vyfakturovane jednotlive naklady na dany projekt. Neviem, co to urobi v uctovnictve. Predsa nemozem fakturovat nieco, co som este nedodal. Jedna moznost by bola refakturovat naklady, ale to by sme museli mat peniaze na ucte. Druha moznost je poslat im zalohovu fakturu. Myslite, ze by to bolo priechodne aj v uctovnictve? Ide o to, ze by sa to nemalo dostat do vynosov. V podstate tie peniaze cez nas ucet len prejdu k inym dodavatelom, ktorych ale zabezpecime my. Vie mi niekto poradit, kto uz take nieco zauctoval v nadacii?
victoria
22.09.08,18:32
Vacsinou zahranicni partneri poskytuju financne prostriedky nadaciam na zaklade zmluvy, fakturu nevyzaduju, vyzaduju na zaver zuctovanie poskytnutych financnych prostriedkov, kde nadacia pripoji pripadne aj kopie uctovnych dokladov. Pokial vas partner trva na fakture, riesila by som to zalohovou fakturou a az po minuti prostriedkov by som vystavila riadny danovy doklad - vyuctovaciu fakturu a v tom momente vam financne prostriedky pojdu aj do vynosov.
svetlusik
14.10.08,08:33
Pekny den vsetkym.
Mam takyto problem. Nadácia ma dostat peniaze na ucet od zahranicneho partnera, aby za tie peniaze financovala spolocny projekt. Partner nam chce poslat peniaze na zaklade faktury, v ktorej budu vyfakturovane jednotlive naklady na dany projekt. Neviem, co to urobi v uctovnictve. Predsa nemozem fakturovat nieco, co som este nedodal. Jedna moznost by bola refakturovat naklady, ale to by sme museli mat peniaze na ucte. Druha moznost je poslat im zalohovu fakturu. Myslite, ze by to bolo priechodne aj v uctovnictve? Ide o to, ze by sa to nemalo dostat do vynosov. V podstate tie peniaze cez nas ucet len prejdu k inym dodavatelom, ktorych ale zabezpecime my. Vie mi niekto poradit, kto uz take nieco zauctoval v nadacii?
som z nadacie, ktora financne podporuje jeden neziskovy subjekt. Tento subjekt zorganizuje (napr. v nasom pripade) cojaviem detsky tabor, ulohou nas ako nadacie je zohnat od zahranicnych partnerov financie. Kedze tento subjekt, ktory tabor organizuje ma pociatocne naklady, zasle nam ako nadacii zalohovu fakturu. My im ju uhradime a po skonceni celeho tabora nam poslu ostru fakturu - vyuctovanie. Tak to aspon robime my