dadkapo
13.09.08,18:34
Ahojte všetci mám problém. Mali sme prenajaté priestory a mám od toho doklad akurát ich PPD. Môžem to zaúčtovať aj bez faktúry?! Budem veľmi vďačná za rady
Stefan2005
13.09.08,19:37
Ahojte všetci mám problém. Mali sme prenajaté priestory a mám od toho doklad akurát ich PPD. Môžem to zaúčtovať aj bez faktúry?! Budem veľmi vďačná za rady

Samozrejme, že úhradu treba zaúčtovať !
Ale úhrada je jedna vec, a predpis nájomného druhá.

Ale či k tomu budeš potrebovať aj faktúru, tak to z takto položenej otázky neviem jednoznačne zodpovedať.

V prvom rade si treba prečítať nájomnú zmluvu. V nej by mali byť stanovené fakturačné a platobné podmienky.

Zákon o DPH považuje za faktúru aj dohodu o platbách nájomného, ktorá je súčasťou nájomnej zmluvy - musí však obsahovať údaje dané v §72 odseku 2...
Tweety
13.09.08,19:56
Ahojte všetci mám problém. Mali sme prenajaté priestory a mám od toho doklad akurát ich PPD. Môžem to zaúčtovať aj bez faktúry?! Budem veľmi vďačná za rady
Ich P pokladničný doklad máš, a váš výdavkový? Na základe VPD účtujeme len o úhrade nájomného, ktorého predpis účtujeme na základe zmluvy alebo faktúru.
dadkapo
14.09.08,16:24
Nas VPD si este len urobim... to sme mali prenajatu kaviaren na 3 hodiny a veduci co to platil tak mi dal len ich PPD a povedal ze nic viac mu k tomu nedali... tak teraz neviem
Danila
14.09.08,16:52
Nas VPD si este len urobim... to sme mali prenajatu kaviaren na 3 hodiny a veduci co to platil tak mi dal len ich PPD a povedal ze nic viac mu k tomu nedali... tak teraz neviemDolož si k dokladu o príjme, prípadne výdaji objednávku, prípadne objednané telefonicky, a je to v poriadku.
dadkapo
15.09.08,17:54
Ďakujem za rady, pomohli ste mi