HLAVOLAM
13.09.08,17:38
Naše nanželstvo zrejme speje k zániku a ja som akurát prednedávnom predal zdedenú nehnuteľnost. Teraz mám obavy, že v pripade rozvodu budem musieť manželke vyplatiť časť sumy získanej za predaj zdedeného bytu. Je možné takejto situacii predísť? Dodávam že manželka má vlasný byt v ktorom sme doposiaľ žili, ale pred nedávnom ma z neho vyhodila.
Chobot
13.09.08,19:45
Naše nanželstvo zrejme speje k zániku a ja som akurát prednedávnom predal zdedenú nehnuteľnost. Teraz mám obavy, že v pripade rozvodu budem musieť manželke vyplatiť časť sumy získanej za predaj zdedeného bytu. Je možné takejto situacii predísť? Dodávam že manželka má vlasný byt v ktorom sme doposiaľ žili, ale pred nedávnom ma z neho vyhodila.

Ak počas pojednávania o rozdelení BSM dokážeš jednoznačne preukázať, že peniaze, ktoré máš, pochádzajú z predaja zdedenej nehnuteľnosti, tak máš akú takú šancu, že to bude vylúčené z BSM. Ale manželka môže tvrdiť, že peniaze ste už minule spoločne.
Celsus
20.09.08,16:58
Naše nanželstvo zrejme speje k zániku a ja som akurát prednedávnom predal zdedenú nehnuteľnost. Teraz mám obavy, že v pripade rozvodu budem musieť manželke vyplatiť časť sumy získanej za predaj zdedeného bytu. Je možné takejto situacii predísť? Dodávam že manželka má vlasný byt v ktorom sme doposiaľ žili, ale pred nedávnom ma z neho vyhodila.

Pokiaľ ste danú nehnuteľnosť zdedili len Vy (čo predpokladám), o žiadnu časť peňazí, ktoré ste získali jej predajom, by ste v žiadnom prípade prísť nemali.

Úplne najlepšie by bolo, keby Vám kúpna cena za túto nehnuteľnosť bola vyplatená na osobitný účet, ktorého majiteľom ste výlučne Vy, a keby ste tieto peniaze až do zániku BSM držali oddelene od peňazí patriacich do BSM (t.j. aby ste ich nezmiešali s peniazmi patriacimi do BSM).