MIRKA
04.05.05,13:58
akosi nemôžem nájsť v zákone, do kedy je DÚ povinný vrátiť preplatok na dani vypočítaný v daňovom priznaní za predchádzajúce zdaňovacie obdobie.... je to do 30.4. alebo viac?
marta
04.05.05,14:06
V zmysle ustanovenia § 63 ods. 4 zákona o správe daní a poplatkov správca dane vráti preplatok na dani na základe žiadosti daňového subjektu najskôr po uplynutí jendého mesiaca po uplynutí lehoty na podanie daňového priznania najneskôr do 40 dní odo dňa vzniku daňového preplatku. Prakticky to znamená že správca dane vráti preplatok na dani najskôr do 30. apríla najneskôr do 10. mája.
jarkra
04.05.05,14:12
A musím na daňový úrad doručiť aj žiadosť o vrátenie preplatku, alebo stačí, že som v daň.priznaní uviedla účet?
marta
04.05.05,14:15
žiadosť je súčasťou daňového priznania, stačí ju len vyplniť.
Nataša
13.12.05,18:06
Jeden môj zemestnanec sa teraz spamätal, že za rok 2002 si nepodal daňové priznanie. Ak by si ho teraz podal, má šancu, že mu vrátia preplatok?
ajobs
13.12.05,18:11
Jeden môj zemestnanec sa teraz spamätal, že za rok 2002 si nepodal daňové priznanie. Ak by si ho teraz podal, má šancu, že mu vrátia preplatok?

Keď ide aspoň o 1/2 milióna, tak určite:eek: :confused: :cool: :rolleyes:
STRELEC
13.12.05,18:19
Jeden môj zemestnanec sa teraz spamätal, že za rok 2002 si nepodal daňové priznanie. Ak by si ho teraz podal, má šancu, že mu vrátia preplatok?.
Áno
Nataša
14.12.05,12:50
má si to podať ako riadne daňové priznanie? Dúfam, že mu potom nepríde nejaká pokuta, že si to daňové predtým nepodal.
pyton
26.01.06,12:12
pyton
26.01.06,13:07
Mne sa zdá divné, že ten preplatok by mal prepadnúť /9/ :eek: :confused:
mbfin
19.05.07,13:09
Ja som ho este doteraz nedostal, ked som tam volal tak povedali ze mam cakat...tak neviem kde to viazne...:confused:
veronikasad
19.05.07,13:35
Ja som ho este doteraz nedostal, ked som tam volal tak povedali ze mam cakat...tak neviem kde to viazne...:confused:

Skús sa skontaktovať s tvojim spravcom dane - pracovníkom DU, ktorý vedie tvoju evidenciu. Mám skúsenosť, že koncom apríla vyzývali viacerých mojich klientov k doplneniu dokladov, ktoré odovzdali /napr. potvrdenie o zdan.mzde, potvrdenie o návšteve školy/, ktoré sa na DU pri skenovaní "stratili"

--------
Veronika