student51
13.09.08,19:48
Dobry den,

som student gymnazia, mam 18 rokov. Chcel by som zacat podnikat na zivnost. Este teraz pocas studia na gymnaziu a potom aj na vyske.
Co by to pre mna znamanalo? ( Velmi sa nevyznam v danovych a podobnych veciach. )
Ovplyvnilo by to nejako napr pridavky na deti ( davaju sa vobec po 18? )? Co vsetko by mi trebalo povybavovat po uradoch?
Zmenilo by sa nieco medzi mnou a skolou? Medzi mnou a rodicmi ( byvam s nimi )?

Oplatilo by sa mi vobec zacat zivnost? Co vsetko to obnasa?

Dakujem za odpovede ( dufam ze pomezeme aj inym studentom v podobnej situacii )

student15
liba2
14.09.08,04:54
student51
14.09.08,12:19
Dakujem za odpoved ( odkaz ).

Chcel by som vyskusat jeden multi-level marketingovy system. Mate s tym niekto skusenosti?

Ide o to, ze neviem ci sa mi oplati robit si zivnost, ked mi to nebude fungovat. Niekde som nasiel informaciu, ze zivnost netreba pokial rocny hruby prijem nepresiahne cca 80 000 ( ide uvadzali 40 000 ) a nejde o sustavnu cinnost.
Tento konkretny system je postaveny na odmene za kazdeho ziskaneho noveho zakaznika ( kazdy mesiac jeden dolar za kazdeho podo mnou ).
Poklada sa to za sustavnu cinnost ( ked mi bude odmena vyplacana kazdy mesiac, aj napriek tomu ze to po dvoch-troch mesiacoch aktivneho hladania necham tak, lebo budem spokojny s prijimom povedzme 20 dolarov mesacne? )

Kedy este nebudem potrebovat a kedy uz ano zivnost? Ako je to s danami, uradmi,... ?

Dakujem velmi pekne za odpovede a prajem pekny den
KEJKA
14.09.08,14:55
v zásade sa treba registrovať hneď, ked začneš vykonávať ekonomickú činnosť.
Do tých cca 45000 Sk ročný príjem nemusíš podávať DP.
Do takmer 100000 ročný príjem neplatíš odvody do SP.
student51
15.09.08,13:09
dakujem

v zásade sa treba registrovať hneď
to znamená, že je nejaká možnosť, aby som sa hneď neregistroval? Pokiaľ nedosiahnem nejaký príjem / dobu činnosti?

jeden od nich mi napísal, že "Dane a podobné zálezitosti by Vás ako studenta nemali velmi trápit pokial vás zárobok nebude presahovat rocne 80 tis."
a druhý: "zivnost nepotrebujete do obratu 10 000 Sk za rok"

kde je pravda? Chcel by som si to najprv vyskusat bez nejakych papierovaciek, lebo vzdy je tu moznost ze to nevyjde a potom su mi tie veci ako zivnost dost nanic.:(

ake mam sance a moznosti? :confused:

ide o oblast na ktoru bude treba ( ked sa to rozbehne ) zivnost: "Sprostredkovanie Obchodu"

dakujem velmi pekne za odpovede
Filip Glasa
15.09.08,14:26
potom su mi tie veci ako zivnost dost nanic.

lenže ťa to ani nič nestojí, čiže nie je problém ŽL si nechať aj v prípade neúspechu. Prípadne hneď skúsiť niečo iné. Dôležité je si zapamätať, že ak príjmy nedosiahnu 97000 za rok ako píše Kejka, tak neplatíš odvody a keď ani 45 000 za rok, tak nepodávaš ani daňové priznanie. Dane nezaplatíš aj tak moc veľké, lebo ročný nezdaniteľný základ sa pohybuje tiež kúsok pod 100 000.
student51
15.09.08,16:25
dakujem za odpoved.

takze si to zhrnme:
1. ked si vybavim zivnost, a budem stale pokracovat v studiu na gymnaziu a potom ( snad:) ) na vyske na dennom studiu, rodicia budu nadalej dostavat pridavky a ja budem moct vyuzivat studentske zlavy napr na MHD.
2. naklady, ktore budem mat s vybavenim si zivnosti budu: pokial viem tak 100Sk za ZL na jeden ( staci mi ) predmet podnikania, + vybavenie uctu v banke ( musi byt? ).
3. vo vztahu ja-skola sa nezmeni nic.
4. bude treba pobehat po uradoch ( ktorych? )

rozumiem tomu spravne?

dakujem
KEJKA
15.09.08,18:36
dakujem za odpoved.

takze si to zhrnme:
1. ked si vybavim zivnost, a budem stale pokracovat v studiu na gymnaziu a potom ( snad:) ) na vyske na dennom studiu, rodicia budu nadalej dostavat pridavky a ja budem moct vyuzivat studentske zlavy napr na MHD. presne tak.
2. naklady, ktore budem mat s vybavenim si zivnosti budu: pokial viem tak 100Sk za ZL na jeden ( staci mi ) predmet podnikania presne tak, + vybavenie uctu v banke ( musi byt? ). kam si inak chceš dať posielať peniaze? ak máš osobný-študentský, môžeš použiť aj ten - dočasne.
3. vo vztahu ja-skola sa nezmeni nic. presne tak
4. bude treba pobehat po uradoch ( ktorych? ) živnostensky, neskôr daňový a ak bude nutné tak SP

dakujem
rozumieš tomu správne.
Ak teraz začínaš a ešte si nezarobil ani korunu, tak ak tvoju činnosť nepotrebuješ preukazovať, vyčkaj na prvé zarobené peniaze.
Príjem do 10000 Sk môžeš chápať a deklarovať ako náhodný - príležitostný príjem. Súčasne budeš vedieť/vidieť, či sa ti darí a budeš si vedieť zhodnotiť svoju činnosť, či je / nie je perspektívna. Ak si povieš "áno, chcem v tom pokračovať", tak aj pred dosiahnutím spomínanej hranice 10000 Sk si zabehni na Živn.úrad, nahlás si živnosť, teta ti aj poradí ako ju sformulovať. ŽL na jednu živnosť naozaj stojí 100 Sk. Plus potrebuješ nejakú korunu na overenie kópie. A od toho okamihu podnikáš legálne, plus platia odpovede pri tvojich otázkach.
Až budeš mať do konca roka viac ako 48000 Sk, znova sa ozvi.:)
rozumiem tomu spravne?
kofy
15.09.08,19:18
Nazdar student51,

nevola sa ta firma, pre ktoru ides zhanat zakaznikov G-Profit? Lebo to je pyramidova hra a jeden velky odrb. Kamarat sa na to dal a teraz lutuje. Preistotu sa pytam. Ak to je ono, ruky prec. Cau
student51
16.09.08,11:32
nie. je to ina firma. ale dakujem za upozornenie

pekny den
poisonkatka
16.09.08,11:48
mozes mi dat info o co konkretne ide? tiez hladam nieco pre seba na doma...inak oplati sa to kvoli 20 usd mesacne?
misomiso
16.09.08,11:55
nie. je to ina firma. ale dakujem za upozornenie

pekny den

Kazdopadne myslim netreba mat v pripade, ze ide o MLM, ziadne prehnane ocakavania...
student51
16.09.08,12:18
mozes mi dat info o co konkretne ide? tiez hladam nieco pre seba na doma...inak oplati sa to kvoli 20 usd mesacne?

je to MLM system. americka firma GDI, sprostredkovanie predaja domen .ws. Tych 20 USD bol iba prikad, pisal som viacerym ludom na Slovensku aj v Cesku a niektory povedali, ze to skusili a nevyslo im to ( nezohnali dost ludi ), jeden povedal, ze ma asi 80 ludi pod sebou ( ale len takych, ktory naozaj potrebuju stranky so svojim obsahom, nie len stranky pre dalsi predaj ), dalsi povedali, ze sa da pekne zarobit, len treba zo zaciatku maknut a byt trpezlivy.

princip: treba embosonavu kartu ( plati sa 10 USD mesacne za domenu .ws, wehosting a nejaky nastroj typu WYSIWYG ( myslim, su tam sablony a tak ) ). Za kazdeho cloveka pod sebou ( a pod nim, a nizsie ( do 5. urovne ) dostavas mesacne 1 USD ). Po case to mozu ( pisem naschval MOZU ) byt celkom zaujimave ( hlavne pre studenta ) prijimy.

Mate niekto skusenost s touto spolocnostou? Lebo na nete som nikde nenasiel nejake "skarede", odradzujuce informacie o nich.

dakujem

p.s.: este stale nie som rozhodnuty ci do toho pojdem, len si zistujem aka je situacia, moznosti, povinnosti, ...
poisonkatka
16.09.08,12:29
neviem, skus to porovnat s cenami slovenskych poskytovatelov domen...
student51
16.09.08,14:20
no, ... zalezi od toho aku domenu a hosting chces

ked .com ( dobre mena uz prakticky nie su volne ) - cca 20 usd / 400 Sk a hore rocne

.sk - od tych 500 sk ( 25 usd ) hore rocne

+ treba hosting: radovo 100 sk ( 5 usd ) mesacne = 1200 sk / 60 usd rocne

+ treba stranku vyrobit ( ak ju nemas, smaozrejme :) ): podla zlozitosti projektu stoja stranky od designera radovo x 000 sk - xxx 000 Sk ( 50+ usd )

spocitane:
len domena a hosting - platene kazdorocne - stoji podla registratora + kvality hostingu asi tak 85 usd a hore

pri GDI je to 120, ale spolu s tym nastrojom na tvorbu stranok a pomocou ( bezplatnou, peniaze dostane za teba ako za referrala ) toho chlapika co je nad tebou

zalezi len na preferenciach, ale je to dost vyrovnane podla mna

btw: neviete v ktorej banke sa da co najvyhodnejsie zohnat ucet s embosovanou kartou? dakujem
poisonkatka
16.09.08,15:05
k tomu uctu s embosovanou kartou-skus mbank..internet banking je zadarmo
student51
16.09.08,15:51
k tomu uctu s embosovanou kartou-skus mbank..internet banking je zadarmo

ako som to pozeral, nie len internet banking je zadarmo... este si to musim poriadne precitat, ale vyzera to dost vyhodne.

kazdopadne dakujem
misomiso
17.09.08,07:01
no, ... zalezi od toho aku domenu a hosting chces

ked .com ( dobre mena uz prakticky nie su volne ) - cca 20 usd / 400 Sk a hore rocne

.sk - od tych 500 sk ( 25 usd ) hore rocne

+ treba hosting: radovo 100 sk ( 5 usd ) mesacne = 1200 sk / 60 usd rocne

+ treba stranku vyrobit ( ak ju nemas, smaozrejme :) ): podla zlozitosti projektu stoja stranky od designera radovo x 000 sk - xxx 000 Sk ( 50+ usd )

spocitane:
len domena a hosting - platene kazdorocne - stoji podla registratora + kvality hostingu asi tak 85 usd a hore

pri GDI je to 120, ale spolu s tym nastrojom na tvorbu stranok a pomocou ( bezplatnou, peniaze dostane za teba ako za referrala ) toho chlapika co je nad tebou

zalezi len na preferenciach, ale je to dost vyrovnane podla mna

btw: neviete v ktorej banke sa da co najvyhodnejsie zohnat ucet s embosovanou kartou? dakujem

No ja teda nepredpokladam nijaky vacsi zaujem o domeny .ws. Na Slovensku mozes registrovat mnozstvo domen, a ws nie je nicim zaujimava (ako napriklad Talianska - www.unlock.it a pod). Navyse budes musiet robit tech. podporu tym pod sebou, ako sam pises, a to dokonca za mizerny dolar. Neviem, ci brigada v Tescu nie je lepsi zarobok...:)
student51
17.09.08,12:45
Neviem, ci brigada v Tescu nie je lepsi zarobok...:)

ako sa to vezme. Su ludia, ktorym sa podarilo vybudovat si svoju siet ( naplnit do nejakeho poctu prvu liniu, staci radovo par ludi, 10 uz je uspech ) a potom sa o zvysok staraju ti z prvej linie a buduju si svoju prvu liniu ( tvoja druha ). Takze vlastne pomahas len tym svojim povedzme 10 ludom ( podpora,... ) a oni sa potom staraju o svojich ( to uz ide mimo teba ).
Ta brigada v Tescu... no neviem ci to je cosi pre mna. Tam sedis v hluku na jednom mieste za nejake peniaze. Pointa je v tom, ze tam musis sediet a na to ja nemam cas. Keby som tam bol take 2 hodiny denne ( lebo viac nestiham ) neoplatilo by sa to ani mne, ani tescu ( potrebovali by kopec takych "trochurobicov" ako ja ).
Navyse pri tejto online zalezitosti mozes oslovit ludi z celeho sveta ( po anglicky viem dost slusne, mam aj jeden certifikat a prave pracujem na dalsom - cize aj preto nemam kopec hodin casu denne ). Takisto viem relativne slusne po nemecky. Cize medzinarodna komunikacia nie je problem.
V tescu dostanes peniaze len ked si tam ten cas odsedis a odrobis. Tu dostanes peniaze vzdy. Ak ked v dany mesiac ani prstom nepohnes.
A ja navyse celkom nie som ten typ, ktoreho posadis za pult, cely den tam odsedi a spokkojne odide domov. Ja mam rad vyzvy. Navyse ked sa mozem zdokonalit v jazykoch :)

pekny den
misomiso
17.09.08,20:19
ako sa to vezme. Su ludia, ktorym sa podarilo vybudovat si svoju siet ( naplnit do nejakeho poctu prvu liniu, staci radovo par ludi, 10 uz je uspech ) a potom sa o zvysok staraju ti z prvej linie a buduju si svoju prvu liniu ( tvoja druha ). Takze vlastne pomahas len tym svojim povedzme 10 ludom ( podpora,... ) a oni sa potom staraju o svojich ( to uz ide mimo teba ).
Ta brigada v Tescu... no neviem ci to je cosi pre mna. Tam sedis v hluku na jednom mieste za nejake peniaze. Pointa je v tom, ze tam musis sediet a na to ja nemam cas. Keby som tam bol take 2 hodiny denne ( lebo viac nestiham ) neoplatilo by sa to ani mne, ani tescu ( potrebovali by kopec takych "trochurobicov" ako ja ).
Navyse pri tejto online zalezitosti mozes oslovit ludi z celeho sveta ( po anglicky viem dost slusne, mam aj jeden certifikat a prave pracujem na dalsom - cize aj preto nemam kopec hodin casu denne ). Takisto viem relativne slusne po nemecky. Cize medzinarodna komunikacia nie je problem.
V tescu dostanes peniaze len ked si tam ten cas odsedis a odrobis. Tu dostanes peniaze vzdy. Ak ked v dany mesiac ani prstom nepohnes.
A ja navyse celkom nie som ten typ, ktoreho posadis za pult, cely den tam odsedi a spokkojne odide domov. Ja mam rad vyzvy. Navyse ked sa mozem zdokonalit v jazykoch :)

pekny den

To Tesco bolo iba v srande of course. Ak to chces robit celosvetovo, tak mozno, ale aj tak nepredpokladam, ze by sa ludia trhali. Ja som tiez robil v MLM a mam nejake skusenosti (ktore mi hovoria, ze nikdy viac).
student51
18.09.08,15:01
Ja som tiez robil v MLM a mam nejake skusenosti (ktore mi hovoria, ze nikdy viac).

mohol by som sa opytat v akej oblasti to bolo? Co bolo na tom zle?

dakujem
misomiso
19.09.08,19:31
Zle je vela veci:

1. tvoji "spolupracovnici" neprechadzaju absolutne ziadnym vyberom, jedine kriterium je, ze sa daju niekym nahovorit na spolupracu, casto su to ludia, ktorych by rozumny clovek nikdy nezamestnal a robia hanbu (aj tebe, pretoze ponukaju ten isty produkt a zastupuju tu istu znacku).

2. uplne stratis zmysel pre hranicu, kde koci biznis a zacina sukromie. Na kazdeho priatela a znameho zacnes pozerat ako na potencialneho zakaznika, ci spolupracovnika do "struktury". Ludia pre tebou zacnu prechadzat na opacnu stranu ulice.

3. ...mnozstvo dalsich veci - nikdy viac...