Susan1904
13.09.08,20:53
Dobrý večer.
Chcem sa vás opytat,aký máte názor na kurz jazyka v hladine Alfa.
Za všetky príspevky ďakujem.
S pozdrvom Susan
obertova.anna
15.10.08,12:10
Zdravím, v lete tohto roku som absolvovala kurz nemeckého jazyka II. stupeň v hladine Alfa. Pred dvomi rokmi som ukončila trojročné štúdium na štátnej jazykovej škole a tento kurz mi pomohol zopakovať a oživiť nemeckú gramatiku. Keby som mala absolvovať tento kurz bez predchádzajúcich znalosti asi by som mala z nemčiny len guláš.
imerika
31.10.08,08:16
Ja som taký kurz absolvovala. Môj dojem z toho bol asi taký, že tam chodia rôzni top manažéri a podobní, ktorým to platí firma, aby pod zámienkou učenia sa jazyka strávili veľmi príjemnú dovolenku. Tí čo si to hradia sami, tí sa snažia aj niečo sa naučiť a pre takého človeka je prínosom hlavne to, že sa venuje intenzívne najmä konverzácii v príslušnom jazyku. (čo sa dá určite aj inak) Inak nemám pocit, že by mi z toho niečo ostalo v hlave. Skôr oceňujem to, že som sa mohla naozaj venovať nemčine a nemyslieť na žiadne iné povinnosti a popri tom si užívať trochu voľna. Ak som sa chcela naučiť nemecky, nakoniec som absolvovala rôzne iné kurzy, ktoré mi dali určite viac. Najlepší z mojich skúseností bol intenzívny mesačný kurz vo Viedni, kde sme boli ľudia z rôznych krajín a jediné ako sme sa mohli dohovoriť bola nemčina. Tam som sa veľmi veľa z jazyka naučila a tým, že som bola vo Viedni, tak som si aj voľný čas vyslovene užila. To bol naozaj kurz vďaka ktorému dnes "šprechujem" myslím pomerne veľmi dobre.