soriko
13.09.08,21:19
Som učiteľ pracujúci na polovičný úväzok / 14 hodín/. Až po prázdninách, kedy som čerpal dovolenku, mi zamestnávateľ oznámil, že som nemal dostatočný počet dní dovolenky, preto mi musel dať 6 dní neplatené voľno, čím som na výplatu dostal o 2500 Sk menej.
Má na to právo, ak nie, ako sa môžem brániť?
legolas
14.09.08,05:37
Som učiteľ pracujúci na polovičný úväzok / 14 hodín/. Až po prázdninách, kedy som čerpal dovolenku, mi zamestnávateľ oznámil, že som nemal dostatočný počet dní dovolenky, preto mi musel dať 6 dní neplatené voľno, čím som na výplatu dostal o 2500 Sk menej.
Má na to právo, ak nie, ako sa môžem brániť?

Ahoj, čo myslíš Ty si neomylný? Predsa ak sa stala chyba tak sa musí opraviť. Apropo Ty by si zobral peniaze ktoré Ti nepatria lebo si si na ne nezarobil?:mad:
judita1971
14.09.08,10:30
Soriko, je to trocha zložitejší problém. Učitelia počas prázdnin čerpajú zvyčajne dovolenku. Dovolenkový lístok má byť vypísaný pred nástupom na dovolenku, odsúhlasený riaditeľom ZŠ. Viem, že to tak v praxi nie je. Ale dovolenkový lístok si má vypísať zamestnanec, podpísať ho a dať na schválenie riaditeľovi ZŠ. Dovolenku si môžeš vypísať najviac na dni koľko máš / informácia na výplatnom lístku/. Ak si mal málo, treba riešiť vopred čo bude s ostatnými dňami počas prázdnin. Budeš v škole vykonávať nejakú prácu ? Budeš čerpať náhradné voľno za prácu nadčas ? Toto všetko sa má riešiť vopred. Ak si bol počas prázdnin doma, nepracoval si, a nemal si dostatok dovolenky, zamestnávateľ ti za to nemôže dať náhradu mzdy, ak to nepovažuje za prekážku zo strany zamestnávateľa, tak ti dal pracovné voľno, ale bez náhrady mzdy. Ako sa brániť? Sledovať si takéto veci - koľko máš dovolenky, koľko sa ti zvyšuje. Čo počas prázdnin. Tento problém budeš musieť riešiť ešte viackrát do konca roka 2008, ak si už teraz nemal dovolenku počas prázdnin, čakajú nás jesenné prázdniny a vianočné prázdniny - čo budeš mať počas týchto dní, ak budeš doma ? Porozprávaj sa s riaditeľom na túto tému. Ak máš prácu nadčas, nech ti ju nepreplatia ale čerpaj náhradné voľno.
alaya1
14.09.08,15:49
Ahoj, čo myslíš Ty si neomylný? Predsa ak sa stala chyba tak sa musí opraviť. Apropo Ty by si zobral peniaze ktoré Ti nepatria lebo si si na ne nezarobil?:mad:
Nerozumiem tolkej agresivite a neprijemnemu tonu prispevku.
legolas
14.09.08,19:00
Nerozumiem tolkej agresivite a neprijemnemu tonu prispevku.

Dobrý večer, neviem prečo agresivita a nepríjemný tón, ja som to myslel v dobrom slova zmysle pretože on chcel peniaze za prácu ktorú neurobil a to nie je fér. V každom prípade by to za neho po čase zlízol niekto druhý a on by sa tváril, ja nič ja som muzikant. Veď keď je učiteľom tak vie koľko dovolenky čerpal a koľko by mu ešte malo zostať nie?mimotemy
Beata2
20.09.08,15:17
Veď si si to mohol vykryť paragrafmi, alebo maródkou. Ale to je lepšie dohodnúť vopred.
legolas
29.09.08,16:30
Ahoj, čo myslíš Ty si neomylný? Predsa ak sa stala chyba tak sa musí opraviť. Apropo Ty by si zobral peniaze ktoré Ti nepatria lebo si si na ne nezarobil?:mad:

Chcel by som vedieť z akého dôvodu mi bol udelený -1 bod. Bol to môj názormimotemy