katia7
14.09.08,09:09
dobry den, vedel by mi prosim niekto poradit ako sa aspon priblizne da vyratat vyzivne? moj ex mi na maleho sice plati ale ked som chcela aby mi to aspon mimosudu ale predsa dal na papier odmietol a vraj ked pojdem na sud da mi minimum a mozem byt spokojna. neviem co robit, bez papiera ostat nechcem uz po prvom mesiaci co zaplatil mi to od dalsieho znizil skoro na polovicu,takto si moze robit co chce ale chcela by som vediet ako to minimum asi vyzera. zaraba 30.000 v hrubom naklady ma 11.000 najom na papieri ale plati iba 3.000 a 3.000 plati uver, to je vsetko a este ma prijem z bytu ktory prenajima on 9.000 mesacne ale tiez ma na papieri len 2.000
dakujem za pomoc
willma
14.09.08,07:32
podaj to na súd a uveď všetky skutočnosti, ktoré poznáš, vrátane príjmu z prenájmu. Podľa zákona predsa musí byť registrovaný na daňovom úrade čo sa týka toho že prenajíma byt. Nechápem ako môže mať na papieri nájom 11000 a platiť len tri. To je jeho byt ? alebo ho má v prenájme? Všetky príjmy bude musieť vydokladovať a žiaden zamestnávateľ si nedovolí dať pre účely súdu nepravdivú informáciu. O výške výživného rozhodne súd a nie ex.
katia7
14.09.08,09:12
dakujem ale asi s tym nenarobim teda nic, on v tych daniach vie dost chodit takze preto ma na papieri ze prenajima za 2.000 lebo to potom do roka nevychadza tolko aby prijem bolo nutne nahlasovat na danovy, co sa tyka toho najmu co plati ten byt je prenajaty,byvali sme tam spolu ale teraz tam pribral k sebe dalsich ludi cize zmluva je na nas dvoch ale platia to ini ludia cize realne plati len tie 3.000, da sa s tym nieco robit?
willma
14.09.08,13:14
chceš riešiť veľa naraz, v prvom rade podaj na súd návrh určenie výživného.
iriska
14.09.08,17:32
Kladiem pár otázok - ten príjem mesačne 30000 má zo zamestnania alebo zo živnosti? Aký príjem máš cca ty? Aké sú náklady cca na dieťa na mesiac?
Nemusíš odpovedať, len zhodnoť. Lepšie bude ak naozaj podáš návrh na súd a nebudeš s ním robiť nejaké právne neuznateľné dohody. Myslím, že v kľude môžeš žiadať cca 4.000 mesačne - ale to je len môj názor - aj tak v návrhu môžeš uviesť aj 8000, sudca ťa potom skrotí :) podľa svojho uváženia.