rickman
14.09.08,14:03
Už mi pomaly začína vadiť, že každý len niečo chce a nikto ničím neprispieva, no nečudujem sa.

Pri počúvani jednej novej pesničky, ktorá sa o pár týždňov stane hitom číslo jedna vo všetkých hitparádach sveta, mi napadla jedna myšlienka, ktorá by sa dala označiť aj podnikateľským nápadom. A rád by som sa o ňu podelil s ostatnými, aby sme ju mohli rozdiskutovať.

Myšlienka pozostáva z proma (prezentácie) nových albumov, singlov (pesničiek) na otvorenom priestranstve, v mestách, medzi ľuďmi.

Každý z nás už videl reklamu typu auto s ampliónom, ktorý hlása niečo nezrozumiteľne. Gro tohto nápadu nebolo zlé, no pár detailov z toho spravilo absolútnu sprostosť. Dajte si to do súvisu s automobilovým - audio - tunningom.

Výsledok by mohol vyzerať tak, že zvukovo-upravené auto o väčších rozmeroch sa vydá do ulíc veľkých miest. Polepené názvom speváka/speváčky/skupiny, prípadne konkrétnou pesničkou, sa bude premávať po meste medzi ľudmi. Aby to bolo zaujímavejšie, agentúra prevádzkujúca takúto formu propagácie, by si vybavila aj povolenia na vstup do peších zón mesta a zvýšenie maximálnej hladiny hluku (pozn.: tá by bola uplatnená v lokalitách, v ktorých by boli poslucháči ďaleko). Aby to bolo ešte zaujímavejšie, speváčka by mohla trčať zo strešného okna a mávať naokolo :D.

Celú zaujímavosť môže pokaziť to, že pesnička sa ľuďom páčiť nebude. Ale vyhovieť všetkým sa aj tak nedá :).

Ide však o jeden fakt, ktorý si neuvedomuje veľa ľudí, a to asociatívnosť hudby so zážitkami alebo situáciami. Preto je pravdepodobné, že okolostojaci budú považovať také niečo skôr za spestrenie dňa ako za "obťažovanie".

Aký je váš názor? Funguje niečo podobné?
kofy
14.09.08,14:59
Mno, jednozncne dobry napad. Ci take nieco uz neexistuje neviem, ale v reklame sa takyto druh "poulicnej propagacie" nazyva gerila. Bolo by zaujimave vyspekulovat princip platenia za taketo sluzby. Heh... hudba nikdy nebude otravovat, pokial nie je prilis hlasna a nie je podla gusta okolopocujuceho. Ja som napr. plny alergenov, ked zapocujem Desmod. Sa vsade pchaju a pritom maju cliche skladby. Aj ked uz len samotny priebeh toho by bol dostatocnou propagaciou, mohlo by sa to este podporit. Je otazne ci by to nestroskotalo na (ne)ziskani tych povoleni. Dobre napady byvaju zvycajne jednoduche - tuto to plati.

Btw rickman, nerozumiem tomuto: "Každý z nás už videl reklamu typu auto s ampliónom, ktorý hlása niečo nezrozumiteľne. Gro tohto nápadu nebolo zlé, no pár detailov z toho spravilo absolútnu sprostosť. Dajte si to do súvisu s automobilovým - audio - tunningom."

Zly obsah a jeho podanie spravi blbost zo setkeho, to je jasne ;-)

Caute
rickman
14.09.08,16:09
Tá tretia veta mala byť už v ďalšom odstavci. Preto to nesedí :).

Ono nemuselo by ísť len o samotné púštanie akejsi hudby. Mohlo by to byť spojené aj s predajom cd, rozdávania propagačných materiálov a iných napríklad práve počas "pobytu" na pešej zóne.

Teraz mi napadli brigadnicky za 50,-/h, ktore by tancovali na korbe. To by zaujalo aj tých, ktorým by sa pesnička nepáčila..
Chobot
14.09.08,19:51
Už mi pomaly začína vadiť, že každý len niečo chce a nikto ničím neprispieva, no nečudujem sa.

Pri počúvani jednej novej pesničky, ktorá sa o pár týždňov stane hitom číslo jedna vo všetkých hitparádach sveta, mi napadla jedna myšlienka, ktorá by sa dala označiť aj podnikateľským nápadom. A rád by som sa o ňu podelil s ostatnými, aby sme ju mohli rozdiskutovať.

Myšlienka pozostáva z proma (prezentácie) nových albumov, singlov (pesničiek) na otvorenom priestranstve, v mestách, medzi ľuďmi.

Každý z nás už videl reklamu typu auto s ampliónom, ktorý hlása niečo nezrozumiteľne. Gro tohto nápadu nebolo zlé, no pár detailov z toho spravilo absolútnu sprostosť. Dajte si to do súvisu s automobilovým - audio - tunningom.

Výsledok by mohol vyzerať tak, že zvukovo-upravené auto o väčších rozmeroch sa vydá do ulíc veľkých miest. Polepené názvom speváka/speváčky/skupiny, prípadne konkrétnou pesničkou, sa bude premávať po meste medzi ľudmi. Aby to bolo zaujímavejšie, agentúra prevádzkujúca takúto formu propagácie, by si vybavila aj povolenia na vstup do peších zón mesta a zvýšenie maximálnej hladiny hluku (pozn.: tá by bola uplatnená v lokalitách, v ktorých by boli poslucháči ďaleko). Aby to bolo ešte zaujímavejšie, speváčka by mohla trčať zo strešného okna a mávať naokolo :D.

Celú zaujímavosť môže pokaziť to, že pesnička sa ľuďom páčiť nebude. Ale vyhovieť všetkým sa aj tak nedá :).

Ide však o jeden fakt, ktorý si neuvedomuje veľa ľudí, a to asociatívnosť hudby so zážitkami alebo situáciami. Preto je pravdepodobné, že okolostojaci budú považovať také niečo skôr za spestrenie dňa ako za "obťažovanie".

Aký je váš názor? Funguje niečo podobné?

Myslíš niečo takéto? :D:D:D:D:D:D:D:D

http://www.youtube.com/watch?v=rztXBKgA0pM
Black
14.09.08,20:07
Mno, Daj nejaku dobru ponuku a mozno sa zapojime :D:cool:

Nasa kapela: http://bandzone.cz/fanuel
misomiso
15.09.08,09:41
Preto je pravdepodobné, že okolostojaci budú považovať také niečo skôr za spestrenie dňa ako za "obťažovanie".

Aký je váš názor? Funguje niečo podobné?

Samozrejme, ze by som to povazoval za obtazovanie. Dost mi uz vadi aj to, ze vo vsetkych lokaloch hra nejaka (spravidla zla) hudba, a neda sa tam ani porozpravat. Myslim ze aj v reklame plati, ze menej ne niekedy viac.
rickman
15.09.08,13:49
Verim, ze kazdy by si vedel zvyknut a casom by to bolo prijemne spestrenie dna.

Inac ked som uz pri tej hudbe. Vypoculi ste si uz niekto cd Dominiky Mirgovej? Je neuveritelne akou peknou slovencinou spieva. Mozno prva "spevacka", ktora spieva ozaj po slovensky. Kazde pismenko znie tak lubozvucne. Obzvlast v pesnicke "Vtedy sa mi pacis" - krajsie 'pacis' ste urcite nikdy predtym nepoculi :D.
misomiso
15.09.08,14:11
To je pekne, ze si sa do niecoho noveho zalubil alebo ze mozno chces niektorej novej hviezde robit promo. Ale ja si Mirgovu vypocujem vtedy, ked ja budem chciet, neviem, preco by som si mal na nieco zvykat - prepac...

Byvam na dedine a musel som trocha nazorne predviest susedom, ako to vyzera, ked sa niekto sprava bezohladne. Ked sme sa nastahovali, susedia boli zvyknuti, ze nemali na susednej parcele nikoho. Z jednej strany sused cely den na zahrade, pusteme komercne popove radia. Z druhej strany dalsi sused, tiez na zahrade, v tom istom case - vzdy mal pustene iba sportove prenosy - futbal - hokej. Ja som sa na vidiek odstahoval zasa kvoli kludu. Tak som im pekne povedal - neblaznite, ved aj ja by som mal chut obcas si pustit vonku muziku, ale nerobim to, pretoze mame 15 - metrove pozemky, pocut to az k piatemu susedovi a kazdy z nas chce pocuvat nieco ine, tak si to pocuvajme doma. Tri dni bol klud, potom zase.

No asi neratali s tym, ze ja mam velmi rad hudbu, a dal som iba do reprodukcnej zoatavy tolko, kolko ini davaju za auto. Vytiahol som pred barak 200-Watove bedne a pustil som si Dvorakovo reqiem. Tak, aby som to aj na konci zahrady pocul tak kvalitne, ako v koncertnej sale a aby to celkom prekrylo ich radia (preco by som sa mal nechat rusit nejakym susedom pri pocuvani Dvoraka?). V okruhu 50 m bolo vylucene sa s niekym rozpravat. Odvtedy uz 15 rokov klud.

Az teraz sa do dalsieho domu nastahovali nejaki mladi. Robia obcas nejake curbesy, ale doteraz boli slusni, spravili si vzdy sedenie az na konci zahrady. Ale nedavno si postavili obrovsky stanovy altanok priamo za domom a spravilii si tam nocnu zurku. To bol ten prvy den, ked sa vyrazne ochladilo, tak som sa tesil, ze ich zima zazenie dovnutra. Lenze oni chodili von fajcit, a aby tam neboli tak nasucho, mali tam pustenu nejaku primitivnu muziku, samozrejme ako v krcme. Vydrzal som do polnoci, ale kedze sa pri tom nedalo spat, vytiahol som tie bedne opat na terasu. Pustil som im Klasicku symfoniu Sergeja Prokofieva. Nadherny koncert. Tie bedne som samozrejme smeroval k nim, ale kedze boli u nas blizko baraku, tak aj my sme mali v celom dome taky level, ako v koncertnej sale. Byvame v takej doline, vonku to bola nadhera, cela dolina zaliata tym orchestralnym zvukom. Mozno aj vedlajsie dediny sa mohli kochat. Ta Klasicka ma 20 minut, nikto zo susedov neprisiel, predpokladam, ze sa im nas vyber pacil. Ale od tych susedov bol potom uz klud. No nerobim to rad ani casto, ale obcas (raz za 15 rokov) asi treba.
chlap
15.09.08,15:26
Neznášam reklamu, ktorú nemôžem vypnúť, keď sa mi nepáči. :(
rickman
15.09.08,17:10
To je pekne, ze si sa do niecoho noveho zalubil alebo ze mozno chces niektorej novej hviezde robit promo. Ale ja si Mirgovu vypocujem vtedy, ked ja budem chciet, neviem, preco by som si mal na nieco zvykat - prepac...

Byvam na dedine a musel som trocha nazorne predviest susedom, ako to vyzera, ked sa niekto sprava bezohladne. Ked sme sa nastahovali, susedia boli zvyknuti, ze nemali na susednej parcele nikoho. Z jednej strany sused cely den na zahrade, pusteme komercne popove radia. Z druhej strany dalsi sused, tiez na zahrade, v tom istom case - vzdy mal pustene iba sportove prenosy - futbal - hokej. Ja som sa na vidiek odstahoval zasa kvoli kludu. Tak som im pekne povedal - neblaznite, ved aj ja by som mal chut obcas si pustit vonku muziku, ale nerobim to, pretoze mame 15 - metrove pozemky, pocut to az k piatemu susedovi a kazdy z nas chce pocuvat nieco ine, tak si to pocuvajme doma. Tri dni bol klud, potom zase.

No asi neratali s tym, ze ja mam velmi rad hudbu, a dal som iba do reprodukcnej zoatavy tolko, kolko ini davaju za auto. Vytiahol som pred barak 200-Watove bedne a pustil som si Dvorakovo reqiem. Tak, aby som to aj na konci zahrady pocul tak kvalitne, ako v koncertnej sale a aby to celkom prekrylo ich radia (preco by som sa mal nechat rusit nejakym susedom pri pocuvani Dvoraka?). V okruhu 50 m bolo vylucene sa s niekym rozpravat. Odvtedy uz 15 rokov klud.

Az teraz sa do dalsieho domu nastahovali nejaki mladi. Robia obcas nejake curbesy, ale doteraz boli slusni, spravili si vzdy sedenie az na konci zahrady. Ale nedavno si postavili obrovsky stanovy altanok priamo za domom a spravilii si tam nocnu zurku. To bol ten prvy den, ked sa vyrazne ochladilo, tak som sa tesil, ze ich zima zazenie dovnutra. Lenze oni chodili von fajcit, a aby tam neboli tak nasucho, mali tam pustenu nejaku primitivnu muziku, samozrejme ako v krcme. Vydrzal som do polnoci, ale kedze sa pri tom nedalo spat, vytiahol som tie bedne opat na terasu. Pustil som im Klasicku symfoniu Sergeja Prokofieva. Nadherny koncert. Tie bedne som samozrejme smeroval k nim, ale kedze boli u nas blizko baraku, tak aj my sme mali v celom dome taky level, ako v koncertnej sale. Byvame v takej doline, vonku to bola nadhera, cela dolina zaliata tym orchestralnym zvukom. Mozno aj vedlajsie dediny sa mohli kochat. Ta Klasicka ma 20 minut, nikto zo susedov neprisiel, predpokladam, ze sa im nas vyber pacil. Ale od tych susedov bol potom uz klud. No nerobim to rad ani casto, ale obcas (raz za 15 rokov) asi treba.

Nepotrebujem robit promo ziadnej spevacke. Viacmenej vzdy mam pri praci s PC nieco pustene, a tak mi napadla aj ona. Nedokazal som sa preto nezmienit o jej neuveritelnom "š".

Pribeh pekny, no na taketo pribehy ti staci ostat v mestskom byte.

Neviem, no cela myslienka takejto prezentacie by mala zmysel len za urcitych podmienok a okolnosti. Vyber obdobia (leto) a cielovych miest (komu bude hudba urcena a kde sa tato cielova skupina zdrziava). Ked som zakladal tuto temu, nemal som do coho pichnut a potreboval som sa rozpisat.
kofy
15.09.08,18:04
2 misomiso: My sme sa tiez pred par mesiacmi konecne stahovali do noveho - domu - a tiez kvoli narusitelom primeranej hladiny zvuku - susedom. Byvali sme v panelaku. Avsak, trosku si to stocil od temy a spravil z toho self-promo na svoju (nepochybene vymakanu) audio sustavu ;-) Otec je tiez maniak do klasickej hudby, tak by ste si mohli davat tipy a menit CD-cka. 15 rocny cyklus je pekny forik.

Tiez neznasam, ked v kazdom podnikau je vypeckovane radio a furt tie iste a yeble kapely a moderatori dokola. A nechces to pocuvat, ale vsade to hra. Jak nejaka kartelova dohoda phe.

2 rickman: Brigadnicky za pajdu? To urcite nie! Ty vykoristovatel ;-) Ako pridat tomu auticku nieco, co by zaujalo este okrem hudby nie je problem. Napr. dat na korbu plazmu, kde by hral klip aktualne hranej skladby. Ok, tie brigadnicky za pajdu su lacnejsie.. Ako vymysliet sa da hocico. Ja to vnimam ako seriozny podnikatelsky zamer, ktory moze fungovat.

Cielova skupina niecoho takehoto by mali byt malo zname alebo nezname kapely, si myslim. A styl? Rap nesedi kazdemu, Desmod tiez nesedi kazdemu. Tak reku nieco tanecneho a melodickeho. S tym ma problem snad najmenej ludi. A jasne, ako si uviedol. Zalezi od roznych podmienok a okolnosti. Kazda reklama a propagacia sa da spravit nenutene a bez zbytocnych "obeti". Najlepsie je taketo vozitko vypustit vo vecernejsich hodinach cca 20 hod, najlepsie v piatok. Vzhladom k svojej netradicnosti a zvedavosti, ktoru by vzbudilo, by ani nemuselo vyhravat dlho - tak hodku-dve denne.

......

Poznate inak Family Frost. U nas to kedysi po Petrzke jazdilo a teraz to zacalo jazdit po Rovinke. To je auticko, ktore putuje po ulickach a predava zmrzlinu. Na ohlasenie svojho prichodu tiez pouziva... ampilion sa to vola? ;-)
misomiso
15.09.08,18:30
Avsak, trosku si to stocil od temy a spravil z toho self-promo na svoju (nepochybene vymakanu) audio sustavu ;-)


To naozaj nebolo cielom - nie je na predaj :)
rickman
15.09.08,18:47
Kofy:
Cielovou skupinou som mal namysli tych, ktori si dany album alebo singel aj kupia (nie tych, ktori by boli prezentovani).

Ono vobec nemusi ist o prezentaciu hudobnych diel. Moze ist v podstate o hocico, k comu sa spravi pesnicka. Ak totiz pojde taketo vozitko okolo bez nejakeho vaznejsieho uputania, ludia sa k nemu ani neotocia. Prave promoteri na tomto aute mozu spravit hociaku kampan osobnou. Cloveka to neskor napadne pri praci, doma alebo dokonca vo sne. Jednoducho svojim pristupom a spravnou realizaciou by to mohlo spravit viac ako slovenske reklamy, ktore su zatial o tom istom.

Napriklad priklad:
Sedime jeden letny vecer na peknom namesticku, vedla vedie cesta, nic sa nedeje. Idealna moznost, ako nas zaujat pripadne rozosmiat.


Dalsia idea podobneho (prezentacneho charakteru):
Korculiarky (korculiari) v meste oblecene (i) v handrach propagujucich nejaku znacku. V pripade, ze sa okoloiducim podari takehoto korculiara za jazdy dotknut, moze nieco ziskat :).
Mohlo by sa to sice velmi lahko zvrhnut a skoncit nie prave dobre, ale to staci len domysliet.. :) Tiez by to mohlo byt postavene opacne. Korculiari by rozdavali (nalepovacie) zlavovacie kupony, ktore by jednoducho v rychlosti nalepili na niektorych vytipovanych ludi. Tito korculiari by mohli byt vycviceni a vytipovat si "spravnejsie" a oslovit tak cielovu skupinu presnejsie - t.j. podla vzhladu, oblecenia, etc..
rickman
15.09.08,18:50
To naozaj nebolo cielom - nie je na predaj :)

Mna by zaujimala znacka :).
B&W?
kofy
15.09.08,18:54
Mna praveze zaujala propagacia tych skupin/spevakov/spevaciek. Urcite by som to nepostavil iba na tom predaji CD - to je kratkodobi zisk. Promo a ziskanie povedomie o skupine/spevakovi/spevacke je z dlhodobeho hladiska lakavejsi benefit. Keby to bolo iba o predaji CD, tak ti, ktori ho nukupia, propagujuceho nespoznaju. Moj pohlad na vec v tomto konkretnom kontexte.

Tak tu uz sa slusne rypes do reklamy - nechces ist robit tam? ;-) By si sa divil, co vsetko uz bolo vymyslene. A uz som pri tom opat. Napadov je kopec, aj kvalitnych, len malo realizatorov sa najde. Slovenske reklamy mozu byt len take, ake schvali/zaziada klient - tam je pes zakopany. V reklamkach nie su blbi ludia, prave naopak. Avsak toto mi misomiso po jeho strastiplnych skusenostiach asi neuveri ;-) Ale kazdy obcas slapne "do hovna". Reklamiek je kopec, myslel som tie z najlepsich. Caute
misomiso
15.09.08,19:00
Mna by zaujimala znacka :).
B&W?

Mam dve sady, Canton na pop a jazz a Triangle (francuzke, mozno si necakal, ze vo Francuzsku niekto take nieco robi) na klasiku. Tie Cantony su super, ale maju ostre stredy a vysky. Zato bas maju taky, ze to uz dnes ani nekupis.

Su to totiz oldtimery bez basreflexu. Ma to pritom taky hlboky bas, ze mnohe zvuky na inych reprosustavach nie su vobec pocutelne. Napr. mam jedno CD B. Stresisand, kde taky kopak je krasne citi na hrudniku, aj ked to das uplne potichu. S vacsinou inych bedni tam nie je vobec. A pritom ten bas je taky konkretny a citatelny ako stredy alebo vysky. Ked pocuvas symfonicky orchester, tak tam presne vidis kazdeho kontrabasistu na svojom mieste. To uz dnes ani na reprakoch rovnakej znacky neplati. Vsetko robia s basreflexom a ten bas je chlpaty. Bohuzial - vyvoj nezastavis :)
dushan
15.09.08,21:10
Rickman, bol si v UK, prečo trochu neodkukať od veľmajstrov obchodu a reklamy?... Napr., v každom väčšom meste vidíš na námestiach študentov zaplatených min. mzdou, ktorý sa opierajú o reklamné tabule so šípkami smerujúcimi na tú ktorú prevádzku..... Je to v podstate úžasný nápad ako ušetriť na drahých reklamných plochách a ako zaujať... ALE, väčšina týchto brigádnikov sa nudí, takže buď kecajú s kamošmi, alebo si tancujú do rytmu ich ipodu, alebo sú len zasnívaný a šípky na reklamných tabulách vo väčšine ukazujú buď do zeme, alebo do neba a niekedy aj do steny protiľahlého domu..... :D
To ja len tak okrajom ku tejto vážnej téme... ;)
Dushan
rickman
16.09.08,05:02
Mam dve sady, Canton na pop a jazz a Triangle (francuzke, mozno si necakal, ze vo Francuzsku niekto take nieco robi) na klasiku. Tie Cantony su super, ale maju ostre stredy a vysky. Zato bas maju taky, ze to uz dnes ani nekupis.

Su to totiz oldtimery bez basreflexu. Ma to pritom taky hlboky bas, ze mnohe zvuky na inych reprosustavach nie su vobec pocutelne. Napr. mam jedno CD B. Stresisand, kde taky kopak je krasne citi na hrudniku, aj ked to das uplne potichu. S vacsinou inych bedni tam nie je vobec. A pritom ten bas je taky konkretny a citatelny ako stredy alebo vysky. Ked pocuvas symfonicky orchester, tak tam presne vidis kazdeho kontrabasistu na svojom mieste. To uz dnes ani na reprakoch rovnakej znacky neplati. Vsetko robia s basreflexom a ten bas je chlpaty. Bohuzial - vyvoj nezastavis :)

To je fakt. Pri nizkej hlasitosti je dnes problemom dosiahnut taku dynamiku, ako ked to ide normalne alebo nahlas. No pokial ich mas zapojene na zosilovaci, tak mozes verit aj tomu, ze 90% (kvality) zvuku sa odvija prave od zosilovaca a nie od bedni. Malo by vsak platit urcite vyvazenie, aby oba komponenty boli na rovnakej urovni prip. zosilovac na vyssej.
rickman
16.09.08,05:05
Rickman, bol si v UK, prečo trochu neodkukať od veľmajstrov obchodu a reklamy?... Napr., v každom väčšom meste vidíš na námestiach študentov zaplatených min. mzdou, ktorý sa opierajú o reklamné tabule so šípkami smerujúcimi na tú ktorú prevádzku..... Je to v podstate úžasný nápad ako ušetriť na drahých reklamných plochách a ako zaujať... ALE, väčšina týchto brigádnikov sa nudí, takže buď kecajú s kamošmi, alebo si tancujú do rytmu ich ipodu, alebo sú len zasnívaný a šípky na reklamných tabulách vo väčšine ukazujú buď do zeme, alebo do neba a niekedy aj do steny protiľahlého domu..... :D
To ja len tak okrajom ku tejto vážnej téme... ;)
Dushan

Vaznej teme tsss ;)
Ako som spominal, nemal som do coho pichnut, tak som pichol do klavesnice s cielom, ze z takehoto niecoho (hulakajuci kus oblepeneho srotu) vytvorime spolocne genialnu myslienku :). No tie korculiarky som zatial nevidel este nikde.
Braňo
16.09.08,05:42
K meritu veci : Pýtaš sa, že či by to išlo. Myslím, že ako forma propagácie možno, ale na Slovensku je rozšírený jav, že ak sa Ti páči nejaký interpret, tak si ho stiahneš v mp3 z nejakého fóra cez rapidshare a nie, že by si si kúpil jeho originálne cd a tým ho podporil. To je podstatné pre to, aby to fungovalo. Reklama sa nezaobíde bez príjmov z predaja. Zároveň chcem poznamenať, že najpredávanejšie LP platne za komunizmu (aj domácich interpretov) sa predávali v nákladoch 1,2 milióna, slabšie rádovo v stotisícoch. To neboli PC, internet, kopírovanie cd a podobne. Dnes sa považuje 20 tisíc predaných cd za veľký úspech. 10 tisíc predaných cd pokrýva náklady na vydanie nosiča (štúdio, zvukár, producent, promo reklama, reklama v rádiu a pod.)
charonme
16.09.08,06:23
...Dnes sa považuje 20 tisíc predaných cd za veľký úspech. 10 tisíc predaných cd pokrýva náklady na vydanie nosiča...
Toto podla mna suvisi s tym, ze dnes je ovela vacsia nadprodukcia s ovela nizsou priemernou kvalitou a s tym suvisiace aj omnoho vacsie naklady na reklamu.
.
K teme: nedavno bolo take promo, ze na niektorych zastavkach bol zabudovany reprak a hral (nie prilis hlasno) tu skladbu a myslim ze sa dala aj stiahnut do mobilu/pda cez bluetooth.
rickman
16.09.08,07:44
K meritu veci : Pýtaš sa, že či by to išlo. Myslím, že ako forma propagácie možno, ale na Slovensku je rozšírený jav, že ak sa Ti páči nejaký interpret, tak si ho stiahneš v mp3 z nejakého fóra cez rapidshare a nie, že by si si kúpil jeho originálne cd a tým ho podporil. To je podstatné pre to, aby to fungovalo. Reklama sa nezaobíde bez príjmov z predaja. Zároveň chcem poznamenať, že najpredávanejšie LP platne za komunizmu (aj domácich interpretov) sa predávali v nákladoch 1,2 milióna, slabšie rádovo v stotisícoch. To neboli PC, internet, kopírovanie cd a podobne. Dnes sa považuje 20 tisíc predaných cd za veľký úspech. 10 tisíc predaných cd pokrýva náklady na vydanie nosiča (štúdio, zvukár, producent, promo reklama, reklama v rádiu a pod.)

Nepytam sa, ci by to slo.
No postup, ktory popisujes, je skutocne taky. Cim je nieco popularnejsie, tym lahsie to na internete najdes a aj stiahnes. Ale nemyslim si, ze je to len pripad Slovenska. Aj tu sa najdu ludia, ktori si hudbu kupuju. No samotna idea je na Slovensko a aj ine krajiny viac-menej neaplikovatelna (aj preto som ju zacal rozoberat :cool:). Mozno by bola vynimkou nadnarodna spolocnost, do ktorej identity patri aj nejaka piesen, ktoru ma vacsina ludi v asociacii so spolocnostou.
rickman
16.09.08,07:46
Toto podla mna suvisi s tym, ze dnes je ovela vacsia nadprodukcia s ovela nizsou priemernou kvalitou a s tym suvisiace aj omnoho vacsie naklady na reklamu.
.
K teme: nedavno bolo take promo, ze na niektorych zastavkach bol zabudovany reprak a hral (nie prilis hlasno) tu skladbu a myslim ze sa dala aj stiahnut do mobilu/pda cez bluetooth.

Bluetooth vam davaju v Bratislave aj do prostriedkov MHD, nie? Tiez uvidime, co z toho nakoniec bude.
kofy
16.09.08,07:48
Vaznej teme tsss ;)
Ako som spominal, nemal som do coho pichnut, tak som pichol do klavesnice s cielom, ze z takehoto niecoho (hulakajuci kus oblepeneho srotu) vytvorime spolocne genialnu myslienku :). No tie korculiarky som zatial nevidel este nikde.
U nas som korculiarky (alebo tanecnicky alebo cyklistky...) este nezaregistroval. Ale nieco na tento styl funguje v zahranici - skupina ludi sa napr. oblecie do handier jednej znacky a prechadza sa po ulici -tzv. crowd marketing. Verte mi, ze cokolvek tu zaznie, nie je nova myslienka. Len na SVK nie je vobec alebo minimalne zrealizovana. Setko uz bolo vymyslene ;-) Preto blahoslaveni ti, ktori napad uvedu do zivota..
kofy
16.09.08,08:00
Ja si praveze viem predstavit, ze by takato froma proma fungovala. A ano, u nas. Ja sam ficim na Rapidshare nejaky ten rok, no to ma este neodradilo kupit si Vecov origos album Funkcny veteran. Kupil som ho hlavne kvoli obalu, fakt unikatny skvost ;-) Navyse, mat dneska original album je nieco prijemneho a exkluzivneho - paradoxne, vdaka internetu to opat ziskava na sile. Skupina No gravity zase vyhrala nejaku kreativnu sutaz so svojim albumom - bol predavany v takej klietke a na CD bola aplikovana termo potlac. Grafika CD sa tak objavila az po vybrati z mechaniky. Proste kto da dostatocnu pridanu hodnotu, preda sa. Proste treba zabudnut na cliche a byt nadpriemerny. Nie je skvele ked je skvla forma, aj obsah. Teda, ked je skvela hudba, aj obal hmm? ;-)
charonme
22.09.08,05:49
existuje aj taky nazor, ze samotne vydavanie cdciek by malo byt len promo ku koncertom/live actom a niektore kapely tak asi aj funguju