Mrgrabber
14.09.08,16:02
Cawte skladam si pc a chcel by som od vas rady ku každemu jednemu komponetu čo nan vraviťe či sa hodi proste ku každemu komponentu sa vyjadriť či ho odporučate alebo vymeniť za daky iny takže tu je ta zostava:

Procesor: AMD Athlon64 X2 6000+ DUALCORE BOX Socket AM2 -Procesor s dvoma jadrami pracujúci na frekvencii 3.0GHz, s 1MB + 1MB L2 cache,. Socket AM2 BOX s chladičom. ADX6000CZBOX
Pamäť RAM: Apacer DDR2 2x 2GB 800MHz KIT -Kvalitná rýchla pamäť DDR2, sada 2x 2GB, 800Mhz
Grafická karta: ASUS GeForce EN9800GT TOP HTDI 512MB PCX -Grafická karta s chipsetom nVidia GeForce EN9800GT, core 650MHz, pamäť 256-bit 512MB 970MHz DDR3 rozhranie PCI-Express V2.0, výstupy VGA, Dual-link DVI, HDTV-out kábel, DVI-HDMI adaptér, Max. rozlíšenie 2560 x 1600. Technológie HDCP, DirectX 10 V4.0 a OpenGL 2.0, NVIDIA CineFX 3.0 engine, NVIDIA Intellisample 3.0, Shader model 4.0, podpora SLI.
HDD: Western Digital SE 250GB 16MB SATA2 WD2500AAKS -Nová generácia diskov s prenosom 300MB/s (max) pripájacie rozhranie SATA2, otačky 7200 RPM (nominal), vyrovnávacia cache 16 MB, priemerna prístupová doba 8,9 ms, technológie SecureConnect, FlexPower, Data Lifeguard.
Zdroj: Zdroj Fortron 500W Blue storm II -Špičkový tichý 500W zdroj pre AMD™ a Intel® systémy, špecifikácia ATX12V v2.2. Spínač s mordou LED-kou, 12cm ventilátor s automatickou kontrolou teploty, aktívne PFC, vstupné napätie 200-240V, ochrana voči preťaženiu, 2x 12 V, výstup, 1x 24-pin, 1x FDD, 1x PCI-E, 2x SATA, 1x 4pin. 6x molex
DVD mechanika: DVD ROM LG DH16NS10 SATA bulk black -DVD mechanika zo SATA rozhraním čitajúca CD-ROM max 52x, DVD-ROM max 16x, podporujúca formáty DVD-RAM, DVD-R/RW, DVD+R/RW, DVD-ROM, DVD+R DL, DVD-R DL, CD-R/-RW,CD-ROM Mode 1, 2, CD-DA CD-ROM XA, Mixed CD, CD-Extra, CD-Text, CD-I, Photo-CD, CD Audio disc. Prístupová doba CD 90ms, DVD 100ms, 198KB vyrovnávacej pamäte. Rozmer 146 x 165 x 41.3mm. Bulk bez krabice čierna
Základná doska: ? prosím poradte
chlap
14.09.08,19:33
Tie komponenty, ktoré si vymenoval, sa všetky vkladajú do základnej dosky, ktorá musí byť s tými komponentami kompatibilná. Jednotlivé komponenty väčšinou navzájom nepotrebujú byť kompatibilné.

Ak si chceš postaviť stroj, ktorý bude fungovať, použi konfigurátor niektorej firmy predávajúcej vlastné skladačky a v týchto konfigurátoroch nájdeš v ponukách iba kompatibilné komponenty - napr. konfigurátor AGEM: http://www.agem.sk/?flag=kategorie&cat=0006700532
Chobot
14.09.08,22:06
Cawte skladam si pc a chcel by som od vas rady ku každemu jednemu komponetu čo nan vraviťe či sa hodi proste ku každemu komponentu sa vyjadriť či ho odporučate alebo vymeniť za daky iny takže tu je ta zostava:

Procesor: AMD Athlon64 X2 6000+ DUALCORE BOX Socket AM2 -Procesor s dvoma jadrami pracujúci na frekvencii 3.0GHz, s 1MB + 1MB L2 cache,. Socket AM2 BOX s chladičom. ADX6000CZBOX
Pamäť RAM: Apacer DDR2 2x 2GB 800MHz KIT -Kvalitná rýchla pamäť DDR2, sada 2x 2GB, 800Mhz
Grafická karta: ASUS GeForce EN9800GT TOP HTDI 512MB PCX -Grafická karta s chipsetom nVidia GeForce EN9800GT, core 650MHz, pamäť 256-bit 512MB 970MHz DDR3 rozhranie PCI-Express V2.0, výstupy VGA, Dual-link DVI, HDTV-out kábel, DVI-HDMI adaptér, Max. rozlíšenie 2560 x 1600. Technológie HDCP, DirectX 10 V4.0 a OpenGL 2.0, NVIDIA CineFX 3.0 engine, NVIDIA Intellisample 3.0, Shader model 4.0, podpora SLI.
HDD: Western Digital SE 250GB 16MB SATA2 WD2500AAKS -Nová generácia diskov s prenosom 300MB/s (max) pripájacie rozhranie SATA2, otačky 7200 RPM (nominal), vyrovnávacia cache 16 MB, priemerna prístupová doba 8,9 ms, technológie SecureConnect, FlexPower, Data Lifeguard.
Zdroj: Zdroj Fortron 500W Blue storm II -Špičkový tichý 500W zdroj pre AMD™ a Intel® systémy, špecifikácia ATX12V v2.2. Spínač s mordou LED-kou, 12cm ventilátor s automatickou kontrolou teploty, aktívne PFC, vstupné napätie 200-240V, ochrana voči preťaženiu, 2x 12 V, výstup, 1x 24-pin, 1x FDD, 1x PCI-E, 2x SATA, 1x 4pin. 6x molex
DVD mechanika: DVD ROM LG DH16NS10 SATA bulk black -DVD mechanika zo SATA rozhraním čitajúca CD-ROM max 52x, DVD-ROM max 16x, podporujúca formáty DVD-RAM, DVD-R/RW, DVD+R/RW, DVD-ROM, DVD+R DL, DVD-R DL, CD-R/-RW,CD-ROM Mode 1, 2, CD-DA CD-ROM XA, Mixed CD, CD-Extra, CD-Text, CD-I, Photo-CD, CD Audio disc. Prístupová doba CD 90ms, DVD 100ms, 198KB vyrovnávacej pamäte. Rozmer 146 x 165 x 41.3mm. Bulk bez krabice čierna
Základná doska: ? prosím poradte

Nazdar Mrgrabber, už som sa bál, že sa neozveš.

Takže k tvojej zostave - nenapísal si, na čo bude hlavne zameraná tvoja zostava. Z komponentov dedukujem, že to bude domáce PC najmä na hry. Ak je to pravda, tak k jednotlivým komponentom len krátko:

Procesor - OK, dobrý výber (pomer výkon/cena). Oceňujem, že nebažíš bezhlavo po viacerých jadrách.
Pamäte - kapacita OK. Časovanie dobré - CL4. 4 GB ti bohato postačia.

HDD - no, tu by som možno pridal pár GB navyše. Siahol by som po WD 500 GB (http://www.agem.sk/?cmd=tovar_detail&product=8940009), je to len o 400 SKK viac. Tá investícia sa oplatí, 250 GB zapraceš raz-dva. A nezabudni rozdeliť na 2 partície - systémovú a zvyšok (dátovú).

Zdroj - postačujúci. Btw - presne ten istý som dal aj synovi do P, ktorý tam má 3 disky, 2 mechaniky, hladnú grafiku, kopec svetielok a periférií a zdroj pekne stíha.

Grafika - ak plánuješ hrať tie najnáročnejšie hry, tak výber je dobrý. Ak nie si vášnivý hráš, či testovač hier, tak GK je príliš predimenzovaná k zostave. Nepotrebuješ tak silnú (ak chceš ušetriť pár SKK), ale ak ju tam dáš, nič nepokazíš (len ťa bude viacej stáť). Ja by som radšej dal nižšiu radu, ale premakanejšiu, napr. EN9600GT (http://www.agem.sk/?cmd=tovar_detail&product=11825485). (Rozdiel dáš do HDD).;)

Základná doska - k tejto zostave by si chcel asi nadupanú dosku. Táto by určite bola podľa tvojho gusta - ASUS M3N HD HDMI (http://www.agem.sk/?cmd=tovar_detail&product=11596928) (ja som na čipsety nForce:D). Tá má všetko potrebné aj nepotrebné, všetko čo potrebuješ, aj čo nevyužiješ.

Ak by si hľadal takú, ktorá bude pokrývať len tvoju potrebu, tak ti stačí o stupeň nižšia. Napr. ASUS M3A H HDMI (http://www.agem.sk/?cmd=tovar_detail&product=11177785), alebo trochu staršia verzia, ale veľmi osvedčená a dobrá ASUS M2N SLI (http://www.agem.sk/?cmd=tovar_detail&product=10790571) .

SAmozrejme si môžeš vybrať aj ZD inej značky, ale drž sa cenovej relácie medzi 2000 - 3000 SKK. TO sú moje názory, nie sú ideálne a nemusia byť ani úplne pravdivé a poradené komponenty nemusia byť navhodnejšie. Snažil som sa ale poradiť aspoň to, čo viem.
Mrgrabber
15.09.08,08:26
Takže diky moc všetkim hlavne chobotovi ale ak by som ťa mohol poprosiť tak ak by si mi pozrel taku istu dosku ako si mi vybral len aby nebola na dve grafiky a chcel by som sa vás ešte spýtať že ked je na zakladnej doske opticky vystup či to je len na fiber net ako sietovy opticky vystup alebo by som tam mohol pripojiť aj opticky kábel na reproduktory 5.1 :D
Fero11
15.09.08,09:40
Nechapem, jak na 2 grafiky ? Ten prvi odkaz ukazuje na MB , na ktorej je uz integrovana zdielana grafika. Ked som dobre cital, tak dalsie 2 MB nemaju grafiku.
Ten SPDIF nema s netom nic spolocne. (na NET mas tam LAN RJ45)
Mrgrabber
15.09.08,10:47
No ja som myslel tuto dosku hned prvy odkaz a takže tam je jedna grafika už integrovana no tak to je v poho to by nevadilo ja som pozeral a že ked tam bolo 2xPCI-E že to je na dve grafiky a teda pripojil by som tam ten opticky kabel na dosku aby som to mohol potom cez repraky 5.1 prepojiť či to by som si asi musel dokupiť Zvukovku s optickym vystupom?:confused:
Stevo5
15.09.08,11:01
Takže diky moc všetkim hlavne chobotovi ale ak by som ťa mohol poprosiť tak ak by si mi pozrel taku istu dosku ako si mi vybral len aby nebola na dve grafiky a chcel by som sa vás ešte spýtať že ked je na zakladnej doske opticky vystup či to je len na fiber net ako sietovy opticky vystup alebo by som tam mohol pripojiť aj opticky kábel na reproduktory 5.1 :D

Chobot a fero11 ti to perfektne popísali.
Len by som chcel ešte dodať:
1.- Nemáš v popise skrinku na tvoje nové PC. Nepíšeš či už nejakú máš. Ak by si kupoval, tak si vyber niektorú ktorá umožnuje dobré chladenie a nemala by byť z najlacnejších aby ti plechy nevibrovali a bolo tam dosť miesta. Mala by umožňovať namontovať prídavné ventilátory 120mm vpredu alebo aspoň zboku a tiež na odsávanie teplého vzduchu vzadu.
Neškodilo by - ak chceš PC trochu stíšiť aby si si zohnal niektorú pomôcku na reguláciu otáčok ventilátorov. Mne sa osvedčila napr. ZM-MFC2, ktorá umožňuje nastaviť digitálne otáčky 4 ventilátorov, každý zobrazuje samostatne, má aj 4 nezávislé čidlá teploty, tiež ukazuje okamžitú spotrebu celého PC vo Wattoch. Ale určite by poslúžilo aj niečo lacnejšie.

2.- Nepíšeš nič o chladení procesora. Ak zostaneš pri BOX ventilátorku na procesore, neskazíš nič ale myslím že to bude dosť hlučné. Teda podľa svojich potrieb a možností si vyber niektorý tichší a výkonný chladič na procesor.
Mrgrabber
15.09.08,11:14
S tou skrinkou ešte neviem aku vybrať skuste daku poradiť ale aby nebola velmi draha nemam v plane a ani s prachmi to prehanať aby som dal za skrinku ale 4tisicky a s tým chladením pravdepodobne ostanem zakladnej verzi.Síce viem že ku procakom sa davaju nekvalitne chladiče odporučaju sa zakupiť o par stoviek lepšie a su o dosť učinejšie ale aj tak asi najhlučnejšia bude ta grafika ked sa plne zaťaží a tieto nove vetraky su už o dosť tichšie ako pred par rokmi
Stevo5
15.09.08,11:49
No ja som vyskúšal túto:
http://www.help.sk/index.php?main_page=product_info&products_id=2854

Alebo iný obchod to isté:
http://www.pricemania.sk/katalog/skrinky-zdroje/nzxt-alpha-alp-011-black-bez-okna-118603.html

Alebo tu:
http://www.allektro.sk/product/10789997/1/nzxt-alpha-alp-011-black-bez-okna

a bol som spokojný. Ale je to vec osobného vkusu, potrieb a priorít. Vyjde ťa okolo 2000.- Sk, ale veď skrinku, zdroj a niektoré iné komponenty nie je potrebné meniť pri najbližšom upgrade, ak boli kupované s prehľadom.
Chobot
15.09.08,13:45
No ja som myslel tuto dosku hned prvy odkaz a takže tam je jedna grafika už integrovana no tak to je v poho to by nevadilo ja som pozeral a že ked tam bolo 2xPCI-E že to je na dve grafiky a teda pripojil by som tam ten opticky kabel na dosku aby som to mohol potom cez repraky 5.1 prepojiť či to by som si asi musel dokupiť Zvukovku s optickym vystupom?:confused:

Asi sa veľmi nerozumieme, ale skúsim ti to vysvetliť.

To, že ZD máš 2xPCIe x16 SLI neznamená, že musíš použiť 2 GK. V pohode ti to pôjde aj s jednou GK, zapojenie tých dvoch do SLI je len možnosť, ktorú nemusíš využiť. A ak je integrovaná grafika, tak tú jednoducho nebudeš používať a použiješ tvoju PCIe grafiku.

Ani jedna z dosiek nemá optický výstup zvuku. Asi ťa mýli ten S/PDIF konektor, to nie je optický, ale klasický kábel. Tu som popisoval, čo je to za výstup:

http://www.porada.sk/t83896-spdif-out.html

Nepotrebuješ ešte navyše zvukovku, tieto základné dosky majú dobre premakané zvukové procesory, máš tam dokonca priestorový 8-kanálový zvuk. Stačí ti pripojiť repráky so zosilňovačom, napr. takéto:

http://www.agem.sk/?cmd=tovar_detail&product=8837863

alebo dokonca aj takéto:

http://www.agem.sk/?cmd=tovar_detail&product=5821615
Mrgrabber
15.09.08,18:49
Tak teda tato doska bude dobra MB ASUS M3A-H/HDMI ja nechcem zbytočne na dve grafiky stači mi s jednou a nech to ma slušne audio ale nie velmi prehnane cenovo tak ako tato doska MB ASUS M3A-H/HDMI alebo mi skuste poradiť v tej cenovej kategorii
Mrgrabber
17.09.08,17:17
poradite mi s timi doskami prosim?
Chobot
17.09.08,20:23
Tak teda tato doska bude dobra MB ASUS M3A-H/HDMI ja nechcem zbytočne na dve grafiky stači mi s jednou a nech to ma slušne audio ale nie velmi prehnane cenovo tak ako tato doska MB ASUS M3A-H/HDMI alebo mi skuste poradiť v tej cenovej kategorii

Veď tá ASUS M3A-H/HDMI nie je cenovo prehnaná. Pre teba cenovo prehnaná by bola napr. táto:

http://www.agem.sk/?cmd=tovar_detail&product=11959418
Tá má kopec funkcionalít, ktoré nepotrebuješ, napr. 4x PCIex16. Ale má zase optický audio výstup.

Ak ale chceš lacnejšie alternatívy, tak by som doporučil tieto:

http://www.agem.sk/?cmd=tovar_detail&product=10790571
táto je síce starší model, ale veľmi dobrý. Pred 1,5 rokom, keď som synovi skladal PC, tak tento model stál 3500 SKK. Preto som kúpil o radu nižší ASUS M2N-E za 3 tisícky. A výkonovo je to podobná zostava, akú máš ty.

Alebo od iného výrobcu:

http://www.agem.sk/?cmd=tovar_detail&product=11533312
To, že majú 2xPCIex16 ťa nemusí miasť, nemusíš to využívať.

Ale ak aj to je drahé, tak lacnejšie:

http://www.agem.sk/?cmd=tovar_detail&product=11959314

alebo ešte lacnejšie:

http://www.agem.sk/?cmd=tovar_detail&product=10077914
táto má základné veci, čo potrebuješ.

Cenovo aj modelovo nižšie by som už na tvojom mieste nešiel, potom nemá význam dávať tak výkonný procesor a GK do PC.
Mrgrabber
23.09.08,18:34
diky moc z tohoto si viem vybrať:D
Mrgrabber
24.09.08,19:55
cawte dopočul som sa že keby som tam dal ramky 1066mhz tak že to je o dost lepšie a že to je aj vyrazne pocitit na vykone čo je na tom pravdy a pripadne dake testy ak by ste mi sem hodilil a ešte by som sa chcel spytat že som pozeral tie dosky a že 1066mhz ramky su dostupne len na procaky am+ a ja by som chcel tento procak: AMD Athlon64 X2 6000+ DUALCORE BOX Socket AM2 -Procesor s dvoma jadrami pracujúci na frekvencii 3.0GHz, s 1MB + 1MB L2 cache,. Socket AM2 BOX s chladičom. ADX6000CZBOX
že či nebude problem s doskou či ho zoberie ak by som tam mal tie 1066mhz ramky ???:D
Chobot
24.09.08,20:28
cawte dopočul som sa že keby som tam dal ramky 1066mhz tak že to je o dost lepšie a že to je aj vyrazne pocitit na vykone čo je na tom pravdy a pripadne dake testy ak by ste mi sem hodilil a ešte by som sa chcel spytat že som pozeral tie dosky a že 1066mhz ramky su dostupne len na procaky am+ a ja by som chcel tento procak: AMD Athlon64 X2 6000+ DUALCORE BOX Socket AM2 -Procesor s dvoma jadrami pracujúci na frekvencii 3.0GHz, s 1MB + 1MB L2 cache,. Socket AM2 BOX s chladičom. ADX6000CZBOX
že či nebude problem s doskou či ho zoberie ak by som tam mal tie 1066mhz ramky ???:D

Tak v prvom rade, ak tam chceš dať RAMky 1066 MHz, tak aj doska musí podporovať 1066 MHz. Inak ti budú pracovať pod frekvenciou, ktorú maximálne podporuje doska.

Ale nemyslím si, že by bol nejaký výraznejší nárast výkonu, ak tam dáš 1066 MHz RAM než pri použití 800MHz. Zvýšením frekvencie sa zvyšuje aj latencia, 1066 RAMky mávajú minimálne CL 5-5-5-15, naproti 800 MHz pamätiam, ktoré môžu dosiahnuť latenciu CL 4-4-4-16. Pre rýchle pamäte je výhodnejšia nižšia latenica, preto ja by som nedával 1066 MHz pamäte.

Skôr dosiahneš lepší výkon (aj keď v praxi nepostrehnuteľný) nížšou latenciou, než vyšou frekvenciou. Ten výkon, ako som spomenul, v praxi nemá veľký význam, zistíš ho len cez nejaké testovacie programy.
Fero11
25.09.08,04:14
Skor sa jedna, nie o vyssi vykon, ale o vacsiu rychlost
Stevo5
25.09.08,10:04
Dobre ti radia, kúp si RAM 800Mhz CL4, nebude ťa brzdiť. Za rozdiel oproti 1066Mhz si radšej kúp lepšiu skrinku alebo chladič procesora. Tieto veci ti predsa zostanú aj ak budeš upgradovať PC, nie sú to vyhodené peniaze.
Mrgrabber
25.09.08,16:22
Pamäť RAM: Apacer DDR2 2x 2GB 800MHz KIT -Kvalitná rýchla pamäť DDR2, sada 2x 2GB, 800Mhz tieto ramky su podla mna dobre a udajne aj časovanie je dobre čo vy na to?
Mrgrabber
30.09.08,19:44
cawte asi tam dam viackapacitny disk chcel som tam dať tento:
Western Digital SE 250GB 16MB SATA2 WD2500AAKS -Nová generácia diskov s prenosom 300MB/s (max) pripájacie rozhranie SATA2, otačky 7200 RPM (nominal), vyrovnávacia cache 16 MB, priemerna prístupová doba 8,9 ms, technológie SecureConnect, FlexPower, Data Lifeguard

ale cem tam dať tento:
Western Digital SE 500GB 16MB SATA2 WD5000AAKS -Nová generácia diskov s prenosom 300MB/s (max) pripájacie rozhranie SATA2, kapacita 500GB, otačky 7200 RPM (nominal), vyrovnávacia cache 16 MB, priemerna prístupová doba 8,9 ms, technológie ShockGuard, Data Lifeguard.

podla mna su oba tie iste technologie až na tu kapacitu čo vy na to? a ešte váš názor na značku Western Digital???:)
www.pepo
30.09.08,19:51
určite ten druhy je to to iste ,tych 300mb/s nikdy aj tak nedosiahnes ale najdi si cache 32,to je už poznat rozdiel,mam presne ten isty ale cache 32 odporucam
Fero11
01.10.08,03:35
WD je asi napouzivanejsia znacka u osobnych PC a velkost HDD zavisi od toho, co chces na tom skladovat, ak si filmovy maniak, tak aj 500 ti bude o chvilu malo. Ja filmovy manik niesom a uplne my staci 80+40 a este mam volne dokopy cca 75GB na obidvoch HDD
Mrgrabber
01.10.08,04:18
a ako to je poznať s tim 32mb cache? ma to velky prenos?
Achy
01.10.08,04:31
cawte asi tam dam viackapacitny disk chcel som tam dať tento:
Western Digital SE 250GB 16MB SATA2 WD2500AAKS -Nová generácia diskov s prenosom 300MB/s (max) pripájacie rozhranie SATA2, otačky 7200 RPM (nominal), vyrovnávacia cache 16 MB, priemerna prístupová doba 8,9 ms, technológie SecureConnect, FlexPower, Data Lifeguard

ale cem tam dať tento:
Western Digital SE 500GB 16MB SATA2 WD5000AAKS -Nová generácia diskov s prenosom 300MB/s (max) pripájacie rozhranie SATA2, kapacita 500GB, otačky 7200 RPM (nominal), vyrovnávacia cache 16 MB, priemerna prístupová doba 8,9 ms, technológie ShockGuard, Data Lifeguard.

podla mna su oba tie iste technologie až na tu kapacitu čo vy na to? a ešte váš názor na značku Western Digital???:)

Jednoznacne 500 GB, vsak ten cenovy rozdiel je zanedbatelny a za dvojnasobnu kapacitu to stoji. Ja osobne preferujem znacku Hitachi a siel by som do Raidu a nie single disk. Neda sa jednoznacne povedat, ktory vyrobca je lepsi. Vedie ten, co pride na trh s niecim novym a hlavne lepsim. :)
Odporucam http://www.tomshardware.com/charts/3-5-hard-drive-charts/Average-WriteTransfer-Performance,659.html
Mrgrabber
14.10.08,12:08
surne potrebujem čo najskôr odpoveď či 400w zdroj utiahne ASUS GeForce EN9800GT TOP HTDI 512MB PCX a aku ma ta grafika spotrebu bo to neviem jaksi najsť na nete
Chobot
14.10.08,12:21
surne potrebujem čo najskôr odpoveď či 400w zdroj utiahne ASUS GeForce EN9800GT TOP HTDI 512MB PCX a aku ma ta grafika spotrebu bo to neviem jaksi najsť na nete

Samotný zdroj by ju utiahol, ale otázne je, koľko má celá zostava spotrebu a najmä či neplánuješ nejaké rozšírenia v budúcnosti. Na takú zostavu by som ja dal radšej zdroj aj s rezervou - takže takých 500W určite. Vyhneš sa tým pádu systému v budúcnosti.
Achy
15.10.08,03:10
surne potrebujem čo najskôr odpoveď či 400w zdroj utiahne ASUS GeForce EN9800GT TOP HTDI 512MB PCX a aku ma ta grafika spotrebu bo to neviem jaksi najsť na nete

Spotrebu je mozne najst napriklad v tomto clanku http://www.extrahardware.cz/minirecenze-geforce-9800-gt-od-gigabyte?page=0,0
400w zdroj moze stacit, ale treba brat do uvahy, ze nie kazdy zdroj je rovnaky. Takze bud ozaj kvalitny 400w a trpnut ci po pridani nejakeho zariadenia to bude stabilne, alebo menej kvalitny 500w. Cenovy rozdiel medzi 400w a 500w je uz nie vysoky a vzhladom na kupu celej zostavy je zanedbatelny.
Ja mam zostavu s podobnou spotrebou a 350w bolo malo, 400w stacilo pokial som PC nepretaktoval, popripade nepridal nieco na usb. Momentalne mam 500w a som nadmieru spokojny.