Liana30
14.09.08,17:28
Prosím vás, ako fungujú občianske združenia? Sú to neziskovky a tí ľudia, ktorí ich založia pracujú a oraganizujú akcie úplne zadarmo? Veľmi rada by som u nás niečo podobné založila, napr. pre deti organizovať nejaké akcie, či výlety, alebo pre choré detičky nejaké charitatívne zbierky, alebo pre starších ľudí nejakú pomoc, alebo pre zvieratká nejaký útulok a pod. Neviem ešte čo konkrétne, práve robím priskum v našom meste, čo tu chýba, ale nápadov mám moc aj chuť. Čo mi chýba sú peniaze, takže práve preto sa zaujímam skôr o nejaké občianske združenie. Rada by som v ňom pracovala, nemám problém oslovovať sponzorov, či organizovať niečo, len problém je, že zadarmo to robiť tiež nemôžem. Zbohatnúť na tom samozrejme tiež nemienim, potrebovala by som len nejaký kapitál na náklady združenia a možno nejaké to vreckové, nakoľko by som to robila vo voľnom čase popri zamestnaní. Ale naozaj netuším, či to takto v praxi funguje. Ak nie, poraďte mi, ako by som mohla nejako takto pracovať s nejakou ako takou odmenou za to. ďakujem