krokodiilka
14.09.08,19:12
Ahojte, prosím o radu.
Mám notebook, v ňom Win XP. Predvčerom som ho zapla, naskočil úvod WINDOWSu, a dosť. Čierna obrazovka, kurzor myši funkčný, dá sa ním pohybovať, ale nič nenaskakuje, žiadna reakcia. Keď som to skúšala cez F8, nabehlo, že sa nepodarilo správne spustiť WINDOWS. Keď som šla cez SAFE MODE, zase naskočila zase čierna obrazovka.
Prosím, čo mám robiť?
Fero11
14.09.08,18:30
Vloz CD s XP a skus dat opravit
krokodiilka
14.09.08,19:08
:) priekak...notebook prisiel z anglicka s nainstalovanym WIN. CD nemam a sanca, ze ho dostanem je nulova.
Chobot
14.09.08,20:03
Ahojte, prosím o radu.
Mám notebook, v ňom Win XP. Predvčerom som ho zapla, naskočil úvod WINDOWSu, a dosť. Čierna obrazovka, kurzor myši funkčný, dá sa ním pohybovať, ale nič nenaskakuje, žiadna reakcia. Keď som to skúšala cez F8, nabehlo, že sa nepodarilo správne spustiť WINDOWS. Keď som šla cez SAFE MODE, zase naskočila zase čierna obrazovka.
Prosím, čo mám robiť?

Mne sa raz stalo, že systémový disk sa pošahal tak, že sa nejakým spôsobom vymazala tabuľka FAT (pre tých, čo nevedia, čo to je, tak to je niečo ako obsah knihy). Vôbec nešlo spustiť PC, hlásilo, že tam nie je systémový disk.

Pomohla nasledovná vec - dal som disk do iného kompu a dal som ho prehľadať cez: Vlastnosti - Nástroje - Kontrola chýb. Chvíľu to trvalo, ale disk sa skontroloval a systém obnovil tú FAT tabuľku. Po vložení do pôvodného PC sa Win pekne spustil ako predtým.

Skús saj ty vybrať ten HDD a nechať ho skontrolovať cez nejaký Disk repair nástroj. Možno sú len nejaké adresy súborov poškodené. Tým nič nepokazíš ani stav nezhoršíš. AK to nepomôže, tak možno bude treba preinštalovať Win.
Chobot
14.09.08,20:07
:) priekak...notebook prisiel z anglicka s nainstalovanym WIN. CD nemam a sanca, ze ho dostanem je nulova.

Na notebookoch (na HDD) zvykne byť skrytá partícia (cca 3-5 GB) s inštalačnými súbormi. Skús kontaktovať Customer Helpdesk tej značky, že ako je možné dostať sa k tým súborom. Odtiaľ to môžeš preinštalovať. Nezaručujem, že to tam je, len viem, že napr. ACER-y to tom určite majú.

:rolleyes:(ak nepomohla prvá rada).
krokodiilka
15.09.08,09:51
ahojte...no zatiaľ sa mi nepodarilo nič. Bol u mňa sused a povedal, že si mám preinštalovať WIN. Ale ako? Kde vezmem CD? Inteligent...mimotemy
Pidgey
15.09.08,10:49
No ked prisiel z anglicka , predpokladam ze je tam EN windows. Staci si teda zohnat taketo CD, co by nemal byt velky problem, lebo vsetky Windows SK sa instaluju cez toto CD (cez anglicku verziu a da sa na to iba slovensky language pack...).Treba len zistit ci je to Home,alebo Pro, co zistis na nalepke s licencnym cislom. Ak sa ti to nepodari zohnat, tak mi napis do spravy a ja ti take CD poslem (samozrejme poslem iba CD, instalacny kluc uz musis mat ty)