claudette
14.09.08,19:33
Ahojte,

píšem práve dohodu o vysporiadaní BSM manželov.

Manželia ešte nemajú po rozvode, prvé pojednávanie bude v októbri (predpokladám, že budú rozvedení - sú hlboko rozvrátení, nežijú spolu a nemajú maloleté deti).

Otázka znie, či je možné dohodu platne uzavrieť už pred rozvedením manželstva a teda zánikom BSM - napr. ako zmluvu o budúcej zmluve alebo dohodu o vysporiadaní s odkladacou podmienkou nadobudnutia právoplatnosti rozvodového rozsudku. Manželia sa spolu veľmi nebavia a manželka trvá na tom, že chce mať dohodu spísanú už pred rozvodovým pojednávaním (inak hrozí, že bude robiť problémy).

Sľúbila som, že dohoda bude hotová tento týždeň, preto je to súrne :( Ďakujem veľmi pekne za pomoc.
claudette
16.09.08,13:32
Uz som to aj vyriesila :)

Keby to niekoho zaujímalo, podľa môjho skromného názoru dohodu o vysporiadaní BSM nie je možné platne uzavrieť pred zánikom manželstva (a teda pred zánikom BSM), a to preto, že zákon presne a bez možnosti uváženia vypočítava spôsoby, akými je možné manipulovať s BSM počas manželstva a takáto dohoda tam nie je. Svojou podstatou by sa teda taká dohoda priečila zákonu tým, že by ho obchádzala a súd by ju mohol prehlásiť za neplatnú.

Dúfam, že sa nevyjadrujem príliš zložito..
Petra Nová
16.09.08,14:01
Uz som to aj vyriesila :)

Keby to niekoho zaujímalo, podľa môjho skromného názoru dohodu o vysporiadaní BSM nie je možné platne uzavrieť pred zánikom manželstva (a teda pred zánikom BSM), a to preto, že zákon presne a bez možnosti uváženia vypočítava spôsoby, akými je možné manipulovať s BSM počas manželstva a takáto dohoda tam nie je. Svojou podstatou by sa teda taká dohoda priečila zákonu tým, že by ho obchádzala a súd by ju mohol prehlásiť za neplatnú.

Dúfam, že sa nevyjadrujem príliš zložito..Nie nevyjadruješ sa zložito. Naopak, celkom zrozumiteľne. A je celkom fajn, že nachádzaš sama riešenia.;):)