tapanar
14.09.08,20:13
Juhaniov zákon:
- Kompromis je vždy nákladnejší, ako ktorákoľvek z dvoch pôvodne navrhnutých alternatív.
arizona
14.09.08,18:27
Sme skupina slovakov zijuca a pracujuca v zahranici,, touto formou hladame a ponukame nase skusenosti k podnikaniu alebo rozbehnutiu Vasich projektov. Kazdy Vas projekt posudime individualne, telefonicky alebo osobnym stretnutim, nebojime sa ist aj do rizkantnych projektov. Staci ponuknut...
tapanar@centrum.sk

ÓÓÓ aké lákavé!:confused::confused::confused:
Čakáte, že sa nájde niekto, kto Vám na nič nehovoriacu mail.adresu pošle nejaké vypracované zaujímavé projekty,s ktorými si dal nejakú námahu?

My sme tu skupina žijúca a pracujúca na Slovensku.Môžete nám poslať vaše projekty a skúsenosti.
My poraďáci to potom tu na porade posúdime a vyjadríme sa:rolleyes::cool:;):---:mad:
tapanar
15.09.08,13:29
ÓÓÓ aké lákavé!:confused::confused::confused:
Čakáte, že sa nájde niekto, kto Vám na nič nehovoriacu mail.adresu pošle nejaké vypracované zaujímavé projekty,s ktorými si dal nejakú námahu?

My sme tu skupina žijúca a pracujúca na Slovensku.Môžete nám poslať vaše projekty a skúsenosti.
My poraďáci to potom tu na porade posúdime a vyjadríme sa:rolleyes::cool:;):---:mad:
Arizona, dakujem Vam za vas prispevok.
misomiso
15.09.08,13:54
Mohli by ste specifikovat aspon krajinu, kde posobite? USA? Ine?
tapanar
15.09.08,16:03
Francuzko. Neviem ale ci v tom celom kontexte je az tak dolezite v akej krajine posobime.
adi11
15.09.08,16:30
tvrdá práca = uspech

úspech = tvrdá práca
arizona
15.09.08,16:47
Pôvodca textu príspevku: tapanar http://www.porada.sk/images/buttons/viewpost.gif (http://www.porada.sk/90231-spolupraca-uspech-post819092.html#post819092)
Sme skupina slovakov zijuca a pracujuca v zahranici,, touto formou hladame a ponukame nase skusenosti k podnikaniu alebo rozbehnutiu Vasich projektov. Kazdy Vas projekt posudime individualne, telefonicky alebo osobnym stretnutim, nebojime sa ist aj do rizkantnych projektov. Staci ponuknut...


Prečo ste zmenili celý obsah svojho príspevku?
Aký to má význam? Alebo si už nestojíte za tým, čo ste napísali?
Alebo ste mali už toľko ponúk a projektov, že ste nestíhali odpovedať?:confused::mee::rolleyes:
misomiso
15.09.08,17:01
Francuzko. Neviem ale ci v tom celom kontexte je az tak dolezite v akej krajine posobime.

Diky. Myslim, ze je to dolezite. Obycajne investori ponukaju peniaze. Vy, podla toho, co pisete prostriedky neponukate, namiesto toho ponukate skusenosti. Pochopil som to teda tak, ze napriklad mudete mat moznost umiestnit slovenske vyrobky na zahranicne trhy. V tomto kontexte je dost dolezite, kde posobite.
tapanar
15.09.08,17:44
Dôchodcovské zľavy v MHD NITRA?
tapanar
15.09.08,17:46
Dôchodcovské zľavy v MHD NITRA ?
Danila
15.09.08,17:47
Diky. Myslim, ze je to dolezite. Obycajne investori ponukaju peniaze. Vy, podla toho, co pisete prostriedky neponukate, namiesto toho ponukate skusenosti. Pochopil som to teda tak, ze napriklad mudete mat moznost umiestnit slovenske vyrobky na zahranicne trhy. V tomto kontexte je dost dolezite, kde posobite.Veľmi s Tebou súhlasím. Veľa vzdelaných ľudí od nás odišlo a uplatnilo sa v zahraničí. Nie každý mohol byť šikovný a zároveň synovcom, neterou, či kýmkoľvek iným spriazneným vplyvnému na trhu prácu. Vo Francúzku som stretla niekoľko Slovákov. Ambicióznych mladých pracujúcich v rôznych sférach. Osobne by som túto ponuku hneď nezatracovala. Aj keď v poslednom čase človek nikdy nevie, kto sa sem k nám zatúla...
Stefan2005
15.09.08,18:03
So záujmom sledujem vývoj témy. Chápem reakciu arizony, veď keď niekto má v ruke životaschopný projekt, prečo by ho hneď posielal niekomu neznámemu. Chápem i postoj mimomisa, ktorý ako podnikateľ sa nebráni ani netradičným formám podnikania a hľadá možnosti prieniku na nové trhy...

Ale... Pôvodné zadanie témy, následná jej oprava a reakcia zadávateľa v príspevku 9 a 10 ma nepresvedčili o tom, že by som svoj výnosný projekt mal zveriť práve jemu...
kofy
15.09.08,18:19
tvrdá práca = uspech

úspech = tvrdá práca
kto vsadi iba na tvrdu pracu a nic viac=maly uspech

efektivita=uspech
know-how=uspech
marketing=uspech
dobre produkty/sluzby=uspech
a tak dalej bla bla...

...podnikanie je komplexna vec, nie iba one-man/thing-show. Caute
misomiso
15.09.08,19:43
So záujmom sledujem vývoj témy. Chápem reakciu arizony, veď keď niekto má v ruke životaschopný projekt, prečo by ho hneď posielal niekomu neznámemu. Chápem i postoj mimomisa, ktorý ako podnikateľ sa nebráni ani netradičným formám podnikania a hľadá možnosti prieniku na nové trhy...

Ale... Pôvodné zadanie témy, následná jej oprava a reakcia zadávateľa v príspevku 9 a 10 ma nepresvedčili o tom, že by som svoj výnosný projekt mal zveriť práve jemu...

Ja som si to tiez vsimol. Zrejme to pre mnohych ludi nie je po psychickej stranke lahke zit daleko od domova...
Danila
16.09.08,06:25
Francuzko. Neviem ale ci v tom celom kontexte je az tak dolezite v akej krajine posobime.Reagovala som na túto tému potom, čo si zadal miesto pôsobenia. Abstrahovala som od možnosti, že si prišiel ako zábavný nick, ktorých tu je neúrekom. Ak pôsobíš vo Francúzku, a niečo z mentality sa na Teba nalepilo, tak chápem Tvoj ďalší postoj v téme. Francúz pri obchodných rokovaniach je nonšalantný, úctivý a vyžaduje absolútnu korektnosť od obchodného partnera. Aj ten najmenší prejav neúcty je dôvodom na jeho graciózne vypoklonkovanie celej "družiny" z okruhu jeho ďalšieho záujmu. To sú moje osobné skúsenosti z rokovaní na francúzskej strane. Aby som tu ale nebola ako Tvoj obhajca, poslala som Ti na e-mail žiadosť o osobný kontakt k rokovaniu o mojom podnikateľskom zámere. S pomocou pri uzatváraní kontraktov vo Francúzku zo strany naších spoluobčanov tam pôsobiacich mám totiž vcelku dobré skúsenosti.;)
Bastian
16.09.08,07:39
Juhaniov zákon:
- Kompromis je vždy nákladnejší, ako ktorákoľvek z dvoch pôvodne navrhnutých alternatív.
V tomto žiadny kompromis nehrozí. Buď sa vám niekto ozve alebo nie. Trocha ma prekvapilo, že ste to tak rýchlo vzdali.
tapanar
16.09.08,07:58
Poslite mi tel. kontakt na Vas.
tapanar
16.09.08,07:59
Danila, poslite mi tel. kontakt na Vas.
Danila
16.09.08,11:58
Danila, poslite mi tel. kontakt na Vas.T.č. poskytujem lev prípade, že chcem randiť.;) S Tebou chcem obchodne rokovať, uspokoj sa s e-mailom.:)
kofy
17.09.08,19:04
Prepacte, ale trosku si rypne do textu zalozenia temy.

Existuju 2, na svete sa velmi dobre predavajuce knizky, za ktorymi stal 10 rocny vyskum (nie dohady, idey, myslienky, ale vyskum-fakty). V tychto knizkach sa mozete docitat, ze prave konfrontacia s vasimi spolocnikmi/kolegami vas privedie na to najlepsie riesenie. Toto riesenie nie je pre vase ego, ani ego tych druhych, ale pre dobro a teda uspech firmy. Thats all ;-) Mozno som si to o tom kompromise zle vylozil. Potom moje sorry.
Aankaa
23.09.08,06:38
Ahoj, tvrdí biznismani ;),

...predpokladám, že máte peniaze, ja mám zase nápad, takže formou tichého spoločenstva by to šlo. Potrebujem ale vedieť reálnu čiastku vášho vkladu. Ostatné by už riešil právnik. Hm - a ešte oblasť podnikania - cestovný ruch.
kukučka
24.09.08,19:21
tapanar, vari si to nevzdal?