fachman
14.09.08,21:05
Poprosím poraďákov o radu,na PC viem nájsť IP adresu cez sieťové nadstavenie alebo spustiť-cmd-ipconfig.Ale na laptope z vistou sa mi to nepodarilo.Ako ju nájsť?Ďakujem.
Karas Milan
15.09.08,10:55
Ahoj.

Mojeip.cz si skúšal?

Ka Mil
Fero11
15.09.08,12:57
No to mu asi moc nepomoze, pretoze tam ukazuje verejnu IP adresu. fachman chce asi lokalnu. Aj ked som s vistou robil velmi malo, tak ak si dobre pamatam, tak dvojklik v icontray na ikonu siete a zobrazi sa ti okno so sietovkami a tam si to uz nepamatam, ale skus pravim klik a stav (alebo nieco podobne)
Nech povedia ty, co maju jehovistu :D
endrju
15.09.08,14:03
Hm, mám v dosahu aj jednu mašinku s Vistou (Home premium) a command prompt je k dispozícii cez Start - All programs - Accessories.
ipconfig z command promptu spustím bez problémov a takisto po spustení ipconfig bez problémov vidím aj internú IP adresu.
fachman
15.09.08,15:33
V piatok som bol v predajni -dvcom,mladý predavač mi nevedel poradiť,ale že mi zavolá alebo pošle meilom postup,asi sa tam zasa zastavím zajtra.Dnes ráno som písal správcovi siete,možno nemá čas,ale sa ešte neozval.Ten laptop chcem aj preto napojiť na internet,lebo je tam 3 mesačný Norton,chceme nainštalovať Nod 32.Takže to chcem proste sfunkčniť,alebo požiadam správcu siete,nech to príde kumne nastaviť domov.
endrju
15.09.08,16:02
Moja informácia nepomohla?
chlap
16.09.08,10:53
V piatok som bol v predajni -dvcom,mladý predavač mi nevedel poradiť,ale že mi zavolá alebo pošle meilom postup,asi sa tam zasa zastavím zajtra.Dnes ráno som písal správcovi siete,možno nemá čas,ale sa ešte neozval.Ten laptop chcem aj preto napojiť na internet,lebo je tam 3 mesačný Norton,chceme nainštalovať Nod 32.Takže to chcem proste sfunkčniť,alebo požiadam správcu siete,nech to príde kumne nastaviť domov.

A načo ti je vlastne IP adresa ?
Keni
18.09.08,17:32
Start - Run (Spusti)
napis: cmd
otvori sa ti okno "Command Prompt"
napis: ipconfig /all
vypisu sa ti vsetky IP adresy IPv4,IPv6, MAC atd. vsetkych komunikacnych zariadenii
fachman
18.09.08,18:26
Poslal som fyzickú adresu s.karty laptopu,pridelil IP adresu,takže doma prehadzujeme koax.kábel od pripojenia na internet,ale funguje to už.
Fero11
19.09.08,03:36
no ked nemal k tomu vyhrady provider, tak je to OK