evnka
15.09.08,08:40
Ahojte poradaci,

mame Zdruzenie dvoch FO a jedna FO prerusila svoju cinnost /pozastavenie prevadzkovania zovnosti/. Ako treba upravit Zmluvu o zdruzeni?
Je nutne ukoncit zdruzenie? /nemate nahodou vzor ukoncenia Zmluvy o zdruzeni??/
V Zmluve o zdruzeni sa pise, ze ZDRUZENIE ZANIKA STRATOU SPOSOBILOSTI NA PODNIKANIE JEDNEHO U UCASTNIKOV ZDRUZENIA..je prerusenie ziovnosti stratou sposobilosti podnikat?
Pripadne ake ine povinnosti nam vyplyvaju?

Dakuejm Vam velmi pekne a verim, ze sa mi niekto ozve.
Zoltán Kovács
15.09.08,06:42
Ahojte poradaci,

mame Zdruzenie dvoch FO a jedna FO prerusila svoju cinnost /pozastavenie prevadzkovania zovnosti/. Ako treba upravit Zmluvu o zdruzeni?
Je nutne ukoncit zdruzenie? /nemate nahodou vzor ukoncenia Zmluvy o zdruzeni??/
V Zmluve o zdruzeni sa pise, ze ZDRUZENIE ZANIKA STRATOU SPOSOBILOSTI NA PODNIKANIE JEDNEHO U UCASTNIKOV ZDRUZENIA..je prerusenie ziovnosti stratou sposobilosti podnikat?
Pripadne ake ine povinnosti nam vyplyvaju?

Dakuejm Vam velmi pekne a verim, ze sa mi niekto ozve.

Prerušenie je strata spôsobilosti - totiž nemôže vykonávať živnosť počas pozastavenia.
Treba zmluvne ukončiť združenie, vysporiadať spoločný majetok a výsledok hospodárenia. Aj na DÚ treba oznámiť koniec združenia.
evnka
15.09.08,06:57
Dakujem velmi pekne :)
Akym sposobom mame oznamit UKONECENIE ZDRUENIA? nahodou nejaky vzor, ake by malo mat nalezitosti - dovod, pripadne aj to vysporiadanie???
Ak mame v zmluve o zdruzeni aj vypovednu lehotu 6 mesiacov??? treba to spatne osetrit???

dakujem dopredu
evnka
16.09.08,09:43
Ahojte?? nikto mi nevie poradit?:mee:
Zita5
16.09.08,12:15
Ahojte poradaci,

mame Zdruzenie dvoch FO a jedna FO prerusila svoju cinnost /pozastavenie prevadzkovania zovnosti/. Ako treba upravit Zmluvu o zdruzeni?
Je nutne ukoncit zdruzenie? /nemate nahodou vzor ukoncenia Zmluvy o zdruzeni??/
V Zmluve o zdruzeni sa pise, ze ZDRUZENIE ZANIKA STRATOU SPOSOBILOSTI NA PODNIKANIE JEDNEHO U UCASTNIKOV ZDRUZENIA..je prerusenie ziovnosti stratou sposobilosti podnikat?
Pripadne ake ine povinnosti nam vyplyvaju?

Dakuejm Vam velmi pekne a verim, ze sa mi niekto ozve.

Zmluvu o združení FO uzatvorenú podľa Obč.zák.§829-841 neupravujete , zostáva v takom znení , v akom bola uzatvorená .
Navrhujem spísať Dohodu o vystúpení člena združenia z dôvodu jeho pozastavenia podnikateľskej činnosti .

Na Vašu otázku - Je nutné ukončiť združenie ? - Združenie FO nie je funkčné už teraz , nakoľko združenie musia tvoriť minimálne dvaja členovia / maximálna hranica nie je určená/ , ktorí sú povinní vyvíjať činnosť na dosiahnutie dojednaného účelu spôsobom určeným v zmluve a zdržať sa akejkoľvek činnosti , ktorá by mohla znemožniť alebo sťažiť dosiahnutie tohto účelu / Obč.z.§830/ .

Nakoľko jedna SZČO pozastavila svoj predmet činnosti - podľa zákona najmenej na 6 mesiacov t.j. združenie v tomto čase nie je funkčné a nevyvíja žiadnu činnosť .

Ešte by ste mohli doplniť , na akú dobu je pozastavená činnosť jedného člena a či členovia združenia FO boli aj plátcami DPH . Majú aj spoločný obchodný majetok ?
Melnick
16.09.08,12:32
http://www.porada.sk/576719-post27.html:) Nech Ťa nemýli tá DPH v názve - kľudne si to pozri. :)
evnka
17.09.08,06:58
dakujem vam velmi pekne za prispevky!!!:)
To Zita5 - Takze ma byt spisana Dohoda o vystupeni clena zdruzenia z dovodu jeho pozastavenia podnikatelskej cinnosti? A ak mame 6 mecasnu vypovednu lehotu??Je s tym nejaky problem?

FO pozastavila zovnost od 1.8.2008 - 31.7.2010 co su 2 roky..a ANO obaja clenovia boli platcami DPH a kedze danovy urad ma nahlasenie POZASTAVENIE zivnosti, nemame odhlasovat platcovstvo DPH a mame posielat nulove priznania k DPH! CO sa tyka majetku..kazdy vlozit nejaky HIM, zasoby, penaz.prostriedky a skusenosti.

Melnick - dakujem za tip..idem poprezerat
Zita5
17.09.08,07:20
dakujem vam velmi pekne za prispevky!!!:)
To Zita5 - Takze ma byt spisana Dohoda o vystupeni clena zdruzenia z dovodu jeho pozastavenia podnikatelskej cinnosti? A ak mame 6 mecasnu vypovednu lehotu??Je s tym nejaky problem?

FO pozastavila zovnost od 1.8.2008 - 31.7.2010 co su 2 roky..a ANO obaja clenovia boli platcami DPH a kedze danovy urad ma nahlasenie POZASTAVENIE zivnosti, nemame odhlasovat platcovstvo DPH a mame posielat nulove priznania k DPH! CO sa tyka majetku..kazdy vlozit nejaky HIM, zasoby, penaz.prostriedky a skusenosti.

Melnick - dakujem za tip..idem poprezerat

Či bude problém , alebo nie , to záleží od člena , ktorý pokračuje v živnosti .
http://www.porada.sk/t76660-zdruzenie-fo-suhrn-tem.html

V priloženom linku máte Občiansky zákonník , pozrite si §829 - 841 .
Zamerajte sa na § 838 , ktorý hovorí , že každý účastník združenia môže vystúpiť zo združenia , nie v nevhodnej dobe a na ujmu ostatných účastníkov Z vážnych dôvodov však môže zo združenia vystúpiť kedykoľvek , a to aj keď bola dohodnutá výpovedná lehota ...

Preto som Vám poradila , aby ste napísali dohodu o vystúpení člena zo združenia FO , ktorou by deklarovali vlastne súhlas toho čo zostáva t.j. pokračuje v podnikaní , ale sám .

Uzavriete účtovné knihy v účtovníctve združenia ku dňu pozastavenia živnosti , zostavíte mimoriadnu účtovnú závierku .
Účastníkovi , ktorý má pozastavenú živnosť sa vrátia všetky vnesené do združenia .
Vysporiadate podiel na spoločne nadobudnutom majetku .

Ja osobne som si ku každej zložke majetku zostavila zápis s vyčíslením stavu a podielu pripadajúceho na člena združenia , ktorý mi podpísali všetci účastníci združenia .
Zita5
17.09.08,08:22
Ešte by som chcela podčiarknúť , že k uzavretiu združenia treba pristupovať s maximálne zodpovedným prístupom , netreba podceňovať veci, ktoré sa zdajú byť zanedbateľné , treba rozmýšľať a posúdiť všetko , z čoho by mohol vzniknúť problém , na všetko treba myslieť a všetko písomne podložiť .

Nezabudnite na výber pre osobnú potrebu členov počas činnosti združenia , aby bol v súlade s rovnosťou .

Ak im boli platené odvody do fondov zo spoločného účtu združenia , tieto porovnajte, aby jeden z nich nebol ukrátený .
evnka
17.09.08,09:59
Zita5 - toto vsetko by malo byt zahrnute v dohode o vystupeni spoločnika zo zdruzenia? alebo staci len v texte dohoda o vystupeni z dovodu XY a delenie pri zaniku zdruzenia podla samotnej zmluvy o zdruzeni?
dakujem