lubinami
15.09.08,10:11
Bola mi udelená pokuta za zlé parkovanie Mestskou políciou. Na mieste som neplatil, tak som mal uhradiť do 15 dní poštovou poukážkou. Na bloku od MP som mal napísané :
Rozhodnutie nadobudlo právoplatnosť : 11.8.2008
Rozhodnutie nadobudlo vykonateľnosť :25.8.2008
Pokutu som zaplatil 25.8.2008 na pošte.Kedy im to nabehlo na účet neviem.
Teraz mi prišla výzva na zaplatenie pokuty 500,- a úrok z omeškania + 500,-Sk uhradiť náklady s vymáhaním pohľadávky od advokátky , po 20 dňoch.
Asi Mestský úrad dal vymáhanie pohľadávky advokátovi.
Je táto výzva opodstatnená a som povinný uhradiť 500,- Sk advokátovi , ked som v 15 deň uhradil pokutu ?, ja neviem kde sú tie peniaze, poštovú zloženku mám. Dôležitý je dátum úhrady pokuty- však ??
Ako je to s tým 15 dňom ?????
luigi72
15.09.08,08:46
Ak si platil na pošte, rozhodujuci je dátum pečiatky. Keby si bol uhrádzal prevodom z účtu, tak to musíš učiniť v predstihu, aby do dňa splatnosti bola suma pripísaná na ich účet.

Ak si pokutu dostal 11.8.2008 a mal si 15 dní na zaplatenie, tak podľa mňa si zaplatil včas, kedže máš potvrdenku (ústrižok) s dátumom 25.8.2008.
arizona
15.09.08,08:52
Snáď by pomohlo, keby si sa na Mestský úrad obrátil písomne a doložil kópiu dokladu o zaplatení...
Niektoré "úrady" sa niekedy veľmi ponáhľajú s naparovaním pokút...:mee:

mimotemy mne tento mesiac prišla upomienka o nezaplatení FA a pokuta 50 sk z Tcomu.
Iba pre zaujímavosť: Fa bola splatná 12.9.08
Upomienka došla 9.9.08
Riešiť sa to dalo iba písomne cez reklamácie, po telefóne mi to pani nemohla urobiť, hoci moje argumenty uznala!

Takže: telefón+benzín na poštu+doporučená zásielka.To by bolo oveľa viac ako tá päťdesiatka,no a nerátam čas...
Asi sa spoliehajú na to, že na tých 50 sk ľudia kašlú a nebudú sa nimi zapodievať.:mee::mee::mee:
luigi72
15.09.08,09:06
mimotemy Neviem, či by niekedy nebolo vhodné pri takýchto neoprávnených reklamáciach, keď z ich nepozornosti nám vzniknú zbytočné výdavky s dokazovaním našej pravdy, dať im uhradiť takto vzniknuté náklady (vrátane ušlého zisku). Asi by sa potom možno poučili.